Skocz do zawartości

Jak uzyskać 6V do zasilenia silników Pololu


soban

Pomocna odpowiedź

Witam.

Pracuję nad płytką która za założenie ma posiadać 4 mostki TB6612 (1 mostek na 1 silnik Pololu 30:1) oraz układ zasilania (tzn.: zasilanie mostków i silników) - wszystko w SMD. Co do zasilania mostków nie było problemu ze znalezieniem stabilizatora 5V w obudowie D2PACK ale co do napięcia 6V mam już problem. Jedyny stabilizator jaki udało mi się znaleźć jest w obudowie TO220. Przeszukałem już TME, Allegro, Lispol itp. (nie jest to reklama) i nic nie znalazłem. Dużo osób z forum używa tych silników i pewnie wiedzą jak mi pomóc. Dodam że płytka zasilana będzie z Li-Pol'a 7,4V.

Proszę o pomoc i dziękuję zarazem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Z własnego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że nie warto bawić się z jakimiś przetwornikami napięć....

Jak dasz napięcie 7,4V to nic się nie stanie - silniczki wytrzymają około 1000h pracy (sprawdzałem)... Szkoda chyba miejsca na przetwornicę...

Link do komentarza
Share on other sites

Przecież silniki pololu mogą być wg. producenta zasilane napięciami 3-9V, a te 6v, to jest napięcie przy którym podawane są parametry silnika takie jak np. obroty.

Link do komentarza
Share on other sites

Z własnego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że nie warto bawić się z jakimiś przetwornikami napięć....

Jak dasz napięcie 7,4V to nic się nie stanie - silniczki wytrzymają około 1000h pracy (sprawdzałem)... Szkoda chyba miejsca na przetwornicę...

Jakieś słabe masz doświadczenia. W tym, czym póki co udało mi się sklecić miałem przetwornice i nie było z nimi problemów. Problem jest na etapie projektowania, bo trzeba się mocno opierać o datasheet przetwornicy. Poza tym, uważam, że jeśli nie ma się żadnego sprzężenia zwrotnego w postaci enkoderów na silnikach to jest to jedyny sposób (stałe napięce na silnikach) utrzymania stabilności regulatorów (bo zapewne autor będzie implementował coś na rodzaj PD).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.