Skocz do zawartości

Robot - komunikacja rozproszona


Pomocna odpowiedź

Trochę dziwne, że kwarce są po różnych stronach procków - musiałeś nakombinować się z połączeniami.

Zastanawia (i to chyba nie tylko mnie) sposób w jaki połączyłeś te dwa procesory ?

A tak na marginesie - brak kondensatorów, to dość poważna sprawa.

Link do komentarza
Share on other sites

Do kolegi Jamtex : Brak kondensatorów to bardzo poważna sprawa 🙂. Bez tego się nie wzbudzi generator 🙂. Pamiętajcie o kondensatorach przy kwarcu 🙂. Poważnie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Kolego Kaldachar, moze przedstawiłbyś wreszcie jakieś konkrety?

Jak na razie pomiędzy morzem emotikonów, wpychasz oderwane od całości tematy.

Mam wrażenie, że ten projekt to jeden wielki żart....

Z mojej strony EOT !

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A ja mam wrażenie że kolega korzysta z systemu windows i przeglądarki internet explorer 🙂. To dopiero jest żart 🙂

P.S. Kolega nie pisuje czasem postów na elektroda.pl ? Tam też jest taki jeden co się emotków czepia 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

według mnie to nie projekt ale jedna wielka prowokacja!

Po pierwsze, podłączanie rezonatora kwarcowego to nie zagadnienie z elektrotechniki ale z techniki mikroprocesorowej i skoro kolega kaldachar ma się za takiego "znawcę", to powinien wiedzieć, że rezonator należy umieścić jak najbliżej mikrokontrolera i w miarę możliwości nie prowadzić ścieżek w sąsiedztwie innych szybkozmiennych sygnałów, mogących zakłócić pracę rezonatora.

Po drugie, to jest forum robotyki amatorskiej, głównym celem jest pomagać sobie a nie zachowywać się jak dzieci z podstawówki: "wiem, ale nie powiem..."

Po trzecie, trafny avatar kaldachar 😉 adekwatny do zachowania

Link do komentarza
Share on other sites

cóż.. nie bedę spekulował czy rzeczywiście są to "płytki pokazowe" i raczej nic od spodu nie ma...

Ale chętnie bym zobaczył schemat jakiś, w ramach nauki. Naprawdę trudno współgrać ze sobą 2 uC, chciałbym zobaczyć jak to rozwiązałeś elektronicznie... część programistyczną już Ci darujemy ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Jak przymocowałeś silniczki? Według PDFa z Wobitu mocuje się je śrubkami M1,6, kupiłem takie śrubki ale nie pasują. Może da się przylutować obudowę przekładni do laminatu? Jak to u ciebie jest zrobione??

Link do komentarza
Share on other sites

nes86, lutowanie przekładni to nie za dobry pomysł... z tego co widać na fotkach kolega kaldachar przykręcił silnik z przekładnią do konstrukcji nośnej z laminatu. Część mechaniczna muszę przyznać ze jest ładnie zrobiona, cały czas czekamy tylko aż zobaczymy coś więcej od strony elektroniki...

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę panowie że obrażać umiecie w sposób doskonały. Szkoda że nie potraficie być cierpliwi. To jest forum dla amatorów , ale również amatorzy powinni prezentować pewien poziom. Na pytania oczywiste na temat lutowania , przykręcania silniczków i tego typu odpowiadał nie będę . Szkoda czasu. Bez obrazy. Po zabawnych i wulgarnych i wszystkich innych tekstach na gg przyjąłem inny sposób komunikowania się ze mna przez gg. Proszę swoje numery przesyłać na forum ( wiadomości prywatne ) wraz z imieniem oraz wskazaniem na forum forbot.pl. Darujmy sobie prowokacje z forum elektroda.pl gdzie poziom leci na łeb i na szyję. Przez gg będzie mi łatwiej odpowiedzieć na trywialne pytania. Nie dysponuje ilością czasu jak nastolatek i odpowiedzi będą mocno opóźnione. Cierpliwość cecha wielkich 😉

P.S. kolega nes86 jest proszony o kreatywne myślenie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Skoro szkoda Ci czasu to może od razu usuniemy ten temat, bo z tego co widzę to "szkoda czasu"! Może to forum po prostu jest dla Ciebie za "słabe". Jak na razie to nie widziałem jeszcze sensownej odpowiedzi z twojej strony i skoro twierdzisz, że nawet amatorzy powinni trzymać jakiś poziom to po co w ogóle opisywałeś robota w pierwszym poście, przecież my to wszystko powinniśmy sami ze zdjęć wywnioskować.

To powiedz nam na jakie pytania odpowiadasz, może będzie nam łatwiej. Z tego co widzę lista powinna być dość krótka, więc powinno Ci starczyć Twojego jakże cennego czasu.

Link do komentarza
Share on other sites

kaldachar, nikt nie chce Cię obrażać, ale skoro piszesz:

Pomogę również w dziedzinie elektroniki , mechaniki , teorii sterowania i wszystkim co jest związane z budową wdrażaniem , oprogramowaniem robotów. Nie bójcie się i piszcie 🙂

a w razie pytań odpowiadasz:

Na pytania oczywiste na temat lutowania , przykręcania silniczków i tego typu odpowiadał nie będę . Szkoda czasu.

to jak mamy to rozumieć?

Też mam rozwiązania, które póki co chciałbym zostawić tylko dla siebie i po prostu ich nie publikuję.

Dalej:

Moduł sterowania jest kompatybilny z popularnym kompilatorem basic ( BASCOM ) co dodatkowo ułatwia początki z tą wielce rozwijającą dziedziną sterowania.

to w końcu zaawansowana konstrukcja czy robot dla początkujących? Bo skoro uważasz siebie za PRO w tej dziedzinie a innym nie chcesz ujawnić szczegółów to po co w ogóle to wszystko?

P.S. nie wiem czy zauważyłeś, ale źle "wyryłeś" sobie oznaczenia zasilania na Atmegach 😉 Poza tym, jeśli to wszystko rzeczywiście jest polutowane, to znacznie ułatwiłoby sprawę obrócenie jednego z AVRów o 180 stopni.

... i cały czas czekam na odpowiedź dlaczego jeden AVR to za mało? i w takim wypadku dlaczego nie DSP?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Panowie 🙂. Trochę cierpliwości 🙂. Nie dysponuje swobodnym czasem. Ponawiam prośbę o numery gg na prywatne wiadomości .

Wtrącę 🙂. Komu i co by ułatwiło obrócenie jednej atmegi o 180 stopni ?

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.