Skocz do zawartości

[Test/recenzja] Zestaw dla robotyka - Proxxon + statyw wiertarski + imadło


Treker

Pomocna odpowiedź

a ja tak w temacie mam pytanie czy taką miniwiertarkę można zastąpić:

• wiertarka zwykła

• stojak do powyższej

• wałek giętki

zamiast kupować miniwiertarkę za 50zł, biorąc pod uwagę, że wiertarkę już mam?

Link do komentarza
Share on other sites

Witajcie

Zainteresowała mnie Szlifierko - wiertarka Proxxon FBS 240/E w połączeniu z Statyw wiertarski Proxxon MB 140/S opisywana w tym temacie, jeszcze w tym miesiącu mam zamiar go kupić. Pytanie tylko o wiertła jakie mogę zamocować w uchwycie wiertarki. Uchwyt obsługuje wiertła do średnicy 3,2mm. Czy mogę zamocować u uchwycie wiertło od maszyn CNC jak niżej ?

Trzpień wiertła ma średnicę 3.175 mm (1/8") czyli już na granicy maksymalnej średnicy wierteł jakie możemy zamocować w tym uchwycie.

Link do komentarza
Share on other sites

Sprawdziłem przed chwilą. Wiertło 3mm wchodzi u mnie z duuuzym luzem. Nie miałem nic większego, więc mogę jedynie powiedzieć, że imbus 4 już idealnie nie wchodzi w szczęki 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ręczną na pewno 🙂 Sam tak "frezowałem" kawałki drewna. Tylko nie wiem jak z żywotnością w tym przypadku. Po roku wiercenia ze statywu, cięcia i szlifowania mój zestaw jest jak nowy 🙂 Bardo się ciesze, że wymieniłem Dremela na to cudo.

Link do komentarza
Share on other sites

Sam tak "frezowałem" kawałki drewna.

Mnie zależy na frezowaniu głównie w laminacie FR4, choć kto wie co czas przyniesie i z jakimi materiałami przyjdzie mi pracować. Ale dzięki za wszystkie informację - zestaw zamawiam już dziś.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy do statywu wiertarskiego Proxxon MB 140/S da się zamocować Dremela 4000 ? Dremel ma jeden plus - wyższe obroty które przydają się przy pracy wiertłami węglikowymi o średnicach 0,5-0,9mm. Te wiertła powinny pracować przy wysokich obrotach.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem jak wasze proxxony, ale w moim wiertła na trzpieniu 1/8 (firmy MPK Kemmer PCB Tools) mają bicie. I to wcale nie małe jak na wiertło 0,5mm. Kręcąc ręką oś można łatwo zaobserwować jak wiertło niecentrycznie obraca się. Mam kilkanaście różnych wierteł z tej firmy od 0,5mm do 1,2mm i w każdym takie samo bicie. Raz mi udało się dobrze osadzić wiertło jedno wiertło 0,6mm tak że bicia nie było.

Trochę słabo jak na precyzyjny sprzęt.

Link do komentarza
Share on other sites

marcin82w, u mnie bicie nie występuje. Może wpadły Ci jakieś "okruchy" w tę końcówkę wiertarską? Warto przeczyścić sprężonym powietrzem. Jak nadal będzie źle to reklamuj.

Link do komentarza
Share on other sites

Przedmuchałem sprężonym powietrzem ale dalej to samo.

Wiertła mam takie

Kręcąc ręcznie widać jak całe wiertło razem z trzpieniem kręci się nie w osi, przy długości na jaką mogę włożyć wiertła z pierwszego zdjęcia końcówka wiertła wyznacza okrąg o promieniu 0,5mm co przy wiertle 0,5-0,6mm jest równe grubości samego wiertła !!!

Link do komentarza
Share on other sites

Dziwna sprawa, uchwyt jest trójszczękowy, ze sprężynkami, więc sam z siebie powinien się centrować... Robiłeś testy z podobnym wiertłem, ale na cienkim trzpieniu?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.