Prezentowane układy są dziełem Evil Mad Scientist Laboratories. Popularne scalaki zmontowano w wersji makro na płytach, które są podobne do obudów powiększonych układów scalonych. Płytki zostały wykonane z użyciem czarnego laminatu, który następnie pokryto bezbarwną soldermaską. Dzięki temu możliwe było estetyczne wyeksponowanie „wewnętrznych” połączeń scalaka.
Układy przeznaczone są do samodzielnego montażu
Układy 555 w wersjach THT i SMD
Scalaki „makro” dystrybuowane są jako zestawy do samodzielnego montażu. Wewnątrz opakowania znajdziemy płytkę oraz niezbędne komponenty elektroniczne. Samodzielne zbudowanie takiego układu scalonego z elementów dyskretnych pozwala na lepsze zrozumienie zasady jego działania.
Sposób użycia układu na płytce stykowej
Po zmontowaniu zestawu przygotowane układy można podłączyć do płytki stykowej w miejsca ich standardowych wersji. Funkcjonalność układów w wersjach DIY jest taka sama jak w przypadku modeli konwencjonalnych.
Dostępne wersje układów
Sam projekt, poza doskonałymi wartościami edukacyjnymi i stylistycznymi, ma raczej niską wartość użytkową. Może jednak służyć jako ciekawy gadżet dla każdego elektronika. Więcej informacji o tych zestawach znaleźć można na stronie producenta. Wszyscy zainteresowani mogą zamówić zestawy za około 30 dol. Jak podoba Wam się taki pomysł na takie zestawy do samodzielnego montażu?
W tej części kursu elektroniki pochylimy się nad niepozornym układem scalonym, który trwale zmienił jej oblicze. Mnogość jego zastosowań... Czytaj dalej »
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...