Skocz do zawartości

Kto chce zacząć przygodę z drukiem 3D?


Treker

Pomocna odpowiedź

Tak, tylko ja nie wziąłem udziału w kickstarterze a kupiłem przez preorder, czyli jestem bezpieczny w razie klapy 🙂 Inna sprawa że ludzie którzy dostali drukarki są z nich bardzo zadowoleni. A czy cena 350 jest za niska? To jest preorder, docelowo będzie kosztować 400+ pewnie. Po konstrukcji widać że nie jest to za niska cena, forme zrobili raz i każdy odlew pewnie kosztuje ich coś około 10$, w środku powciskane pręty, paski, elektronika. Jak dla mnie to spokojnie da się to zrobić za 200$ - cała reszta to oczywiście praca włożona w soft i opłacenie pracowników. Terminy realizacji póki co są na czas 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, tylko ja nie wziąłem udziału w kickstarterze a kupiłem przez preorder, czyli jestem bezpieczny w razie klapy 🙂 Inna sprawa że ludzie którzy dostali drukarki są z nich bardzo zadowoleni. A czy cena 350 jest za niska? To jest preorder, docelowo będzie kosztować 400+ pewnie. Po konstrukcji widać że nie jest to za niska cena, forme zrobili raz i każdy odlew pewnie kosztuje ich coś około 10$, w środku powciskane pręty, paski, elektronika. Jak dla mnie to spokojnie da się to zrobić za 200$ - cała reszta to oczywiście praca włożona w soft i opłacenie pracowników. Terminy realizacji póki co są na czas 🙂

Nie przeczę, że da się to zrobić za 200$ ale trzeba wziąć pod uwagę, że nad drukarką pracuję ludzie, których trzeba opłacić już od dwóch lat co najmniej, kolejna sprawa to trzeba zapewnić serwis gwarancyjny a nie chce mi się wierzyć, że drukarka jest w 100% niezawodna...

z resztą bardzo dobry artykuł jest na cd3d opisujący i wyliczający koszty opłacalności http://centrumdruku3d.pl/tanie-drukarki-3d-i-crowdfundingowe-samobojstwo/

Link do komentarza
Share on other sites

Wrzucasz linka w którym piszą, że w najtańszej opcji drukarki za 199$ (których było zaledwie kilka sztuk) trzeba będzie uzbierać 700k., podczas gdy micro zebrało 3,5mln 😋 Ja naprawdę byłem sceptycznie nastawiony do zrobienia zakupu, ale ta drukarka wygląda tanio i soldnie więc nie wątpie że uda im się dokonać tego co robią. Ponadto na kickstarterze prowadzą bardzo transparentny model biznesu - wrzucają zdjęcia z produkcji, odpowiadają na komentarze itp itd. Nic na obecną chwilę nie wygląda na to by było to zagrożone

Link do komentarza
Share on other sites

Wrzucasz linka w którym piszą, że w najtańszej opcji drukarki za 199$ (których było zaledwie kilka sztuk) trzeba będzie uzbierać 700k., podczas gdy micro zebrało 3,5mln 😋 Ja naprawdę byłem sceptycznie nastawiony do zrobienia zakupu, ale ta drukarka wygląda tanio i soldnie więc nie wątpie że uda im się dokonać tego co robią. Ponadto na kickstarterze prowadzą bardzo transparentny model biznesu - wrzucają zdjęcia z produkcji, odpowiadają na komentarze itp itd. Nic na obecną chwilę nie wygląda na to by było to zagrożone

ale ja chcę by się im udało choć znam przypadki ze firma dostała duże wsparcie a i tak poległa

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Spieszę z informacją, że dawno już ładnie drukuję, ale czasu na tworzenie artykułów brak. Postaram się nadrobić niedługo. Na zachęta fotka moich dzieł:

Link do komentarza
Share on other sites

Panowie, jest sens kupować prusa i2 za 1.5 tys? Drukarka była robiona przez autora pod siebie tzn, wzmocniona w strategicznych miejscach, łożyska yamaha na sterowniku sanguinololu M1284 oraz stepsticki pololu.

Link do komentarza
Share on other sites

witam

nie zgodzę się z kolegą wyżej. Ja korzystam z ich www.3fx.eu drukarki i jestem zadowolony nawet bardzo a firma jest bardzo solidna. Więc można korzystać z ich usług bez obaw.

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Ładnie to taką reklamę przemycać?

Link do komentarza
Share on other sites

Panowie, jest sens kupować prusa i2 za 1.5 tys? Drukarka była robiona przez autora pod siebie tzn, wzmocniona w strategicznych miejscach, łożyska yamaha na sterowniku sanguinololu M1284 oraz stepsticki pololu.

podrzuc zdjecia jak to wygląda wtedy można to ocenić

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.