Skocz do zawartości

Tania frezarka CNC


Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wyciąłem do pionowej(2) i jednej poziomej(1) osi części(śruba jest w celu pokazowym, będzie użyta dłuższa):

Teraz czekam na encodery, wtedy wytoczę końcówki śruby by dało się zamocować tarcze.

Link do komentarza
Share on other sites

Fajna zabawka wychodzi! Potrafisz z plexy zrobić wszystko 🙂 Nie boisz się, że całość szybko się wyrobi bez łożysk na styku prętów z plexą?

Jakiego kleju używasz, pytam bo praktycznie nie widać łączeń.

Link do komentarza
Share on other sites

Używam kropelki(nieraz uratowała maszynę pierwsze błędy).

Raz mi karetka pojechała za daleko wtedy żadnych złamań tylko części do ponownego sklejenia 😃.

O wyrobienie się nie martwię bo obroty są mizerne maks. 1 obrót na sekundę.

Wyrzynarka stołowa jest lepsza od CNC bo tańsza, ale CNC się przyda do pcb...

Link do komentarza
Share on other sites

Używam kropelki(nieraz uratowała maszynę pierwsze błędy).

Pamiętam, że swego czasu próbowałem kleić plexi kropelką i kompletnie nic to nie dawało. Wtedy najlepszym klejem były opiłki plexi roztopione w acetonie - genialna sprawa 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Kropelka lubi płaskie elementy wtedy trzyma dla tego mam te wcięcia.

I lać po stronie chropowatej.

Słyszałem od kolegów z pracy że tak to robili.

No ale teraz to oni na gorąco kleją, mają specjalne pistolety(po prostu wentylator i grzałka a jaka cena, wiem bo naprawiałem), nie używają pleksy tylko jakieś tworzywo jak w drukarkach 3D. Tylko to co robią drukarka 3D by drukowała ze sto lat 😋.

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo fajna zabawka. Ale chyba raczej nie znajdzie zastosowania praktycznego z powodu małej sztywności konstrukcji. Na pewno ma dużą wartość edukacyjną.

Co do klejenia Pleksi to opiłki pleksi rozpuszczone w acetonie dają radę ale połączenie po pewnym czasie robi się kruche. Proponuje wypróbować klejenie monomerem (metakrylan metylu). Można go otrzymać z resztek pleksi. Metakrylan metylu w kontakcie z polimetakrylanem metylu (pleksi) zaczyna polimeryzować, niestety dość wolno. Powstałe w ten sposób spoiny są dość trwałe i nie rzucają się w oczy.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

sorry ale sztywności tu nie brakuje. Ta szara masa to praktycznie kamień trzymający dwa pręty stalowe fi 10(z drukarek). Ogólnie wszystko jest bardzo sztywne inaczej by się nie dało rady przemieszczać(kantowało by się).

Jak dodam nowe encodery to da mi 0.006mm dokładność.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.