Skocz do zawartości

"ESP8266 NodeMCU v3 wemis" z czym sie to je


Kucharskov

Pomocna odpowiedź

Ludzie i ludziska!

Kupiłem w ciemno coś co nosi nazwę zacytowaną w temacie bez ogarniecia tematu. Technicznie umiem sie z tym polaczyc przez Arduino IDE, odczytac po kablu dane, czy wrzucic jakiś prosty programik.

Ale co to w sumie konkretnie jest za płytka, co robi i dlaczego po podpieciu zasilania stawia hotspot WiFi "ESP_14AD94" nawet przy pustym szkicu? Nie mam żadnych materiałów i informacji na temat tej płytki a aktualnie wywaliło mi w mieszkaniu cały internet i nie mam transferu na przekopywanie internetu.

Gdzie to w ogóle ma antenę? Boję się że mi to wybuchnie, a somsiad będzie próbował ciągnąć internet za friko z hotspotu #żarcik.

Powiedzcie mi proszę co ja kupiłem, w dodatku w dwoch sztukach?

Pozdrawiam! 

Link do komentarza
Share on other sites

Kupiłeś moduł WiFi, gratulacje 🙂

AP stawia w standardzie ze względu na swoją pre konfiguracje (nazwa AP to "ESP_" i trzy najmłodsze bity numeru MAC). Antena jest zaznaczona na czerwono.

W necie masz pełno dokumentacji do ESP8266, tutaj masz datasheet

Nie wiem co ci więcej napisać. Moduł w pełni programowalny i konfigurowalny, działa w trybie AP lub STA bądź AP_STA

 

esp.png

Link do komentarza
Share on other sites

Genialna odpowiedź! Tego szukałem (datasheet urządzenia). Przez ten dzień juz udało mi się okiełznać tego małego potworka.

Mam jeszcze pytanie odnośnie samego NodeMCU. Czym to jest? Nakladka na układ ESP8266, czy jak? Podobno można to coś programować w LUA, a na razie udało mi się na tym własną implementację ze studiów std::vector odpalic za pomocą Arduino IDE.

Co do tych trybów, można prosić o ich opisanie "na chlopski rozum"?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

NodeMCU to po prostu platforma wykorzystująca ESP8266, tak samo jak Arduino wykorzystuje ATmegi (jest masa różnych płytek z układami ESP). Odnośnie programowania to widziałem C/C++, Phytona, LUA, Matlab, JS i pewnie coś jeszcze. W sumie możliwości jest chyba tyle samo co dla Arduino.

A co do trybów:

  • AP - tryb Access Point, czyli nadaje własną sieć i można się z nim połączyć,
  • STA - tryb Station , czyli zwykły klient WiFi,
  • AP_STA- tryb dualny, moduł nadaje jednocześnie własną sieć i łączy się do inne sieci WiFi.

Materiałów o ESP, przykładów, kursów, itp. jest w necie zatrzęsienie.

Link do komentarza
Share on other sites

I teraz już wszystko wiem, chociaż @Treker, owszem czytałem wcześniej ów strony. Jedyne co mnie jeszcze by uszcześliwiło to kompletny spis/opis plików nagłówkowych oferowanych domyślnie dla ESP8266. Co jakiś znajdę to albo stary i niekompletny jest. 

A jak programować Arduino w JS to aż muszę poczytać 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Kucharskov napisał:

I teraz już wszystko wiem, chociaż @Treker, owszem czytałem wcześniej ów strony. Jedyne co mnie jeszcze by uszcześliwiło to kompletny spis/opis plików nagłówkowych oferowanych domyślnie dla ESP8266. Co jakiś znajdę to albo stary i niekompletny jest. 

A jak programować Arduino w JS to aż muszę poczytać 🙂

Cześć,

musisz wgrać inny firmware na płytkę (dotyczy to każdego z dostępnych dla tej platformy języków programowania).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.