Skocz do zawartości

Jakie koła do pierwszego LF lub MS


osa1313

Pomocna odpowiedź

Witam jestem nowy na forum forbot i jest to mój pierwszy post.

Mam zamiar zrobić mojego pierwszego linefollowera bez Uc ponieważ chce się zapoznać z budową takich robotów, a dopiero potem zrobić coś na poważnie godnego pokazania na zawodach 😉

Na początek planuje zakup takich dwóch silniczków Pololu HP 30:1 obustronny wał LINK odrzuciłem myśl o serwach ponieważ wolę dopłacić i kupić coś porządnego i użyć to potem w jednych z lepszych wersji LFa 😋

I teraz mam problem co do wyboru kół, naczytałem się że koła firmy pololu są słabe i często pękają oraz mają słabą przyczepność, i chciałbym się was zapytać czy naprawdę tak jest z wszystkimi kołami pololu czy tylko niektóre modele tak mają ?

Koła zamierzam kupować tutaj LINK myślałem też nad LINK ale nigdzie nie widziałem opinii 🙁

Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak do pierwszego robota to jednak radzę koła pololu( link są też białe), bo są dopasowane na wał silnika i nie powinny sprawiać kłopotów. W przyszłości zawsze będziesz mógł je wymienić na coś innego.

Link do komentarza
Share on other sites

Też ich używam (kół Pololu) w pierwszej konstrukcji i nie są takie złe. Musisz pamiętać, aby oponki regularnie oczyszczać bo inaczej nawet najlepsze opony będą tracić przyczepność.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedz chyb wybiorę te koła na start potem zobaczymy 🙂LINK .

A co powiecie o tych kołach LINK wyglądają solidnie LINK nie mam zamiaru ich kupować na razie ponieważ są dwa razy droższe ale czy one byłyby lepsze od pololu ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja osobiście kół z solarbotics nie używałem, ale na zawodach mój robot na oponach popolu (mam identyczne silniki jakie chcesz kupic) radził sobie bardzo dobrze i nawet lepiej od niektórych na kołach solarbotics.

Jeszcze dobrą opcją są koła lego. Do tego potrzebujesz takiej przejsciówki LINK

Moim zdaniem najlepsza opcją są felgi z poliamidu + opony mini-z albo odlewane samodzielnie. Popatrz sobie na najlepsze konstrukcje. Ale na sam początek zdecydowanie wystarczą koła z pololu.

P.S. Obojętnie jakie koła wybierzesz, pamiętaj o nich czyszczeniu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dobrze słyszeć że LF na kołach pololu dobrze sobie radzi i chyba zostanę przy nich, potem kiedy przyjdzie czas na coś porządnego to pewnie jak mówisz pójdę w stronę poliamidu bo większość topowych LFów właśnie takie koła ma 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Móc można ale jedne i drugie będą miały małą przyczepność jak na przepychanki.

A możesz polecić jakie kola do MS były by dobre ?

Wiem o kolach z meccano, lego oraz że mogę swoje odlać tylko ja szukam kół gotowych 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ja bym wam polecał jednak koła solarbotics, można potem do nich odlać swoje oponki, samo aluminium, z których są wykonane daje się też łatwo obrabiać - można je przetoczyć na wiertarce, jeśli byłyby za duże, sprawdziłem to ostatnio 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra, olać gotowe koła. Sam się tym zajmę.Postanowiłem że się nie będę śpieszył i nie wystąpie w Białymstoku. Może macie jakiś plan/poradnik jak zrobić dobre koła do minisumo na ośke D?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.