Skocz do zawartości

Rozgałęziacz Y do serw


Luki8998

Pomocna odpowiedź

Mam pytanie , na podstawie manipulatora mam dwa serwa podłączyłem je do rozgałęziacza Y a następnie do 1 kanału w pololu maestro, zauważyłem że przy nagłych zmianach położenia w programie serwa są nie synchronizowane, mam dwie teorie :

1. problem związany z sygnałem prostokątnym sterującym

2. problemy z zasilaniem , za mały amperarz

Ktoś mógłby mi pomóc ma jakiś pomysł? Ramię będzie sztywne więc nie morze być mowy o różnicach w położeniu obu serw.

Link do komentarza
Share on other sites

1. Serwa nie są identyczne i szczególnie pod dużym obciążeniem (szybka zmiana prędkości) mogą reagować różnie. Najlepiej zrobić każde serwo na oddzielnym kanale i dla niego ustawić odpowiednie pozycje graniczne, bo mogą nie być takie same (czym tańsze serwa tym większe problemy).

2. Ew. problemy z zasilaniem pogłębią problemy z pkt. 1

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1. Masz możliwość podłączenia innego źródła zasilania? Te baterie (jak to są ni-mh) raczej nie nadają się do tego typu pracy.

2. Nie wiem czy soft maestro pozwala na powiązanie ze sobą kanałów, ale z pewnością nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać dostarczone sdk i napisać własny program na PC, który będzie już coś takiego robił.

Link do komentarza
Share on other sites

2. Jasna sprawa tylko chciałem póki co to obsługiwać przez ich program (mam teraz mało czasu), a nie wiem nadal co jest przyczyną tego że przez rozgałęziacz Y serwa chodzą TYLKO przy nagłych zmianach tak, że najpierw idzie jedno a potem drugie, na pewno ktoś też używał rozgałęziacza do serw.

Link do komentarza
Share on other sites

chodzą TYLKO przy nagłych zmianach tak, że najpierw idzie jedno a potem drugie,

To ewidentnie wina zbyt słabego źródła zasilania. Zbyt małą wydajność i przy dwóch serwach pracujących jednocześnie są duże spadki napięcia. Podłącz na próbę inne zasilanie pod cały układ.

Link do komentarza
Share on other sites

może mi się uda uzyskać dostęp na politechnice do zasilacza, jeszcze taka sprawa że jak zmniejszam speed i acceleration to zsynchronizowanie się zwiększa więc same próby będę robił na małych prędkościach

Znacie jakieś inne sposoby na zasilacz 6 V z wydajnością około 5A(tak myślę)? są 5V gotowe zasilacze impulsowe ale jak wiadomo mniejsze osiągi są dla 5V. A koszt laboratoryjnego to jakieś 200zł 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

dużo za słabe myślę że dla 6 serw będzie potrzeba z 3 A ale bez obciążenia a z obciążeniem to jakieś 5-6A, ile mogę dać Amper z zasilacza żeby się to wszystko nie spaliło? czy to będzie tak, że jak ustawię np 12 A to będzie tyle ciągnęło ile potrzebuje? z góry przepraszam za takie proste pytanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.