Skocz do zawartości
danioto

Ambitny plan "naprawy" drukarki

Pomocna odpowiedź

Cześć!

Nazwa tematu wiele zdradza o tym, co chcę poruszyć (tak chyba powinno być, nie?). Ale najpierw wytłumaczę się, dlaczego ten temat jest w "na luzie" - otóż, aby się zabezpieczyć przed komentarzami zagorzałych forumowych purytan "niezgodne z tematyką forum". No jak już popsioczyłem to przechodzę do rzeczy.

Mam drukarkę HP, słaba jak barszcz (nie obrażając tego zacnego jadła), ale nie w tym rzecz. Od pewnego momentu zachorowała mi ona, a objawy tego choróbska są takie, że po podłączeniu do prądu na małym wyświetlaczu graficznym pokazuje się logo HP (tak jak przy normalnym włączaniu), a następnie znika i znowu się pojawia, i tak w kółko. Jako, że drukarka była tania, tusz drogi, to bez żalu postanowiłem rozkręcić i obejrzeć jej bebechy, jednak jak się nietrudno domyślić - nic nie byłem w stanie dojrzeć. Nieduża płytka, kilka scalaków, kilka przewodów, ot i cała elektronika. Mam dojście do różnych oscyloskopów itd., ale przed strzelaniem na ślepo stwierdziłem, że się Was poradzę: jak sądzicie, gdzie warto zacząć? Macie jakieś pomysły?

To może najpierw sprawdzić czy ścieżki/przewody nie są poprzerywane.

W pierwszej kolejności sprawdz zasilacz, i obwody zasilania. Pewnie restartuje się CPU, z powody skoków zasilania.

Własnie dokładnie tak myślałem i zacząłem od układu zasilania i stała się dziwna rzecz. Jak zacząłem przykładać oscyloskop w różne miejsca to drukarka nagle zaczęła działać 😃 Podejrzewam, że gdzieś może być zimny lut, ale póki co działa 🙂

Hej !

Kiedyś oglądałem taki program w któym pokazywano że niektóre drukarki mają zapisane w programie ile stron może ona wydrukować a potem sama siebie crashuje. Wiecie po co 🙂 Idziemy wtedy kupić nową drukarkę a rynek się nakręca...

To już jest wiadome od jakiegoś czasu. Właśnie się zastanawaiam, jaką by tutaj drukarkę laserową kupić, i CO do niej dokupić, by móc długo i tanio drukować...

To już jest wiadome od jakiegoś czasu. Właśnie się zastanawaiam, jaką by tutaj drukarkę laserową kupić, i CO do niej dokupić, by móc długo i tanio drukować...

Zależy ile chcesz drukować, i ile to dla ciebie tanio ? Dziś problemu większego nie ma, ponieważ drukarki laserowe są tanie jak barszcz, za 300zł kupisz już przyzwoity sprzęt. ja mam Samsung ML-1640 odkupioną okazyjnie za 80zł + toner za 100zł. bez problemu robiłlem na tym PCB.

Ja mam samsunga CLP 315. Wystarczy odlutować jedną nóżkę EEPROMa i licznik stron staje w miejscu. Dzięki temu można dosypywać tonera do woli. Jeżeli licznik dojdzie do 1000, tonery startowe są uważane za puste i trzeba kupić oryginalne.

Harnas, którą nóżkę? Bo mam clp310 i też zbliżam się do limitu, więc pasowałoby niedługo odlutować 😃

Dzięki, poczytam.