Skocz do zawartości

Robot - komunikacja rozproszona


Pomocna odpowiedź

Słuszna uwaga 🙂. Odpowiadam na te pytania na które uważam że trzeba odpowiedzieć 🙂. Na razie mam ZERO numerów GG z problemami 🙂. Poczekam jeszcze 🙂 na nieśmiałych 🙂.

P.S. Słuszna uwaga na temat długości ścieżek do kwarcu 🙂. Powinny być tak długie jak na to pozwoli konstrukcja. Niekoniecznie najkrótsze jakie uda się zrobić 🙂. A najlepiej zrobić takie jakie będą wam wygodne i jeszcze działały 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę, że ktoś tu nie zna definicji słowa forum, ale nie szkodzi:

Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.

(Zaczerpnięte z wikipedii)

Nie wiem dlaczego miałbyś odpowiadać na pytania na gg skoro założyłeś ten temat na forum Dioda.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na elektrodzie nie chciałeś ciągnąć wątku więc może tutaj się da.

Proponuję zostawić na boku wojnę z elekroda.pl i dyskusje na temat poziomów, bo nie nam to oceniać.

Wracając do meritum. Napisałeś że losowo będziesz dobierał parametry sieci neuronowych. Jak losowo i co dokładnie? Co będzie na wejściu i co na wyjściu sieci. Pamiętam że za wszelką cenę chciałeś uniknąć arbitrażu (czy jak to tam nazwać), ale konieczne jest zastosowanie funkcji przystosowania - jak ona będzie wyglądać?

Link do komentarza
Share on other sites

Funkcja dostosowania się do funkcji środowiska będzie wprowadzała do niego określoną liczbę kopi osobników. Im wyższy będzie stopień przystosowania tym procentowo będzie ich więcej w środowisku. Oczywiście aby nie wybrać ślepej ścieżki potrzebne są mutacje . Na wejściu sieci będą sygnały ze środowiska oraz niezbędne sygnały wewnętrzne . Wyjściem będą sygnały sterujące interakcją ze środowiskiem .

P.S. W ramach testu została wytrenowana pierwsza sieć neuronowa składająca się z aż dwóch neuronów 🙂. Efektem jest kierowanie dwóch detektorów światłoczułych ( pasmo widzialne ) w taki sposób aby oba były jednakowo oświetlone . Detektory są umieszczone na robocie. Zadaniem sieci jest dostarczać sygnały do efektorów ( silników ) tak aby osiągnąć zamierzony cel. Testy wypadły bardzo obiecująco. Sieć osiąga minimum energetyczne , lecz drobne fluktuacje pozostają . Efekt zamierzony osiągnięty 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Jest kilka rzeczy jakie odczułem czytając ten temat 🙂 po pierwsze zgadzam się z kolega Nes86-który słusznie przyznał że te twoje płytki są nie polutowane czemu? płytka leży bezpośrednio na podłożu dodam ze na górnej warstwie nie ma istotnych elementów które są nieodzowne nie ujmując twoim zdolnością w zakresie lutowania precyzyjnego popatrz na płytę komputerowa nawet tam elementy trochę odstają stary a nie powiesz mi ze ty zrobiłeś coś jeszcze mniejszego:) po drugie ani troszeczkę kodu programu 🙂 po trzecie chyba nie posiadasz czegoś takiego jak samokrytyka a to jest irytujące zachowujesz się jak byś pozjadał wszystkie rozumy:/ po czwarte ten twój AVATOR który sobie dałeś jest jak najbardziej słuszny (błazen) Nic dodać nic ująć

Link do komentarza
Share on other sites

W ramach testu została wytrenowana pierwsza sieć neuronowa składająca się z aż dwóch neuronów 🙂 . Efektem jest kierowanie dwóch detektorów światłoczułych ( pasmo widzialne ) w taki sposób aby oba były jednakowo oświetlone

nie no brawo! zrobiłeś Waldemara światłolubka na dwóch Atmegach32 🤣

Słuszna uwaga na temat długości ścieżek do kwarcu 🙂 . Powinny być tak długie jak na to pozwoli konstrukcja. Niekoniecznie najkrótsze jakie uda się zrobić 🙂 . A najlepiej zrobić takie jakie będą wam wygodne i jeszcze działały 🙂

i Ty się uważasz za specjalistę? Ty chłopie podstaw nie znasz! Chcesz herezje głosić to nie tutaj... Specjalnie dla Ciebie:

http://www.easy-soft.net.pl/zasoby/avr-clock.pdf

strona 10:

O ewentualnych problemach z pojemnościami dołączonymi do XTAL1 i XTAL2 pisałem już wcześniej. Pominąłem

jednak fakt, że bardzo istotna przy dołączaniu wszelkich źródeł sygnału zegarowego jest również długość

ścieżek łączących oscylator z mikrokontrolerem. Projektując płytkę drukowaną należy zadbać o to, aby ścieżki

były jak najkrótsze, aby w praktyce ich długość nie przekraczała 1 cm. Jeśli doprowadzenia będą dłuższe, to

może zdarzyć się (o ile oscylator ze względu na wniesioną indukcyjność i pojemność w ogóle będzie pracował),
że pracujące urządzenie z mikrokontrolerem będzie zakłócać inne, znajdujące się w sąsiedztwie. Długa ścieżka

pracować będzie jak antena a i amplituda sygnału mierzona na doprowadzeniach oscylatora nie jest zbyt mała.

Może nawet oscylować w zakresie poziomów napięć TTL.

A pytania o proste rzeczy to nie "zaniżanie poziomu", tylko poznanie konstrukcji od podstaw, co dla amatora powinno być bardzo ważne, żeby później takich głupot jak Ty nie głosił 😖

Link do komentarza
Share on other sites

Ze względu na to, że dyskusja kieruje się na inne tory niż cel tego forum, zamykam temat. Jeśli będą jeszcze jakieś pytania dotyczące szczegółów konstrukcji proszę o porozumiewanie się z autorem na PW.

__________

Komentarz dodany przez: treker

Myślę, że nie ma sensu zamykać tematu, może ktoś będzie chciał napisać coś na temat.

Temat odblokowałem, ale każdy post nie na temat = kosz.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dokładnie zrobiłem światło-lubka na dwóch atmegach 🙂. Dajcież spokój z długością tych ukochanych ścieżek i pojemności do kwarców 🙂. Jeżeli uważacie że mają być najkrótsze to takie róbcie 🙂. Czy ja wam bronię. Zapewniam po raz kolejny że wszystkie niezbędne elementy znajdują się i są polutowane. Nie rozumiem agresji i wyzwisk a że awatar taki a że nie jest możliwe aby to działało 🙂. Nie muszę i nie będę wam niczego udowadniał 🙂. Wasza sprawa jeżeli nie wierzycie 🙂. Wyzywanie mnie od zjadaczy rozumów jest typowe dla ludzi o wąskim światopoglądzie 🙂. Wybaczam 🙂. A Ci którzy twierdzą że nie jest możliwe takie polutowanie jak u mnie zapraszam do ćwiczeń z lutownicą 🙂.

P.S. A robot mimo waszych wątpliwości i obelg pracuje wyśmienicie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę, że jednak nie można liczyć na normalną dyskusję.

Temat zamykam, gdyby autor chciał dodać coś do opisu swojej konstrukcji itd, to proszę o kontakt na PW - temat odblokuję.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.