Skocz do zawartości

Kurs elektroniki II - #7 - scalony odbiornik podczerwieni


Pomocna odpowiedź

Czy wpięcie drugiej diody prostowniczej szeregowo powinno spowodować spadek napięcia o kolejne 0,7V? U mnie nowe baterie miały napięcie ~6.5-6.6V i po wpięciu diody spadło ono do 5.9V (według informacji na stronie układ nie powinien być zasilany wyższym napięciem niż 5.5V). Dlatego też podjąłem próbę dodania kolejnej diody ale nic to nie zmieniło.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Już wiem w czym problem. Głupi błąd bo wpiąłem obie diody w jednym "rzędzie" na płytce zamiast wyjście jednej przenieść rząd wyżej i w rzędzie wyżej umieścić rezystor. Teraz mam wynik 5.4-5.5V więc się wszystko zgadza, układ działał już wcześniej i działa też teraz. Natomiast trochę mi zabrakło tej informacji (że diody można łączyć) w pierwszej części kursu o diodach. Jakieś proste informacje czy w praktyce się zmniejsza napięcie tymi diodami (dioda vs stabilizator) również by były pomocne.

Edytowano przez fsecc
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cytat

Wyjście obsługuje tranzystor bipolarny, który wchodzi w stan nasycenia po wykryciu fali. Oznacza to, że odebranie jest sygnalizowane niskim stanem logicznym. W stanie spoczynku, na wyjściu panuje stan wysoki, co zapewnia rezystor 30kΩ.

image.thumb.png.a93ec96b8a466e5687f1b2e59dc21bfd.png

Jeśli dobrze rozumiem, w momencie kiedy odbierany jest sygnał, na pinie OUT występuje logiczne zero, czyli masa (GND), zatem dioda nie powinna świecić, bo nie ma zasilania. Czy nie jest odwrotnie? Dioda świeci właśnie w momencie odebrania sygnału. Mógłbym prosić o sprawdzenie, ewentualne wyjaśnienie mi czego nie rozumiem? 

Edit: Ok, już rozumiem, ale zostawię post.
image.thumb.png.3003fdea53b51e81e43b5d469f1be2ee.png

Przy generowanym stanie niskim tworzy się różnica potencjałów, która właśnie pozwala na przepływ prądu. (Dioda jest zasilana z baterii, a nie z układu scalonego i potrzebuje jedynie masy do zamknięcia obwodu)

Edytowano przez Emerid
Problem rozwiązany
Link do komentarza
Share on other sites

@Emerid trochę dopowiem. Istotą jest tranzystor na wyjściu sygnału. Układ tego typu jest często stosowany ale bez wewnętrznego rezystora, nazywa się wtedy open-collector i służy do sterowania jakimś obciążeniem. Istota tego jest taka, że jak tranzystor się otwiera to "zasysa" prąd, zaś gdy jest zamknięty to prąd nie płynie, a gdy podciągniesz rezystorem (tu wbudowanym 30k) to występuje tam napięcie zbliżone do zasilania (słaba jedynka logiczna).

Czyli to czym sterujesz musi być podłączone do plusa - gdy jest 1 to prąd wpada do tranzystora (po angielsku nazywa się to sink, tak jak zlew do którego wlewa się woda), zaś gdy jest 0 to jest tam napięcie zbliżone do zasilania z obu stron leda - czyli z braku większej różnicy potencjałów nic tam szczególnego nie popłynie.

Gdyby podłaczyć LED do masy to nic ciekawego się nie wydarzy - stan 1 nic nie da, a stan 0 spowoduje przepływ znikomego prądu (ograniczonego przez 30k).

Link do komentarza
Share on other sites

Witam 🙂

U mnie też napięcie na wyjściu było zbyt wysokie i nie pomyślałem o dodaniu drugiej diody prostownicznej więc zastosowałem stabilizator napięcia dodany do zestawu i zasiliłem go baterią 9V. Projekt działa więc chyba wszystko jest ok. Zastanawiam się tylko czy skoro zamieniłem diodę na stabilizator napięcia to czy rezystor 10k nadal jest potrzebny w tym układzie? Dodam, że przed rozpoczęciem kursu byłem całkowicie "zielony" w temacie elektroniki. Kurs świetnie zrobiony, nawet taki laik jak ja jest w stanie wiele zrozumieć 🙂

 

20200814_102445.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć! Zmontowałem przedstawiony układ w artykule, ale nie posiadam pilota od telewizora(próbowałem kombinować z aplikacjami na telefon symulującymi pilota, ale nie wiem czy miałoby prawo to się udać). Natomiast wydaje mi się, że wszystko działa jak należy, gdyż po skierowaniu strumienia świetlnego na odbiornik podczerwieni i zasłanianie go, to dioda LED zapala się i gaśnie, więc w każdym razie układ w jakiś sposób reaguje na światło. Czy to jest prawidłowe zachowanie?

Link do komentarza
Share on other sites

@wojslaw TSOP działa tylko na konkretną częstotliwość (zawartą w nazwie modelu np. 36 kHz). W kolejnej części kursu z układem 555 możesz zrobić swój pilot, bo takie świecenie może jakośtam działać ale to nie jest prawidłowe.

Na samo światło bez modulacji zadziała Ci fototranzystor, on jest dużo prostszym elementem.

Edytowano przez Gieneq
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Juzbrig możliwe, że Twój telefon jest wyposażony w czujnik IR (np. do rozpoznania twarzy). Jest więc szansa, że telefon emituje wiązkę podczerwieni, która jest odbierana przez czujnik. W takiej sytuacji jest to zupełnie normalne 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.