Skocz do zawartości

Złącze taśmowe


klonyyy

Pomocna odpowiedź

Cześć!

Chciałem się Was zapytać o jak najmniejsze złącze, które mógłbym wykorzystać do programowania ( 6 pinów ) zamiast zwykłych goldpinów ? Naprawdę zależy mi na miejscu, i dostępności takich złącz, najlepiej żeby były jak najbardziej płaskie względem płaszczyzny płytki, więc wychodzi chyba na złącza taśmowe ffc, ale może jest coś lepszego ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Domyślam się, że złącze micromatch (to te czerwone) jak w moim Tsubame jest za duże:

Jest o tyle fajne, że jest niskie, można kupić już w komplecie z przewodem i z tego co pamiętam nie jest drogie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mówisz o taśmach jakie są np. w LFach, te tasiemki ZIFF czy jak im tam? Ja w praktyce nie używałem ich nigdy, raz sie przyglądałęm takiej tasiemce, jak rozkręciłem napęd CD, i wątpię by taka tasiemka wytrzymała wielokrotne wpinanie i wypinanie...

Ew. to: http://www.tme.eu/pl/details/nxw-08k/zlacza-sygnalowe-raster-200mm/ninigi/ ale ja bym wolał mniejszy raster...

[ Dodano: 29-11-2013, 16:31 ]

PS. Oczywiście, szukam powoli jakiegoś złącza do nowego NS'a 😋

Link do komentarza
Share on other sites

jak rozkręciłem napęd CD, i wątpię by taka tasiemka wytrzymała wielokrotne wpinanie i wypinanie...

W sumie to nie wiem - nie są to te gówniane napylane węglem ścieżki, które pękają po kilku użyciach tylko bardzo cienkie blaszki...

Te taśmy to chyba FFC .

Link do komentarza
Share on other sites

Tasiemki się kompletnie do tego nie nadają. Każde podłączenie, to ryzyko, a co dopiero częste operacje tego typu. Swego czasu też miałem manie szukania małych złącz, ale pamiętajcie, że są granice. Przykładowo znalazłem świetne złącza o rastrze 1mm, ale założenie konektorów na przewody było ekstremalnie trudne (bez specjalistycznej zaciskarki). Po zmarnowaniu 10 pinów na jeden kabel, dałem sobie spokój...

Link do komentarza
Share on other sites

Proponuję do procka wgrać jakiś bootloader np megaload.

I wyprowadzasz tylko tx, rx i gnd czyli 3 kable (dodatkowo można tez ucc).

Odkąd odkryłem bootloadery w avr'ach nie wgrywam już inaczej. Można zdalnie przez BT albo tanim i prostym kablem na usb

Link do komentarza
Share on other sites

Taśmy FFC nie nadają, się do miejsc gdzie są narażone na wypinanie i wpinanie. 2-3 razy i złącze jak i taśma do wymiany. Właśnie tasiemka unieruchomiła na RA całego robota.

Link do komentarza
Share on other sites

Proponuję do procka wgrać jakiś bootloader np megaload.

I wyprowadzasz tylko tx, rx i gnd czyli 3 kable (dodatkowo można tez ucc).

Odkąd odkryłem bootloadery w avr'ach nie wgrywam już inaczej. Można zdalnie przez BT albo tanim i prostym kablem na usb

tylko że do bootloadera potrzebny jest kwarc, a jak buduje się coś małego, coś co właśnie wymaga małego złącza np. nanosumo to trzeba wybrać co lepiej upakować - kwarc czy dodatkowe 3 piny ? 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.