Skocz do zawartości

LF projekt płytki PCB


torcek

Pomocna odpowiedź

Z tymi strzałkami chodziło mi o zwiększenie długości nóżek tego rezystora (zmiana biblioteki), nie będziesz musiał wtedy tak tych ścieżek pod nim upychać. W jakiej odległości od siebie są czujniki?

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, da się. Służy do tego polecenie grid, wpisz je w tym pasku u góry 🙂 Zapomniałeś o tej jednej przelotce koło IC1 i dalej nie odseparowałeś masy analogowej od cyfrowej. Nie jest to wielki błąd, ale lepiej robić poprawnie od samego początku. Widzę, że zostało ci sporo wolnych pinów - podepnij tam jakieś ledy, bardzo ci się na początku przydadzą. Konensatory przylutuj bezpośrednio do pinów silnika, będą lepiej spełniały swoje zadanie i będziesz miał mniej dziur do wywiercenia.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ok jeszcze raz dzięki za wszystkie wskazówki, za każdym razem gdy wrzucałem obrazek moich wypocin miałem nadzieje że "jest już ok" ale sprowadzaliście mnie na ziemie przez co na dzień dzisiejszy już nie mogę patrzeć na tą płytkę 🙂

Kondensatory tylko tak śmiesznie są położone na tym schemacie, podłącze je zgodnie z tym co znalazłem tutaj na forum:

Niestety nie do końca wiem o którą przelotkę Ci chodzi?

Czy w ten sposób jest poprawnie odseparowane?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1.Zwracam uwage na przejścia scieżek między pinami uC musisz je w tych miejscach zwęzić.

2.Jeżeli lutujesz kondensatory bezpośrednio do silnika to możesz usunać je z PCB

W czym może pomóc takie zestawienie?

Otóż bajer polega na tym, że silniki DC to elementy o bardzo nie liniowej charakterystyce co oznacza ze ich pobór prądu zmienia sie w czasie na skutek np. niedoskonałości kumutatora (iskrzenie itp) zmiany obciażenia wału itp. A więc jeżeli silnik zaczoł by pobierać więcej prądu niż zwykle to bez kondensatora nastapił by spadek napięcia. I do tego sluży kondensator magazynuje prąd na "czarna godzine" łączenie kondensatorów równolegle zmniejsza ich opór dzięki czemu szybciej sie ładuja (tzn. 10 kondensatorów każdy po 10uF sa szybsze niż jeden 100uF )

PS

Sorry za znaki...

Link do komentarza
Share on other sites

ale to dopiero jutro

Na przyszłość radziłbym nie czekać - miedź się utlenia, a nadmierna warstwa tlenku miedzi może utrudnić trawienie. Tak samo potem z lutowaniem (po tym, jak oczyścisz ścieżki z tonera)

edit: uprzedzony 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki, następnym razem z pewnością będę to miał na uwadze 🙂

a oto co mi wyszło z tej całej zabawy, wydaje mi się że nie jest najgorzej. W 2-3 miejscach delikatnie się stykają ze sobą dwie ścieżki postaram się coś na to zaradzić.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.