Skocz do zawartości

Tania frezarka CNC


Pomocna odpowiedź

Wymiar to 4cm bez szkła/stołu.

Fajnie ukryłem ośkę napędową z dołu 😋.

Plan jest taki by frezować większość elementów możliwych(frezowanie jest szybsze niż druk 3D).

A drukować tylko skomplikowane elementy, dzięki własnemu oprogramowaniu Bendę mógł coś wyfrezować w plastiku a potem na drukować dodatkowe warstwy/mocowania na wyfrezowany element.

Po za tym żadne oprogramowanie dedykowane nie używa portu com.

Wszystkie korzystają z deprecated lpt portu który jak dla mnie to wielka pomyłka.

Link do komentarza
Share on other sites

Postępy pracy przy oprogramowaniu:

Jest już dostępny loader plików obj i cienie na stecilu(carmacka).

Wszystko czysty openGL bez żadnych dodatków oprócz loadera do plików graficznych(tga,png,jpg,bmp,tif...)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

skmskm, wielki szacunek za ilość pracy jaką w to wkładasz! Na kiedy planujesz pierwszą działającą w pełni wersje?

BTW Tło aplikacji wymiata 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Prace postępują już można ładować obiekty, rysunki(przedstawione jako obiekty 3D), jest menu główne... Można poruszać i skalować obiekty w jednostkach urządzenia(mm):

Lawa to tekstura 2D obramowanie następna tekstura, statki są z plików *.obj;

Program obsługuje jako pliki graficzne: *.jpg,*.bmp,*.png,*.tga,*.psd,*.hdr.

Link do komentarza
Share on other sites

widzę że praktycznie piszesz silnik graficzny do jakiegoś rts'a 🙂 ładnie idą pracę.

Tak trochę spytam offtopem 🙂 Chcę zrobić cnc po taniości. Zastanawiam się nad zestawieniem softu z elektroniką. Chciałem jakąś kombinację arduino + grbl + stepstick. Tylko jaki soft do tego żeby wysyłać g-code dla arduino? Tutaj nie mam pomysłu. Pewnie jesteś w tym już obcykany, więc mógłbyś pomóc 😉

Powodzenia z projektem!

Link do komentarza
Share on other sites

Tak trochę spytam offtopem 🙂 Chcę zrobić cnc po taniości. Zastanawiam się nad zestawieniem softu z elektroniką. Chciałem jakąś kombinację arduino + grbl + stepstick. Tylko jaki soft do tego żeby wysyłać g-code dla arduino? Tutaj nie mam pomysłu. Pewnie jesteś w tym już obcykany, więc mógłbyś pomóc 😉

Nie znam się na takim oprogramowaniu, jest niekompatybilne z moim urządzeniem.

Jeśli chcesz to moje oprogramowanie ma mieć pluginy(pliki dll), wystarczy że napiszesz kompatybilny dla swojego urządzenia.

Link do komentarza
Share on other sites

Fajnie, nie spodziewałem się tak rozbudowanych prac programistycznych 🙂

Program tworze na swoje potrzeby, a jako że planuje go wykorzystać do tworzenia robotów to jest rozbudowany. Jestem już na końcówce pisania. Zmieniłem licencje programu na niekomercyjną, bo program ma być do hobbystycznego wykorzystania a nie zarobku. Staram się by był bardzo łatwy w wykorzystaniu. Program nie będzie męczył zbędnymi parametrami użytkownika.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.