Skocz do zawartości

Jak wyglądałyby idealne zawody robotów?


Treker

Pomocna odpowiedź

To jest myśl 😉 nie powinno nic odbić, a nawet jeśli to odpowiednia odległość powinna to zniwelować.

Edit: no racja o ultradźwiękach nie pomyślałem

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Gdyby ring był na podwyższeniu 10cm, to barierki mogłyby być na równo z ringiem (patrząc z jego powierzchni). Spadek robota z takiego ringu na stół nie powinien uszkodzić robota - chociaż zawsze można ten stolik pokryć np.: gąbką lub gumą.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja tylko wspomnę, że chyba 2 lata temu miałem problem z ustawieniem robota na ringu, bo po prostu nie dosięgałem. Więc trzeba też patrzeć aby najmłodsi uczestnicy mogli postawić bezproblemowo robota.

Link do komentarza
Share on other sites

Po wczorajszych zawodach w Poznaniu mogę dodać jeszcze jedno do moich idealnych zawodów - chociaż taką uwagę zgłaszało również więcej osób. Przy ringach i torach do LF koniecznie muszą być jakieś barierki lub taśmy odgradzające publiczności. Raz, że to niebezpieczne dla dzieci - trzymanie rąk na torze do LFa 5cm od robotów to zły pomysł... Dwa, że to przeszkadza. Zawodnicy nie mają jak przejść do trasy, a co dopiero mówić o położeniu jakiś rzeczy obok toru. W każdej konkurnecji powinno być trochę miejsca przeznaczonego tylko dla zawodników.

Link do komentarza
Share on other sites

Temat przycichł, więc wrzucam regulaminy Unii. Czekam na komentarze!

Poniżej link do pliku na Google Drive. Zapraszam do komentowania w pliku - łatwiej jest wtedy odnosić się do uwag i robić poprawki.

https://docs.google.com/document/d/1seLNc0bJhFXuSe6NMGEqZZsu4O2XFq2xAucQiWjaM3g/edit?usp=sharing

Regulaminy.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

1. Wiem, że to by było bardzo trudne, ale fajnie by było, gdyby na każdym stole w strefie serwisowej był komputer z wyświetlającym aktualne wyniki i kolejkę najbliższych walk - w wybranej grupie lub dla wszystkich grup (przykład pod minisumo). Dodatkowo gdyby zbliżała się walka danego zawodnika (w systemie zawodnicy przypisani byliby do konkretnych stanowisk serwisowych, a te do konkretnych komputerów) na ekranie wyskakiwałby komunikat z oprawą dźwiękową, żeby go przypadkiem nie przegapić.

Jeśli nie dałoby się przygotować takiej ilości komputerów, to chociaż zapewnienie zawodnikom możliwości zalogowania się do takiego systemu z własnego komputera.

2. Na zawodach obowiązkowo stanowisko/stanowiska sklepów typu botland/electropark z możliwością szybkiego kupna części zamiennych - ile to razy się już chodziło po zawodnikach próbując odkupić wolną atmegę... 😅

3. Nad każdym ringiem/trasą do lf/labiryntem zamontowane gopro lub inna kamera z dobrą rozdzielczością i dużą ilością fps. Po zawodach uczestnicy dostają pamiątkowe pendrive na których mają nagrane wszystkie starty swoich konstrukcji płacąc za to jakąś śmieszną kwotę (pendrive są coraz tańsze, zwłaszcza przy masowych zamówieniach).

4. Catering/minibar - obowiązkowo 😅

5. Może nie umieszczanie nad każdym ringiem projektora, a bardziej laserowego rzutnika wyświetlającego monochromatycznie na czarnym tle linie itp. ?

6. Ringi koniecznie na podwyższeniu. Na Robotic Arenie bardzo mi się spodobało rozwiązanie - dwa standardowe podesty sceniczne tworzyły stół 2x2x1m, jednak bandy były za niskie - 3-4 razy robotom zdarzyło się za nie wylecieć. Jak dla mnie minimum dla MS to 5cm - maksymalny promień koła w MS 😃

7. Czekam na spopularyzowanie kategorii "zawody w druku 3D" 😃

Może coś jeszcze mi przyjdzie do głowy...

Link do komentarza
Share on other sites

mosi2, 1. na obecną chwilę chyba niewykonalne, ale np. mogłaby być apka na telefony, która pokazuje wyniki, kolejkę, a organizatorzy mogą pisać wiadomości do konkretnych zawodników np. z zawołaniem na ring

6. wyższe bandy wykrywane są przez roboty

7. jak miałaby wyglądać ta kategoria?

Link do komentarza
Share on other sites

Hudyvolt,

1. Niekoniecznie niewykonalne. Większość zawodów (o ile nie wszystkie) odbywa się w placówkach edukacyjnych, zebranie dużej ilości komputerów nie jest aż takim problemem. Poza tym rzadko widuję osobę jadącą na zawody bez laptopa 😉

6. Można podnieść o 5cm sam ring, tak, że bandy nie będą wystawały ponad niego, a przestrzeń między ringiem a bandą będzie taką "fosą" do której będą spadały roboty - upadek z takiej wysokości nie powinien być szkodliwy.

7. Chociażby tak, że każdy uczestnik na miejscu dostaje dostęp do plików stl z różnymi wymyślnymi kształtami do wydrukowania - oceniane są czas wydruku oraz odwzorowanie projektu (dokładność, skala, estetyka wykończenia).

Link do komentarza
Share on other sites

Ad 1. A może po prostu komunikaty głosowe? Postawić głośnik w sali serwisowej i nadawać komunikaty, kto ma się stawić przy ringach do sumo / za ile kończa się eliminacje LF, itp.

Na ostatnich zawodach na których byłem był z tym mały problem, że nie było właśnie zawodnika przy ringu. Zamiast szukać i wołać, można by podać komunikat przez głośnik prosto do serwisówki. Myślę że to by rozwiązało większość tego typu problemów. No i ewentualnie ekran przy głośniku jak by ktoś chciał przeczytać ostatni nadany komunikat.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.