Skocz do zawartości

[Dla początkujących] Wykonywanie PCB termotransferem


Decado

Pomocna odpowiedź

Gąbką albo szmatką. Ja polecam proszek do szorowania, taki najzwyklejszy + jakiś kawałek gąbki - nie rysuje laminatu, i nie trzeba się dużo męczyć. I na pewno jest dużo tańszy od tego cilita, hehe.

Link do komentarza
Share on other sites

Tzn bez papieru ściernego/czyścików?

Absolutnie bez niczego. Wystarczy chusteczka higieniczna lub papier toaletowy.

I na pewno jest dużo tańszy od tego cilita, hehe.

Ja tam lubię ułatwiać sobie życie. Jeśli chcesz się bawić w szorowanie dla zaoszczędzenia kilku zł, to proszę bardzo.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja dzisiaj spróbowałem oczyścić płytką dając ją na chwile (około minuty) do starego wytrawiacza. W ten sposób oczyściłem płytkę tak, że nie było widać żadnych zanieczyszczeń i utlenień. Nawet jak czyściłem ją jeszcze dla pewności rozpuszczalnikiem to na wacie którą to czyściłem, nie zostało ani trochę brudu. Ścieszki "przyczepiły" bardzo mocno do płytki, próbowałem je zetrzeć paznokciem ale się nie udało, przy użyciu śrubokręta też łatwo się ścieżki nie poddały.

Teraz zastanawiającą rzeczą jest, czy w czasie kiedy płytka była w wytrawiaczu nie zmniejszyła się za bardzo warstwa miedzi. Choć jak czyści się płytkę papierem ściernym to też warstwa miedzi trochę się zmniejsza.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Kup se farbe vetro color w dowolnym odcieniu, pomaluj, poczekaj aż zaschnie i zdrap pady. Efekt porównywalny i o niebo prostsze (żadnego grzania w piekarniku itp.). Oczywiście masz znacznie większą paletę kolorów.

Link do komentarza
Share on other sites

Szczerze powiem, nie stosowałem wyżej wymienionej farby. Pytanie tylko, czy w solder masce chodzi o kolory, czy zabezpieczenie ścieżek? I jak tą funkcję pełni owa farba?

Link do komentarza
Share on other sites

nawyk, mógłbyś mi coś doradzić odnośnie tych czyścików, o których wspominałeś?

Byłem wczoraj OBI i Leroy Merlin, przeszukałem cały sklep, ale tych czyścików za chiny znaleźć nie mogłem.

Gdybyś powiedział chociaż gdzie tego szukać, tzn. jaki dział, byłbym bardzo wdzięczny 😉

Link do komentarza
Share on other sites

hydraulika - ja moje znalazłem na wieszaku przy półkach z rurami i wszelkiej maści złączkami miedzianymi. Zawsze jest jeszcze informacja 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.