Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam Wszystkich forumowiczow

Jestem "lewatywa" w elektronice ale chce ... 

Mam nadzieje, ze gdy zadam jakies pytanie (o ile nie znajde odpowiedzi w istniejacych watkach) nie wysmiejecie mnie  🙂

Nie mam zbyt duzo wolnego czasu, ale ten, ktory mam staram sie wykorzystac np. na czytanie blog'a Forbot'a

Zamowilem juz zestawy dla "swiezakow" do cwiczen praktycznych, zobacze co z tego wyjdzie (glownie o czas chodzi)

Juz cos probowalem np. zanstalowac swoja wlasna instancje Supli na swoim NAS'ie QNAP'a z powodzeniem. Ma to jednak mala niedogodnosc

NAS musi byc caly czas wlaczony a to sie jednak grzeje troszke (HS-453DX). Teraz go wlaczam tylko w okrslonych godzinach i na kilka godzin zeby backup'y i sie porobily i jakies pliki nowe zapisac

Moze kiedys Arduino lub Rasberry Pi, zobacze  🙂

Pzdr.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Czoperek witaj Sebastianie, fajnie że tu trafiłeś. 2 lata to sporo czasu spędzonego na lutowaniu 🙂 

@darthbane666 również serdecznie witam 🙂

@Poszukiwany witaj Andrzeju na naszym forum!

14 godzin temu, Poszukiwany napisał:

kucharz pracuje jako wykończeniowiec. Zaczynam "zabawy" z Raspberry.

Przekrój zajęć naprawdę szeroki. Powodzenia w nauce 🙂 

@Wgrunt witam na forum, dobrze trafiłeś, można tu się sporo nauczyć, też praktycznych zastosowań elektroniki amatorskiej. Zachęcam też do aktywności na forum 🙂 

@juras2020 również serdecznie witam 🙂 

4 godziny temu, juras2020 napisał:

Mam nadzieje, ze gdy zadam jakies pytanie (o ile nie znajde odpowiedzi w istniejacych watkach) nie wysmiejecie mnie 

Bez obaw, każdy kiedyś zaczynał, jak będziesz miał z czymś problem postaramy się pomóc. Powodzenia w nauce!

Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Mam na imię Andrzej i mam 66 lat. Od lat pasjonuję się pomaganiem krajom rozwijającym się i tworzę programy związane z inwestowaniem w rozwój lokalnego kapitału ludzkiego.

Obecna sytuacja zmusiła mnie do odłożenia planów wyjazdowych do Afryki więc postanowiłem nauczyć się czegoś nowego. Mam szczęście, że przez e-maila poznałem Damiana, który zainteresował mnie micro-bitem. Bardzo spodobała mi się "ta mała płytka"i koncepcja nauki programowania. Aby to sprawdzić próbuję tą ideą zarazić moje wnuki.

Liczę, że poznam nowych ciekawych pasjonatów nauki informatyki w szkole.😉

logo_s4dt_60x60pixel.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry,

zawodowo programuję w języku Swift na system iOS, więc z elektroniką teoretycznie mam dużo do czynienia, ale na dużo wyższej warstwie. Postanowiłem dowiedzieć się czegoś więcej o hardware - stąd moja wizyta tutaj. Co prawda już na wstępie napotkałem na dziwaczny problem, ale mój entuzjazm jest na odpowiednim poziomie. Mam nadzieję, że wiele się nauczę i będę miał kolejne narzędzie w swoim repozytorium umiejętności.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć wszystkim 🙂
Jestem Damian, mam 26 lat, pracuję jako programista. Zawsze byłem przekonany, że tematy związane z fizyką, elektroniką i robotyką są dla mnie zbyt skomplikowane i nie nadaje się do tego. Zamówiłem zestawy podstaw elektroniki część pierwsza oraz druga oraz zestaw techniki cyfrowej. Chce udowodnić sobie, że przy odpowiednim nakładzie czasu i determinacji jestem w stanie osiągnąć zadowalający poziom i tego życzę też wszystkim użytkownikom. Jestem pozytywnie nastawiony i liczę, że nawet na najprostsze pytania uzyskam odpowiedź i sam bez osądzania będę po zdobyciu określonej wiedzy ich udzielał bez delegowania do opcji szukaj ( ͡° ͜ʖ ͡°). 

Pozdrawiam!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@mateuszjablonsk witam serdecznie 🙂 faktycznie elektronika użytkowa a taka dyskretna trochę się różnią, ale dobrze trafiłeś, z kursami i treścią forum na pewno dowiesz się tego co potrzebujesz.

@forsail również serdecznie witam Cię Damianie na forum 🙂 

1 godzinę temu, forsail napisał:

Chce udowodnić sobie, że przy odpowiednim nakładzie czasu i determinacji jestem w stanie osiągnąć zadowalający poziom

Pewnie że jest to możliwe, masz jakieś techniczne doświadczenie z programowania to tym bardziej będzie to łatwe. Powodzenia!

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim!

Nazywam się Martin, mam 27 lat i pracuję jako projektant instalacji elektrycznych maszyn. Mając do czynienia z osprzętem elektrycznym jako integrator, częstokroć instalowałem urządzenia, nie mając pojęcia jak działają od podstaw. Stąd chęć poznania sprzętu, od warstwy hardwarowej. W przyszłości, chciałbym budować samemu układy bazujące na mikrokontrolerach. Fascynuje mnie to, co ludzie są w stanie wymyślić, mając do dyspozycji Arduino, drukarkę 3d, i dużo fantazji.

Pozdrawiam!

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć Forbotowicze, 

Całkiem niedawno odkryłem to niezwykle ciekawe miejsce, i cieszę się że od teraz mogę być jego częścią. Jestem pełen podziwu dla waszej pracy jaką włożyliście w budowę Forbot. Jeżeli o mnie chodzi, to zainteresowanie elektroniką i robotyką nabyłem w technikum, ucząc się na kierunku Technik Mechatronik (gdzie miałem nawet okazję zbudować kilka prostych robotów). Chociaż dalszą ścieżkę edukacyjną powiązałem z Inżynierią procesu (obecnie pracuje w wyuczonym zawodzie :)) to jednak ciekawość świata elektroniki gdzieś we mnie pozostała. Na stronę natknąłem się przypadkiem, jednak dzięki niej na nowo zaczynam odkrywać ten niezwykły obszar nauki. Obecnie z niecierpliwością czekam na zamówione zestawy aby rozwijać dalej tą pasję! 

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Spluwacz witam serdecznie, fajnie że tu trafiłeś 🙂 

@Mkazik1 witaj Mariuszu, to masz ciekawe zajęcie. Czasami pojawiają się tu tematy związane z elektroniką samochodową, sam też coś grzebię, ale w granicach normy (tak by z auta nie zrobić ogniska). 🚫🔥

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich, 

Krzysztof 46 lat. Jestem tu, bo chciałbym posiąść umiejętności naprawy oraz budowania urządzeń elektrycznych, szczególnie w zakresie audio oraz szeroko pojętego agd. Mam nadzieję że to pierwszy solidny  mój krok w tym kierunku i zarówno sama platforma jak i użytkownicy mi w tym pomogą.

Pozdrawiam serdecznie

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.