Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć, nazywam się Daniel, mam 20 lat i już drugi rok studiuję teleinformatykę. Mieliśmy zajęcia poświęcone elektronice cyfrowej, mikrokontrolerom oraz optoelekronice. Chcąc skorzystać z dużej ilości czasu wolnego kupiłem sobie płytkę ESP32 oraz parę rzeczy do niej (LEDy, rezystory, przyciski itp.)aby załapać trochę praktyki, której mi brakowało przez zajęcia zdale. Założyłem tu konto, żeby móc tu się czegoś nauczyć.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam szanowne koleżanki i kolegów,

jestem Łukasz i mam nadzieje, że z Waszym, Naszym forum zdobędę nowe doświadczenia w  Arduino i Raspberry. Lubię lutować, lubię bawić się arduino ale tylko z tych gotowych projektów. W świat Raspberry dopiero wchodzę i mam już problem, jak dzisiaj go nie rozwiążę, to jutro się odezwę w temacie Raspberry. Ogólnie jestem laikiem w temacie, z elektroniki wiem: co to jest rezystor, kondensator itd. o programowaniu nie mam pojęcia. Ehhhh chciało by się dużo ale jak się za to zabrać.

Pozdrawiam wszystkich 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@daneil737 witaj Danielu na naszym forum 🙂 Miło czytać, że na studiach uczy się o współczesnym sprzęcie. Fajnie że chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, powodzenia!

@lukas810 również serdecznie wita Cię Łukaszu na Forbocie 🙂 

10 godzin temu, lukas810 napisał:

Ehhhh chciało by się dużo ale jak się za to zabrać.

Faktycznie ciekawych tematów jest naprawdę dużo, ale czas jest jeden 😞 Powodzenia i zachęcam Cię do aktywności na forum 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć i czołem wszystkim!

Dopiero zaczynam, chcę poznać podstawy elektroniki, od zawsze się tym interesowałem, ale nigdy nie miałem czasu ani możliwości zająć się robieniem tego w praktyce, aż do teraz.

Mam nadzieję, że po kursach z podstaw elektroniki pójdę jeszcze dalej.

Jak na razie, jaram się mega łączeniem rezystorów na płytce stykowej 🙂 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Resistor witam serdecznie, fajnie że się przywitałeś. 

4 godziny temu, Resistor napisał:

Jak na razie, jaram się mega łączeniem rezystorów na płytce stykowej

To dopiero początki, a co dopiero powiedzieć co jest dalej 🙂 Są ludzie co przy elektronice spędzili prawie całe życie, wiec na pewno jest co odkrywać 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie wszystkich .Jestem nowym użytkownikiem Forbota . Całe życie byłem kierowcą zawodowym . Teraz zmieniłem samochód na wózek inwalidzki-takie życie. Ręce sprawne więc działam . Jestem też modelarzem precyzyjnym modeli redukcyjnych . Do elektroniki wracam po 40 latach więc muszę sobie wszystko przypomnieć dlatego liczę na waszą pomoc i z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam .

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Henryk1966 witam serdecznie 🙂 To przykre, że życie zmusiło Cię do poważnych zmian, ale dobrze że nie poddajesz się i masz pasje które realizujesz 🙂 Powodzenia i serdecznie zachęcam do aktywności na forum.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Hej jestem Wojtek mam 30 lat pracuje jako programista embeded w c/c++.

Zawsze interesowała mnie automatyzacja roboty elektronika i programowanie.

Myślę że mogę pomóc z dużą ilością tematów ale czasami jak każdy również potrzebuje pomocy 🙂

Edytowano przez EelJuice
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@EelJuice witaj Wojtku na naszym forum 🙂 Dobrze, że się przywitałeś. Znajdziesz na forum sporo treści dotyczącej elektroniki więc dobrze trafiłeś.

10 minut temu, EelJuice napisał:

Myślę że mogę pomóc z dużą ilością ttemató

Super! 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.