Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Treker wydaje mi sie ze fragment zakłocenia od przetwornic dla dociekliwych "Z kolei na wyjściu 7805 obserwujemy jedynie delikatny szum".jest z małym błedem powinno byc:  " Z kolei na wyjsciu przetwornicy liniowej...."  chyba ze ja czegos nie rozumiem?  w tej czesci chyba w innych miejscach jest zamieniane slowo przetwornica na stabilizator a na samym poczatku rozdzialu zostal dokonany podzial na stabilizator np 7805 i przetwornice np S7V7F5 a poczatkujacym pozniejsza zamiana tych słow moze nie sprzyjac zrozumieniu tekstu.

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Wojtek65 witam serdecznie 🙂 To dobrze, że masz zajęcie. Powodzenia!

@jackjor stabilizator tyczy się stabilizatora liniowego np. 7805, a przetwornica to raczej przetwornica impulsowa, choć terminologia ta może też byś stosowana zamienne - stabilizator coś stabilizuje, to samo robi przetwornica, która coś zamienia (też da się użyć tego w odniesieniu do stabilizatora, tylko zawęża to pojęcie do prądu stałego i niższego napięcia na wyjściu).

Na przyszłość proszę, żebyś zadawał pytania do kursu w komentarzach do danej części kursu 😉 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć jestem Stasiek, założyłem tutaj konto ponieważ chciałem spróbować programowania FPGA (zawodowo jestem programistą C, i to w systemach embedded) a skończyłem automatykę i robotykę więc grzechem było mieć luki w wiedzy nt układów FPGA. Chcę się nauczyć VHDL.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@DonAntonio witam na forum! Trafiłeś w dobre miejsce, życzę udanych eksperymentów z elektroniką w praktyce 🙂

@sibislaw cześć Stasiek, witam na Forbocie. Zachęcam do stałej aktywności na naszym forum 🚀

@Linionwk witam na forum 🙂 W razie problemów pytaj śmiało na forum - pomożemy!

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.