Skocz do zawartości

Momenty silników Graupner


Dawid 95

Pomocna odpowiedź

Witam !

Od jakiegoś czasu szukam bardziej dokładnych danych technicznych silników :

Graupner speed 260, Graupner speed 265, Graupner speed 280, Graupner Speed 320 .

Głównie zależy mi na ich momentach obrotowych. Zależy mi na momencie bo chcę zastosować te silniki jako napęd do mojego line followera.

Link do komentarza
Share on other sites

Dawid 95, nawet producent nie podaje momentu tych silników, więc raczej będzie ci ciężko. Ktoś musiałby mieć hamownię żeby pomierzyć momenty. Sam posiadam kilka z tych silników bo miałem ich użyć w lfrze z własną przekładnią.

Link do komentarza
Share on other sites

Do lf w zupełności wystarczą ja je stosuje w minisumo i nieskromnie sie pochwale, że mój robot był najsilniejszy ze wszystkich na TTR w tym roku. W wakacje zamierzam zbudowac hamownie wiec jeśli jeszcze jakieś inne napedy Cie interesują to moge je zbadac i opublikowac w artykule.

Link do komentarza
Share on other sites

Gall Anonim, Co to znaczy, że robot był najsilniejszy? To wyniki ze strony organizatorów TTR2012:

Minisumo

BoguŚ

Mighty Servant

Slim

Minisumo Deathmatch

Mighty Servant

Czubuś Junior

To może ten?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Naelektryzowany, nie no ja to rozumiem tylko jeśli nie zna momentu a twierdzi, że miał największy ze wszystkich robotów to nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie to stwierdzenie. I druga sprawa nie wiem czy wie jakie momenty miała reszta robotów bo nie przypominam sobie prób z nikim na moc.

Link do komentarza
Share on other sites

Miałem na myśli to, że nikt w zwarciu z moim robotem nie wygrał. Był wolny i mało ruchliwy na ringu jednak, gdy wszedł w zwarcie z kimkolwiek to zawsze wygrywał. Nie udało sie wyjśc z grupy, bo brakowało predkości i zaawansowania programu jednak był odpowiednio silny i miał dobrą przyczepnośc.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.