Skocz do zawartości

Tania frezarka CNC


Pomocna odpowiedź

Zbuduje samemu, jak dobrze pójdzie to frezarka CNC je wytnie 😋.

A już myślałem że nikt nie zauważy tego J-Heada na zdjęciu 🙂.

W pokoju już leżą dwie belki 40x30x2500 i deska 200x1000, czekają na wycięcie.

nawet kupiłem kątownik za 4 zł 😋.

Link do komentarza
Share on other sites

nawet kupiłem kątownik za 4 zł

Oooo, to widzę poważne inwestycje już 🙂

A już myślałem że nikt nie zauważy tego J-Heada na zdjęciu

Teraz jestem wyczulony na takie rzeczy, więc to było pierwsze, co zauważyłem. Tylko dziwi mnie trochę grzałka wystająca z bloku, ona jest aż o tyle za długa?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wycinałem od 10:00 do 17:00 części:

mała karetka to oś Z ok 14cm zakresu.

duża to oś X.

Duże deski to części na karetkę osi Y.

Zostało wszystko złożyć.

Tak grzałka jest taka długa, jak na 6.5 usd to i tak nieźle 😋 , okazało się że da się ją regulować, była za mocno wsunięta do środka.

Link do komentarza
Share on other sites

Będziesz próbował wyśrodkować grzałkę?

Już to zrobiłem, pod radiatorem była ukryta imbusowa śruba, starczyło odkręcić i przesunąć.

Kiedy planujesz złożyć konstrukcje?

Jutro złoże to co mam gotowe, potrzebuje jeszcze elementy osi Z(łączniki silnik-śruba, encoder-śruba). I oczywiście brakuje mi Frezarki.

Co do głowicy drukarki to musze kupić wentylatory, chcę zbudować podobną konstrukcje jak w drukarce Ultimaker(ułożenie wentylatorów) i podajnik jak pokazywałem wcześniej tylko podwójny, będzie miał encoder na wyższym poziomie(będzie wykrywała koniec filamentu).

Link do komentarza
Share on other sites

Zrobię własną na arduino. Sterowanie grzaniem przez przekaźnik i arduino.

Poza tym całe oprogramowanie napisze sam.

Wykorzystam wyrywek silnika z tej gry: http://warsztat.gd/projects/WrapRacer .

Policzyłem ile kosztuje aktualna wersja urządzenia wyszło ok 780zł. Przy typowej cenie na allegro 7000 zł to taniocha 😋.

Edit:

Wybudowałem konstrukcje:

Link do komentarza
Share on other sites

No, no, całkiem ładnie 🙂 Choć frezarka aż prosi się o zamianę tych serwomechanizmów na silniki krokowe...

Konstrukcja z pewnością ma dużo walorów edukacyjnych, ale jak policzysz sobie końcowe koszta, to przypuszczam, że wyjdzie ci blisko połowa kosztów budowy już porządniejszej frezarki (na wałkach podpartych, łożyskach liniowych itd.) 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Przyznam, że zupełnie nie rozumiem sensu pisania od podstaw softu, przecież są dostępne kody źródłowe, np. reprap-a. Zawsze można kod zmodyfikować, jeśli się nie jest zadowolonym. Natomiast pisanie od podstaw, a później szukanie szukanie błędów we własnej wersji to trochę karkołomne wyzwanie.

Co do konstrukcji, to mam pytanie - jak wysokie modele planujesz drukować? Jakoś nie do końca rozumiem działanie osi Z.

Link do komentarza
Share on other sites

Wydajność przy druku 3D będzie zbyt mała by przejmować się wysokością.

Wysokość to max 4 cm, mnie to wystarczy do wydrukowania/wyfrezowania jakiejś obudowy/podwozia dla robota.

Co do oprogramowania mam całkiem inną architekturę niż w innych drukarkach więc nie jest możliwe sterowanie w taki sam sposób.

Link do komentarza
Share on other sites

Szykuje się bardzo ambitny projekt! Szczególnie od strony programistycznej.

Wysokość 4cm to niewiele, a może się jeszcze zmniejszyć. Dodanie stołu do drukowania zajmie 0,5-1cm minimum. Chyba, że podana wysokość wlicza już miejsce na stół?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.