Skocz do zawartości

Ładowarka do Li-Jon


sosnus

Pomocna odpowiedź

Cześć, moje pytanie jest krótkie, potrzebuję ładowarkę do 1-celowych Li-Jonów. Musi to być coś, co będę mógł wbudować w urządzenie. Potrzebuję tylko jedną sztukę, więc nie będę nic kombinował z projektowaniem własnej ładowarki. Na razie wybrałem coś takiego:

http://botland.com.pl/ladowarki-lipol-moduly/3298-ladowarka-lipolliion-pojedyncza-cela-1s-37v-usb-adafruit.html

Macie lepszy pomysł?

Pozdrawiam 😉

PS. Najprawdopodobniej będę musiał ładować takie ogniwo: http://botland.com.pl/akumulatory-li-ion/4272-ogniwo-18650-li-ion-sony-2250mah.html

Link do komentarza
Share on other sites

Poszukaj TP40561A na aliexpressie. Mają prąd ładowania 1A, więc trochę szybciej pójdzie, a do 2Ah baterii spokojnie jeszcze pasują.

Alternatywnie, poszukaj powerbanków -- będziesz mieć ładowarkę i boost converter of razu w zestawie. Na aliexpressie są takie bez baterii, jeśli chcesz użyć własnego ogniwa.

Link do komentarza
Share on other sites

Mają prąd ładowania 1A, więc trochę szybciej pójdzie, a do 2Ah baterii spokojnie jeszcze pasują.

Z tym bym nie przesadzał, z tego co pamiętam to 3300mAh Panasonica ma maksymalny prąd na poziomie 1,3A. Najlepiej sprawdzić w dokumentacji i nie przesadzać bo zbyt wysoki prąd podnosi temperaturę ogniwa a to skraca jego żywotność. Lepiej poczekać tą godzinę dłużej i nie forsować ogniwa. Ja zazwyczaj ładuję li-ion połową maksymalnego dopuszczalnego prądu podanego przez producenta.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam jestem tu nowy. Mam problem. Zmontowałem samochód zdalnie sterowany, mostek h l293 (póki co), dwa silniczki te zwykle 3 V chyba. Czym zasilić taki samochód ?? gdy zasilam baterią 9V (zwiększanie napięcia nic nie daje)to bez obciążenia wszystko ładnie szybko się kręci natomiast gdy położę go na dywan wszystko stoi. Bateria się grzeje. Jakie akumulatorki kupić (najlepiej allegro) i jaką ładowarkę do tego od razu (budżet ograniczony) ??

Czy taka ładowarka do ogniw Li-on może być

ładowarka ??

Czym jest "balanser" w takich ogniwach ? z czym to się je, co się tam podłącza i kiedy ?(jestem zielony)

Jak nie akumulatorki Li-pol to jakich użyć >? (linki mile widziane)

Link do komentarza
Share on other sites

Barwrc, Bateria 9V nie nadaje się do zasilania silniczków, ma dość małą pojemność i wydajność prądową. Wyobraź sobie, że składa się z 6 baterii 1,5V, u niektórych producentów są to baterie sporo chudsze od AAA albo takie rozpłaszczone gołe ogniwa połączone szeregowo. Zastosuj albo 6 baterii AA albo kup jakiś akumulatorek lipol, przynajmniej 2s a do tego ładowarka.

Link do komentarza
Share on other sites

A ja ponownie polecę baterie NiMH, NiMg albo NiCd, znane także jako "do ładowania". Są dużo bezpieczniejsze i prostsze w obsłudze od baterii litowych, łatwo dostępne wraz z ładowarką (choćby w każdym sklepie fotograficznym) i dają spokojnie dość prądu dla dwóch silniczków.

Link do komentarza
Share on other sites

Barwrc, Zastosuj albo 6 baterii AA albo kup jakiś akumulatorek lipol, przynajmniej 2s a do tego ładowarka.

Możesz jakiś akumulatorek zaproponować ?? + ładowarkę (widziałem na allegro układy do ładowania np "MODUŁ ŁADOWARKA OGNIW LI-ION 5V 1A NA TP4056 USB")

Mówisz że lepiej 6*AA niż 6*AAA?

A czym jest ten balanser, po co jest i gdzie go kupić do akumulatorów

[ Dodano: 05-07-2016, 20:54 ]

A ja ponownie polecę baterie NiMH, NiMg albo NiCd, znane także jako "do ładowania".
jakieś linki możesz podać ? allegro ?
Link do komentarza
Share on other sites

Oj kolego, czemu chcesz żeby wszystko było podane na tacy? Każdy kiedyś zaczynał, ale pytanie typu

A czym jest ten balanser

jest trochę denerwujące. Jak wpiszesz w Google "co to jest balanser" to drugi link to artykuł na Forbocie

https://forbot.pl/blog/artykuly/podstawy/akumulatory-litowo-polimerowe-li-po-kompendium-cz-2-id417

Jeśli oczekujesz dokładniejszych informacji na temat zasilania pojazdu to podaj dokładniejsze dane na temat napędów, czy

dwa silniczki te zwykle 3 V chyba.
to wszystkie dane jakie posiadasz? Info o 3V napięcia nominalnego (zakładam) jest pewne?
Link do komentarza
Share on other sites

Do tych silniczków polecam zastosować przekładnię, może być jakaś prosta np 2:1 zrobiona z lego. Moment obrotowy te silniczki mają dosyć mały (wysoka jest natomiast prędkość obrotowa, sporo powyżej 1000 rpm) więc stosując przekładnie 2:1 zwiększysz moment dwukrotnie i zmniejszysz trochę pobór prądu przez silnik ale kosztem prędkości obrotowej. Poza tym proponuję zastosować dodatkowo układ który zmniejszałby napięcie do powiedzmy 5 V. 9 V bezpośrednio można ale jest to raczej niezdrowe dla silnika (jakby nie patrzyć jest to o 1/3 więcej niż napięcie nominalne, a tego typu tolerancje powinny mieścić się mniej więcej w 10% czyli max napięcie powinno wynosić ok 6.6 V), szybciej się zużyje, a po co.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.