Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

@el_carlos witaj Karolu na naszym forum, fajnie że masz zacięcie, powodzenia w nauce 🙂 

Dnia 18.06.2021 o 20:48, el_carlos napisał:

chętnie podzielę się swoją wiedzą

Jak najbardziej przyda się ona, tak trzymaj!

@rafi8112 Witam serdecznie Rafale 🙂 tak czytam o TTL i pomyślałem, że ostatnio powstał świetny projekt. Widzę, że Treker już mnie uprzedził, także miło powitać autora kalkulatora 💪 naprawdę super sprawa, sam kiedyś poczyniłem kilka układów kombinacyjnych z TTL i jakiś czas temu przymierzyłem się do napisania kursu układów cyfrowych w tym minimalizacji funkcji logicznych, ale z braku czasu nie zabrnąłem za daleko 😞 Fajnie, że jesteś, zachęcam Cię do aktywności 🙂 

@trico również serdecznie witam na forum 🙂 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzień Dobry, cieszę się, że mogę trochę amatorsko zająć się programowaniem w nowoczesnym stylu. Osobiście pamiętam "zamierzchłe czasy", gdy w urządzeniach królowały lampy elektronowe i przekaźniki. Pracowałem z takimi urządzeniami w telekomunikacji. Cała moja praca zawodowa to niestanna nauka czegoś nowego, nowych technologii, nowych systemów etc. Ale ciekawość nowego została. Cieszę się, że mogę znów uczyć się z Waszych kursów, dla mnie to wielka frajda.

Pozdrawiam wszystkich

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@andrzej_mm witam serdecznie na forum 🙂 Dobrze, że napisałeś coś o sobie. Wiele z doświadczenia z elektroniki retro na pewno się przyda, lampy obecnie zyskują nową młodość co widać w niektórych projektach prezentowanych na forum. Zachęcam jak zawsze do aktywności i budowania atmosfery forum oraz oczywiście życzę dużo powodzenia w nauce 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Hej. Nazywam się Marcin, mam 40 lat. Z wykształcenia jestem elektronikiem ale długo po zakończeniu nauki nie korzystałem z nabytej wiedzy. Teraz powoli przypominam sobie praktyczną stronę tego fachu. Pozdrawiam!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Hirako witaj Pawle w Forbocie 🙂 

12 godzin temu, Hirako napisał:

Chciałbym nabyć wiedzę z elektroniki i rozwijać się też w tym kierunku.

To dobrze trafiłeś, w razie większych trudności śmiało pytaj na forum 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim!

Jestem Marcin, jestem po AiR na wydziale elektroniki PWr. Od prawie 3,5 roku pracuje w zawodzie. Do swoich projektów w domu zamiast sterowników sterowników PLC używam zazwyczaj czystego AVR (generalnie z racji kosztów ale chyba trzeba będzie zapoznać się z STM32 przy następnym większym projekcie).

Jak będę miał chwilę to wrzucę moje dotychczasowe projekty używane w domu jak na potrzeby airsoftu. 

Generalnie z programowaniem i elektroniką nie stanowi dla mnie większego problemu, jednak z mechaniką jest trochę ciężej 🙂

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem drukarki 3d, która znacznie ułatwi mi życie przy składaniu projektów do kupy 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Rykacz cześć Marcin, witam na Forbocie i zachęcam do stałej aktywności na forum 🙂 Jeśli jesteś zainteresowany STM32 to koniecznie sprawdź nasz najnowszy kurs: Kurs STM32L4 – #1 – wstęp, spis treści, dla kogo jest ten kurs, który przygotowaliśmy we współpracy z producentem tych mikrokontrolerów 🙂 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć!

Jestem Filip, w pracy programuję w .NET/C#, ale podczas studiowania miałem laboratoria z Arduino i temat mnie zainteresował 🙂 Oprócz tego chciałbym się poduczyć technik cyfrowych oraz zacząć temat IoT u siebie w mieszkaniu. Zakupiłem kilka zestawów do kursów i w wakacje będę się uczył 😄

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@fifiak1001 witaj Filipie na naszym forum 🙂 cieszymy się, że chcesz się rozwijać i poza studiami masz swoją pasję. Zachęcam cię do aktywności na forum i życzę Ci dużo motywacji do nauki 🙂 

@andzej567 witam serdecznie 🙂 

@Wermiczek witaj Mikołaju 🙂 Fajnie że uczysz się w tak młodym wieku, to bardzo cenne. Powodzenia!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.