Skocz do zawartości

Gdzie kupic ARDUINO?


fauke

Pomocna odpowiedź

A ja nie polecam akurat tego wyświetlacza. Kiedyś się na niego najarałem bo tani i w ogóle. Ma równoległy interfejs i zajmuje prawie wszystkie piny biednego UNO. Musiałem przecinać na LCD ścieżkę by uwolnić choć I2C i mieć możliwość podpięcia jakichś czujników, bo podłączyli tam RESET wyświetlacza jakby nie mogli gdzie indziej. Jedyne co zostaje wolne to 4 piny interfejsu karty SD, oczywiście gdy jej nie używasz. Co więcej, LCD jest 3V więc dla UNO powinien mieć konwertery poziomów. Chińczyk wlutował tam zwykłe (i tańsze) 74HC245 które tego nie umieją i 5V sygnały z procesora podbijają zasilanie wyświetlacza, masakra. Nie ma też żadnej możliwości sterowania/modulacji/wyłączania podświetlenia. I jeszcze na deser: ekran dotykowy nie ma żadnego kontrolera. Po prostu jego matryca jest podpięta wprost do szyny danych LCD(!) i trzeba ją odczytywać w chwilach, gdy biblioteka graficzna nie korzysta z komunikacji... Jeśli jedna z drugą są zintegrowane to jeszcze zadziała, ale jeśli nie - trzeba się będzie narobić. Moim zdaniem wybitnie nieudany projekt.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Mechano, napisałem, kupiłem w banggood gdy była promocja po 9,9$. Aktualnie jest za 11,99$:

http://www.banggood.com/UNO-R3-ATmega328P-Board-2_4-Inch-TFT-LCD-Screen-Module-For-Arduino-p-945755.html

Problem polega na tym, że większość chińskich sklepów robi kopiuj wklej opis z innego źródła. Stąd ogromne problemy z wyświetlaczem. Pierwsze uno, które kupiłem miało lcd, którego sterownik nic nie zgłasza i nie było żadnych kodów do jego uruchomienia. Nie tylko ja miałem z tym problem. W końcu dostałem przykładowy kod, który uruchamiał wyświetlacz ale dalej żadnego info jaki jest kontroler wyświetlacza. Drugie uno, które kupiłem miało już lcd z kontrolerem ILI ale nie pamiętam, którym dokładnie. W każdym bądź razie uruchomiłem go bez problemu w arduino na przykładowych kodach do lcd graficznego.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

kuska, zależy, czy sobie sama ze wszystkim poradzisz. Jeśli chcesz uniknąć problemów typowych dla osób początkujących, które mogą zniechęcić do dalszej pracy, to kup zestaw dedykowany pod konkretny kurs lub książkę. Znajdziesz takich wiele, oczywiście ja polecam zestawy do kursów Forbota: https://forbot.pl/blog/artykuly/programowanie/kurs-arduino-0-zapowiedz-cyklu-id5290

Decyzja należy jednak do Ciebie 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

kuska, zakup złych elementów, których nie da się później łatwo obsłużyć. Brak informacji jak podłączyć konkretne peryferia, brak przykładowych programów itd. Jeśli dysponujesz zestawem przygotowanym pod konkretne artykuły, to nie ryzykujesz przestojów w nauce 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.