Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć Wszystkim!
Jestem po MiBM. Pracując w przemyśle, zetknąłem się z elektroniką/automatyką. W ramach rozwijania horyzontów postanowiłem zgłębić te zagadnienia.
Warto wiedzieć jak coś działa.
Mam nadzieję połączyć nową wiedzę z drukiem 3D, którym zajmuję się w ramach hobby.

Pozdrawiam

Edward

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich,
Mam na imię Hubert,  mieszkam pod Warszawą i jestem nauczycielem WF-u. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną w kraju dużo więcej czasu spędzam przed komputerem (dużo za dużo). Kolega namówił mnie do stworzenia inteligentnego mieszkania (przynajmniej takiego częściowo smart) i od jakiegoś czasu przeszukuję różne strony i fora w poszukiwaniu przydatnych informacji o smart home. Kupując RPI 4B w Botlandzie natrafiłem na kursy Forbot oraz to forum. Mam nadzieję, że wraz z ich ukończeniem zostanę "Mistrzem elektroniki", i że nie zabraknie mi na to wszystko zapału i cierpliwości. 
Piąteczka!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Damian235 cześć Damian, witam na forum i życzę owocnej nauki 🙂

@e2dk cześć Edwards, witam na forum. Trafiłeś w dobre miejsce! Zachęcam do stałej aktywności na forum 🙂

@wupex cześć Bartek, miło słyszeć, że już wcześniej znałeś Forbota - udanych eksperymentów z Arduino!

@zloty1989 cześć Hubert, witam na forum. Elektroniki to świetne hobby (szczególnie w obecnych czasach, gdy siedzi się dużo w domu). Mam nadzieję, że nasze kursy Ci pomogą. Powodzenia!

Link do komentarza
Share on other sites

Witam kolegów. Mam na imię Darek, rocznik 1975. Trafiłem na stronę Forbota, bo zacząłem ostatnio poznawać i  "bawić" się Arduino a tutaj znalazłem sporo ciekawych informacji. Pierwszy projekt jaki chciałbym zrealizować właśnie na platformie Arduino i nad którym pracuję, to system pomiaru parametrów paneli fotowoltaicznych. Pozdrawiam wszystkich użytkowników. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć! Mam na imię Kuba, w tym niefortunnym roku wskoczyła mi trójka na początku mojego wieku. Na codzień pracuję na stanowisku programisty/inżyniera/webdevelopera (co firma to inaczej, ~10 lat doświadczenia zawodowego). Nigdy nie miałem szczęścia do fizyki. Mimo że na świadectwie licealnym widniały 5ki/4ki, a na studiach tego przedmiotu w ogóle nie miałem, nigdy nie spotkałem nikogo z pasją, który zaraziłby mnie elektroniką. Moja znajomość na dzień dzisiejszy jest więc zerowa - serio, mam problem z rozróżnieniem prądu od napięcia.

W te wakacje trafiłem jednak na kurs Forbota. Bardzo zaciekawiły mnie projekty, które można wydziergać z RaspberryPi (dotąd służyły mi jako proste serwerki) albo Arduino. Długo się nosiłem, żeby w końcu zakupić zestaw startowy i zacząć naukę razem z praktyką i nauczyć się podstaw by za kilka tygodni móc wiedzieć jak wiedzę z programowania wykorzystać w programowaniu elektroniki.

Z góry przepraszam za głupie pytania na forum 🙂 Trzymajcie się zdrowo!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@eps cześć Kuba, witam na forum! Cieszę się, że nasze poradniki skłoniły Cię do nauki elektroniki 🙂 Życzę udanych eksperymentów, w razie problemów pytaj śmiało na forum 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ja swoją przygodę z elektroniką dopiero rozpoczynam. Z wykształcenia jestem chemikiem ale zawsze" ciągnęło" mnie w kierunku elektryki i energetyki. Na stronę forbota trafiłem przypadkiem dwa tygodnie temu a teraz jestem już posiadaczem swojego pierwszego zestawu "mistrz elektroniki" no i muszę powiedzieć, że przerabianie kursu daje mi dużo frajdy 😃. Pozdrawiam wszystkich.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich na forum.

Zaczynam od Raspberry Pi. Celem jest komunikacja i wymiana danych z PLC oraz innymi urządzeniami. Zobaczymy jak mi pójdzie.🙂

Pozdrawiam

Grzegorz

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć! 
Z tej strony Bartek, 32 lata, od dziecka dwie lewe ręce do majsterkowania. Wymiana żarówki to max moich umiejętności (a to też nie w każdej lampie 😉 ).
Postanowiłem coś z tym w końcu zrobić - mam nadzieję, że nawet taki nieogar jak ja, wyciągnie coś z Waszych kursów i będzie dobrze się przy tym bawił. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich serdecznie 🙂

Mam na imię Grzesiek, 25 lat, małopolska. Pracuję w fabryce opakowań tekturowych jako operator wózka widłowego. Ostatnio myślałem coraz bardziej o poznaniu zagadnień z elektroniki i tworzeniu ciekawych układów elektronicznych. Najbardziej zachęca mnie do tego myśl, że mam tutaj nieograniczone pole manewru. Sam wymyślam coś ciekawego i sam próbuję to stworzyć. Od zawsze lubiłem też kreatywne gry komputerowe w których nie mam określonego celu ale mogę stworzyć wszystko co sobie wymyślę i tak właśnie pojawił się też pomysł zainteresowania elektroniką, tworzyć coś fajnego realnie a nie tylko wirtualnie 😊

Poza tym, lubię aktywnie spędzać czas to znaczy jazda na rowerze, rolki, siłownia, ostatnio zainteresowałem się też fotografią i pewnie na dniach zakupie swoją pierwszą lustrzankę 😊

Edytowano przez Aragorn1600
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.