Skocz do zawartości

Arduino Bluetooth


lukasq12

Pomocna odpowiedź

Zrobiłem tak jak piszecie i tylko bluetooth terminal jest w stanie sie sparowac i to nie wazne czy podlaczam pod porty rx i tx czy inne i uzywam SoftwareSerial.h.

Gdy wejde w trym AT dioda znacznie wolniej mruga na Bt, Wpisuje AT w monitorze szeregowym i wyskakuje po chwili OK, kolejno gdy chce wpisać inną komende np version to wyskakuje error

Jaki kupić moduł (poprosze o link allegro) i jak podlaczyć (funduino uno) żeby móc sparować inną aplikację jak bluetooth terminal ?

Link do komentarza
Share on other sites

nie mam zbyt ciekawych doświadczeń jeśli chodzi moduł który wybrałeś.

Osobiście polecam moduły Raysona BTM112 oraz BTM-222 (ten jest znacznie lepszy), ale musisz pamiętać o odpowiednio zaprojektowanej płytce i konwerterach poziomów logicznych, szczególnie dla BTM-222 który przy niewłaściwie zaprojektowanej płytce lub złym odsprzęganiu zasilania będzie zrywał transmisję. No i trzeba pamiętać o zewnętrznej antenie.

Ewentualnie spróbuj wykorzystać moduł, który ma w sobie wbudowany konwerter i BTM-222. Ja testowałem KE-BTM-222, nie jest tani ale chodził znakomicie, dałem radę połączyć się na ponad 120 m, fakt że trzeba było dopiąć antene zewnętrzną, ale na wewnętrznej też działało na kilkadziesiąt metrów.

Jest na allegro, a do tego masz polską dokumentacje, więc z konfiguracją nie powinno być problemu. Tu masz link http://allegro.pl/ke-btm-222-modul-bluetooth-2-0-edr-btm-222-i6378525273.html

http://kuszelektronika.pl/wp-content/uploads/2016/07/KE-BTM-222-datasheet_pl-1.pdf

Powodzenia 🙂

W razie czego polecam poradnik

trochę ułatwia rozpoczęcie pracy z tym Bluetoothem
Link do komentarza
Share on other sites

Gdy wejde w trym AT dioda znacznie wolniej mruga na Bt, Wpisuje AT w monitorze szeregowym i wyskakuje po chwili OK, kolejno gdy chce wpisać inną komende np version to wyskakuje error

A próbowałeś może przeczytać komunikat o błędzie, który "wyskakuje"? Być może zawiera on wskazówkę o tym co poszło nie tak?

Link do komentarza
Share on other sites

fredex, zrobiłeś reklamę pewnie swojego sklepu i swoich wycofanych już z produkcji modułów BTM-222. Za taką kwotę można kupić moduły na 433MHz o zasięgu 800 metrów (w otwartej przestrzeni) przesyłające dane po RSie. Tak więc nie reklamuj już proszę swoich superowych BTM-222.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.