Skocz do zawartości

[Dla początkujących] Wykonywanie PCB termotransferem


Decado

Pomocna odpowiedź

Aha nie dokładnie zrozumiałem tekst. W takiej sytuacji może cię uratować tylko zworka, jak masz miejsce nad tą felerną ścieżką możesz wybierać dziurki i połączyć z góry ścieżką, to ładnie wygląda, ale jeżeli nie to pozostaje ci jedynie wlutować w przerwę kawałek drutu, ale to już znacznie brzydziej wygląda.

Link do komentarza
Share on other sites

Czyli jestem w czarnej d...

Przerwa jest pod atmegą w tqfcośtam (SMD), biorę się jeszcze raz za wszystko.

Ile powinno trwać trawienie dość gęstej płytki o wymiarach 30x60mm w B327, podgrzanym, niestety nie mam pojęcia do ilu stopni, wkładam plastikową miseczkę do gara z zagotowaną wodą (oczywiście nie na gazie już ;])

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Najlepszym sposobem na pozbycie się resztek papieru i kredy jest zamoczenie płytki w roztworze octu. Potem wystarczy przepłukąć pod bierzącą wodą i lekko potrzeć opuszkiem palca i nie pozostaje żaden ślad po papierze.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Macie może jakiś sposób na uzupełnienie jednej podtrawionej ścieżki? Cała płytka przedzwoniona, wszędzie piszczy jak złoto, tylko jedna ścieżka nie wyszła :|

W sklepach elektronicznych można dostać specjalny lakier grafitowy - przewodzący. Ponoć idzie cienkie ścieżki dorysować używając umoczonej wykałaczki.

Jakiej gramatury papieru kredowego używacie/najlepiej używać?

Ogółem im wyższa, tym lepsza

Link do komentarza
Share on other sites

Jakiej gramatury papieru kredowego używacie/najlepiej używać?

Ogółem im wyższa, tym lepsza

Wydaje mi się, że im niższa tym lepsza, bo łatwiej usunąć papier.

Ja mam 115g/m2 firmy Unipap, kupiony w zwykłej księgarni (100 kartek) i nie mam zastrzeżeń.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dokładnie, kolega miał strasznie dużą gramaturę i nie umiał na tym płytek trzaskać ze względu na nieodchodzący papier. Pozatym jest też większy problem z przyprasowaniem itd.

Link do komentarza
Share on other sites

Im mniejsza gramatura papieru, tym mniejsza jego grubość. Łatwiej go namoczyć - łatwiej się go pozbyć 😋 Metody z octem nie sprawdzałem, ale polecam namaczanie w kwasku cytrynowym.

Link do komentarza
Share on other sites

Dokładnie, kolega miał strasznie dużą gramaturę i nie umiał na tym płytek trzaskać ze względu na nieodchodzący papier. Pozatym jest też większy problem z przyprasowaniem itd.

Możliwe bardzo, że w tym tkwi problem.

Żeby usunąć resztki papieru muszę potrzeć dość mocno palcem. Sprawdzałem po tym toner na płytce i wszystko wydawało się w porządku. Zainwestuję chyba w papier 115g unipapu, teraz na 160 chyba robiłem bo na sztuki była :]

Link do komentarza
Share on other sites

Czy mógł by ktoś rozwinąć temat dotyczący pozbywania się papieru kredowego z płytki za pomocą octu.

Jakie to ma by roztwór i czy należy wstrząsa lub zostawi w bezruchu płytkę? Czy ocet nie zepsuje nam ścieżek? Na jak długo należy zostawi płytkę w roztworze?

Link do komentarza
Share on other sites

Zmieniłem papier na 120g i płytkę czyściłem czyścikami do rur zamiast papierem 1000, nie wiem które pomogło, a może to czysty fart, ale płytka wyszła (chyba, na razie oględziny wzrokowe). Dzięki wszystkim za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.