KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Dołącz do Wojska Obrony Cyberprzestrzeni – start rekrutacji

Dołącz do Wojska Obrony Cyberprzestrzeni – start rekrutacji

Minister obrony narodowej ogłosił wczoraj, że utworzona została nowa struktura, która ma zająć się bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni.

Ruszyła rekrutacja specjalistów, którzy chcieliby zacząć pracę dla wojska. Poszukiwani są m.in. elektronicy oraz programiści (np. FPGA).

Rządowe działania w obszarach nowych technologii mogą przywoływać złe skojarzenia. Warto więc zacząć od dobrej informacji. Osoby związane zawodowo z cyberbezpieczeństwem oceniają, że tym razem projekt zapowiada się bardzo dobrze, ponieważ zaangażowano odpowiednie osoby, które mają niezbędne doświadczenie. Warto zainteresować się tematem, również dlatego, że właśnie ruszyła rekrutacja specjalistów do tej formacji. Poszukiwani są m.in. elektronicy i programiści.

CYBER.MIL.PL jest zupełnie nowym programem Ministerstwa Obrony Narodowej, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa państwa i obywateli w cyberprzestrzeni. Obejmuje on dwa obszary:

  • kompleksowe wsparcie dla procesu formowania wojsk obrony cyberprzestrzeni,
  • zintegrowanie środowiska cyberbezpieczeństwa resortu obrony narodowej.

Na bazie Centrum Operacji Cybernetycznych sformowane zostaną Siły Obrony Cyberprzestrzeni, które docelowo zostaną przekształcone w wojska obrony cyberprzestrzeni.

- Przed chwilą podpisałem postanowienie powołujące płk. Molendę na stanowisko pełnomocnika ds. utworzenia wojsk obrony cyberprzestrzeni. To człowiek, któremu postawiłem konkretne zadania związane z przeciwdziałaniem zagrożeniom w cyberprzestrzeni – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Informację, że pełnomocnikiem ds. utworzenia wojsk obrony cyberprzestrzeni została właściwa osoba potwierdzili m.in. redaktorzy serwisu np. Niebezpiecznik, którzy ocenili, że płk. Molenda jest idealnym kandydatem na to stanowisko. Doceniono wojskowe doświadczenie pułkownika, odpowiednią wiedzę merytoryczną oraz chociażby fakt, że płk. Molenda od kilku lat uczestniczył w praktycznie wszystkich konferencjach związanych z bezpieczeństwem w IT.

Skuteczna obrona w cyberprzestrzeni opiera się na pracy wysoko wykwalifikowanych specjalistów i nowoczesnej infrastrukturze informatycznej. Dla zapewnienia Polsce suwerenności cyfrowej konieczne jest również prowadzenie prac badawczo-rozwojowych z wykorzystaniem własnych zasobów. Posiadanie własnych, unikalnych i niedostępnych dla agresorów rozwiązań programistycznych stanowi o przewadze w przypadku zagrożeń w cyberprzestrzeni, które dziś ocierają się o próg wojny.

Ruszyła rekrutacja do nowej formacji

Ruszyła rekrutacja w 9 obszarach. Poszukiwani są między innymi specjaliści od matematyki, kryptologi, elektroniki oraz inżynierii oprogramowania.

Na nowo powstałej (i dopiero uzupełnianej) stronie CYBER.MIL.PL znaleźć można już informacje, o tym, że poszukiwani są między innymi specjaliści na takie stanowiska jak:

  • Elektronika: specjalista do spraw analiz numerycznych,
  • Elektronika: starszy specjalista do spraw analiz elektromagnetycznych,
  • Elektronika: starszy specjalista do spraw układów programowalnych,
  • Matematyka i kryptologia: specjalista do spraw kryptologii,
  • Inżyniera oprogramowania: specjalista do spraw obliczeń wielkoskalowych.

Więcej informacji znaleźć można na stronie z ofertami pracy. Wszystkie aktualnie podane stanowiska pracy zlokalizowane są w Warszawie i Legionowie. Do pracy mogą zgłaszać się cywile oraz wojskowi. Możliwa jest nawet praca w niepełnym wymiarze godzin.

Może kogoś z Was zainteresuje taka niestandardowa oferta pracy? Szczególnie, że tutaj jednym z wielu benefitów będzie możliwość korzystania ze specjalistycznych narzędzi informatycznych, do których dostęp ma tylko bardzo wąskie grono ekspertów.

Oczywiście nasze kursy elektroniki i programowania to "trochę" zbyt mało, aby kandydować do takiej pracy, ale może dla kogoś będzie to właśnie dobrą motywacją do rozpoczęcia nauki? Perspektywy w tej branży są naprawdę bardzo ciekawe!

Źródła: [1], [2]

bezpieczeństwo, elektronika, praca, programowanie, wojsko

Trwa ładowanie komentarzy...