Skocz do zawartości

Jak wyglądałyby idealne zawody robotów?


Treker

Pomocna odpowiedź

Były zawody, gdzie komunikacja głosowa działał całkiem dobrze. Może trzeba każdemu zawodnikowi dać obroże, która daje znak impulsem prądowym 😃 Skuteczność gwarantowana.

7. Chociażby tak, że każdy uczestnik na miejscu dostaje dostęp do plików stl z różnymi wymyślnymi kształtami do wydrukowania - oceniane są czas wydruku oraz odwzorowanie projektu (dokładność, skala, estetyka wykończenia).

Transport drukarek 3D na duże odległości nie jest zbyt wdzięcznym zajęciem niestety...

Link do komentarza
Share on other sites

Ja moją prusę i2 woziłem parę razy autem - na tylnej kanapie siedziała grzecznie przypięta pasem. Ciekawe, czy policja by się przyczepiła o brak fotelika 😅

Transport jest prosty - wystarczy sobie sklecić drewnianą skrzynię transportową i zabezpieczyć drukarkę żeby nic w drodze nie latało. Kalibracja po ustawieniu na stole to jakiś kwadrans.

Co do obroży...

http://www.dfd.com/pdf/shokdata.pdf

Taki troll z mojej branży 🤣

Link do komentarza
Share on other sites

mosi2, tylko, że nie każdy na zawody jedzie samochodem. Wyobrażasz sobie przewożenie wielkiej drewnianej skrzynki w pociągu? Z drugiej strony byłaby to mała dyskryminacja osób, które budują duuże drukarki.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

co do dyplomów. Dobrze jak jest na nich nazwa robota i nazwiska konstruktorów. W Rzeszowie wyszło to świetnie. Od razu wydrukowane ze wszystkim co trzeba, podbite, podpisane, taki standard polecam ustalić.

Wyciągam stary temat, bo właśnie mocuję się z uczelnianą administracją. Na dyplomie przydałaby się informacja o zasięgu zawodów - np. akademickie, wojewódzkie, ogólnopolskie, międzynarodowe - jest to uwzględniane w różnych klasyfikacjach, a wyrazy typu Opolski, Trójmiejski w nazwie zawodów sugerują mniejszy niż rzeczywisty zasięg zawodów.

Link do komentarza
Share on other sites

natoska, w sumie racja, ale teraz chyba ciężko byłoby zmienić nazwy zawodów, które od wielu lato już są rozgrywane.

W większości przypadków nie ma potrzeby zmiany nazwy imprezy, wystarczy odpowiednie sformułowanie tekstu na dyplomie, np. "1 miejsce w ogólnopolskich zawodach Trójmiejski Turniej Robotów" 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

natoska, w sumie racja, ale teraz chyba ciężko byłoby zmienić nazwy zawodów, które od wielu lato już są rozgrywane.

W większości przypadków nie ma potrzeby zmiany nazwy imprezy, wystarczy odpowiednie sformułowanie tekstu na dyplomie, np. "1 miejsce w ogólnopolskich zawodach Trójmiejski Turniej Robotów" 🙂

Problemem jest to, że czasami zawody mimo planów nie są międzynarodowe (brak zagranicznych drużyn mimo zapowiedzi). Zawsze do dyplomu może być dodane zaświadczenie, gdzie pojawiają się wszystkie informacje.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czy już było wspominane, ale często jest problem z aktualnymi wynikami. Można by było przygotować aplikację na smartfona, gdzie sędzia by tylko klikał kto wygrał aktualną walkę, czy jaki ktoś miał czas, można by to było bardziej zautomatyzować. Tutaj można się uczyć od Robot Challenge. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawy pomysl, moze w ramach Ligi Robotycznej powstalby jednolity system informacyjny? 🙂

Raz w rozmowie z przedstawicielem pewnej firmy uslyszalem ciekawa uwage o kilku imprezach organizowanych w obrebie jednego miasta o tym, zeby polaczyc kilka imprez w jedna duza. Z jednej strony jest to mniejsze obciazenie finansowe sponsorow oraz zrobienie porzadnej duzej imprezy, z drugiej mniejsza liczba zawodow (chociaz w ubieglych latach byly sytuacje, gdzie w jeden weekend byly 2-3 imprezy w roznych miastach).

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem, czy to dobre miejsce na mój post.

Byłoby super, gdyby w Polsce rozgrywały się zawody Mega Sumo na metalowych ringach. Chyba wszystkie ważne zawody Mega Sumo na świecie odbywają się na metalowych ringach.

Rozmawiałem z Rumunami, którzy kilka lat temu przeszli na metalowe ringi i są bardzo zadowoleni. Zwiększyć to też może ilość robotów na zawodach oraz pozwoli przetestować się w boju z innymi przed dużymi, międzynarodowymi zawodami.

Nie trzeba przenosić wszystkiego na raz, można na początek zrobić dwie kategorie: Sumo Drewno i Sumo Metal.

Co organizatorzy sądzą o pomyśle?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.