Skocz do zawartości

Ambitny plan "naprawy" drukarki


danioto

Pomocna odpowiedź

Cześć!

Nazwa tematu wiele zdradza o tym, co chcę poruszyć (tak chyba powinno być, nie?). Ale najpierw wytłumaczę się, dlaczego ten temat jest w "na luzie" - otóż, aby się zabezpieczyć przed komentarzami zagorzałych forumowych purytan "niezgodne z tematyką forum". No jak już popsioczyłem to przechodzę do rzeczy.

Mam drukarkę HP, słaba jak barszcz (nie obrażając tego zacnego jadła), ale nie w tym rzecz. Od pewnego momentu zachorowała mi ona, a objawy tego choróbska są takie, że po podłączeniu do prądu na małym wyświetlaczu graficznym pokazuje się logo HP (tak jak przy normalnym włączaniu), a następnie znika i znowu się pojawia, i tak w kółko. Jako, że drukarka była tania, tusz drogi, to bez żalu postanowiłem rozkręcić i obejrzeć jej bebechy, jednak jak się nietrudno domyślić - nic nie byłem w stanie dojrzeć. Nieduża płytka, kilka scalaków, kilka przewodów, ot i cała elektronika. Mam dojście do różnych oscyloskopów itd., ale przed strzelaniem na ślepo stwierdziłem, że się Was poradzę: jak sądzicie, gdzie warto zacząć? Macie jakieś pomysły?

Link do komentarza
Share on other sites

Własnie dokładnie tak myślałem i zacząłem od układu zasilania i stała się dziwna rzecz. Jak zacząłem przykładać oscyloskop w różne miejsca to drukarka nagle zaczęła działać 😃 Podejrzewam, że gdzieś może być zimny lut, ale póki co działa 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Hej !

Kiedyś oglądałem taki program w któym pokazywano że niektóre drukarki mają zapisane w programie ile stron może ona wydrukować a potem sama siebie crashuje. Wiecie po co 🙂 Idziemy wtedy kupić nową drukarkę a rynek się nakręca...

Link do komentarza
Share on other sites

To już jest wiadome od jakiegoś czasu. Właśnie się zastanawaiam, jaką by tutaj drukarkę laserową kupić, i CO do niej dokupić, by móc długo i tanio drukować...

Link do komentarza
Share on other sites

To już jest wiadome od jakiegoś czasu. Właśnie się zastanawaiam, jaką by tutaj drukarkę laserową kupić, i CO do niej dokupić, by móc długo i tanio drukować...

Zależy ile chcesz drukować, i ile to dla ciebie tanio ? Dziś problemu większego nie ma, ponieważ drukarki laserowe są tanie jak barszcz, za 300zł kupisz już przyzwoity sprzęt. ja mam Samsung ML-1640 odkupioną okazyjnie za 80zł + toner za 100zł. bez problemu robiłlem na tym PCB.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam samsunga CLP 315. Wystarczy odlutować jedną nóżkę EEPROMa i licznik stron staje w miejscu. Dzięki temu można dosypywać tonera do woli. Jeżeli licznik dojdzie do 1000, tonery startowe są uważane za puste i trzeba kupić oryginalne.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.