Skocz do zawartości

Gdzie kupic ARDUINO?


fauke

Pomocna odpowiedź

Kojarzy ktoś tak tanie arduino leonardo?

Jak szukasz taniej (i małej) wersji Leonardo, to istnieje Pro Micro. Ma dokładnie ten sam mikrokontroler, co Leonardo i ma się do niego tak, jak Pro Mini do UNO. Nie wymaga osobnego programatora, ma port microusb.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, podbiję trochę temat. Chciałbym trochę pobawić się Arduino, bez większych planów.

W związku z tym szukam zestawu startowego za 100-120 zł dla początkującego. Jednak z nastawieniem na jak najszersze spektrum możliwości (na myśli mam np czujniki itd).

Przeglądam Aliexpress ale nic mi w oko nie wpadło rewelacyjnego. Oczywiście przewiduje rozbudowę zestawu o nowe czujniki i elementy gdy wykorzystam potencjał z początkującego zestawu, jednak chciałbym jak najlepiej spożytkować kwotę.

Zdaje sobie sprawę że na oryginalne arduino nie ma co liczyć, ale klon chyba aż tak nie odbiega jakością zwłaszcza bez konkretnych zamiarów ? Do czystej przyjemności i nauki ?

Mógłby ktoś podsunąć/zarzucić linkiem do takiego zestawu ? nie bardzo wiem na jakich elementach się skupić i co wybrać.

Pozdrawiam z góry.

Link do komentarza
Share on other sites

Revo7, najtaniej wyjdzie chyba skompletowanie samodzielne zestawu, tylko wtedy jako początkujący narażasz się na zakup złych elementów i późniejszą konieczność zamawiania nowych, poprawnych. Gdybyś mógł dołożyć ~30zł, to polecam ten zestaw z Botlandu. Będzie on zgodny z kursem Arduino, który dostępny jest na Forbocie. No i na przesyłkę nie będziesz musiał czekać 2-3 tygodni (w przeciwieństwie do zamówień z Chin).

Link do komentarza
Share on other sites

Jezeli samemu skompletować zestaw to co najlepiej wybrać ?

Rozumiem że nie polecasz zestawów z Aliexpress?

Wnioskuję również że zestawy z tamtej strefy handlowej są tak sobie skomponowane ? i niewarte ?

Na czasie akurat mi nie zalezy zabardzo o ile cena będzie adekwatnie niższa...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Revo7, nie miałem styczności z zestawami z Chin. Z tymi, które linkowałem mam styczność cały czas i nie było jeszcze na nie żadnej reklamacji - stąd moje polecenie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ja zamawiałem klon arduino z chin z banggooda, klon nie różni się niczym od oryginału, kupowałem sobie uno w wersji z mikrokontrolerem w podstawce. Do tego była akurat promocja i za komplet z lcd z dotykiem płaciłem chyba 9$.

Link do komentarza
Share on other sites

a jesteś wstanie jakiegoś konkretnego sprzedawcę polecić ? Najlepiej chyba byłoby zestaw startowy w miarę otwarty na możliwości. Chyba że ktoś pokusiłby się o wypisanie co najlepiej dobrać aby było kompatybilne ze sobą za rozsądną cenę.

@down - dokładnie o taką informację mi chodziło.

Link do komentarza
Share on other sites

Arduino i klony są wszystkie takie same pod względem schematu więc nie rozumiem o co Ci chodzi. Oczywiście może się zdarzyć tak, że klon jest wadliwy bądź gorszej jakości biorąc pod uwagę ich cenę czasami. Kup sobie uno i jakieś shieldy, które Ciebie interesują. Nie wiem czy gdzieś znajdziesz wszystko w komplecie. Wszystko zależy od tego co chcesz z tym robić.

Link do komentarza
Share on other sites

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.