Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Hej, 
zaczęłam się interesować elektroniką i arduino całkiem niedawno, do celów cosplayowych.
Moje najbliższe projekty są w głównie związane ze sceną - ledy w kostiumach, elektroniczne rekwizyty.
Na razie jednak przerabiam kursy po kolei bo nie chcę się rzucać na zbyt głęboką wodę.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie, jestem już wiekowy i elektronika oprócz swojej magii ożywiania mechaniki ( mojej pierwszej żony ) interesuje mnie od strony fizycznej komponentów. 

Jakie właściwości fizyczne sprawiają, że one działają w taki, a nie inny sposób. Zapewne będę wielokrotnie cofał się do szkoły podstawowej i średniej. Ale to sama przyjemność. Zatem proszę o wyrozumiałość. Gdyż dużo już zapomniałem, dodatkowo świat poszedł do przodu i wielu rzeczy po prostu nie wiem.

Pozdrawiam

Rafał

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry, na Forbota trafiłem dzięki ojcu a z powodu tematu pracy magisterskiej...która dotyczy przetwornicy DC/DC.

Temat mnie ciekawi ale cały szkopuł w tym że nie miałem elektroniki na studiach, choć kierunek pokrewny, bo Odnawialne Źródła Energii i właśnie do niewielkiego układu zasilanego PVką potrzebuję zrobić projekt i symulację takiego układu.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@kamileso witam na forum, mam nadzieję, że będziesz zadowolony z naszych kursów. Powodzenia!

@VisaTesson witam na Forbocie i życzę udanych eksperymentów z elektroniką w praktyce. W razie problemów pytaj śmiało na forum 🙂

@ilierette witam na forum i zachęcam do stałej aktywności - koniecznie pochwal się później tym co udało Ci się zbudować.

@Rafcio_ witam na Forbocie! Powodzenia podczas poznawania elektroniki, w razie problemów pytaj śmiało na forum - chętnie pomożemy.

@Pawel_Nawrot witam na forum i zachęcam do stałej aktywności na forum!

@merchio98 cześć Jakub, mam nadzieję, że nasze kursy pomogą Ci wejść w świat elektroniki na dobre 🚀

Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry,

Po krótce o mnie trochę się orientuje w sferze elektroniki, elektrotechniki, kwestii podstaw programowania...( jeśli przychodzi co do czego zawsze okazuje się , że są braki, niedociągnięcia odnośnie wiedzy 🙂 ). Zacząłem ostatnimi czasy przygodę z Arduino Uno z ciekawości . 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witajcie, mam na imię Konrad,chciałbym sprawdzić czy elektronika jest dla mnie ;) to taki wielki skrót myślowy :) chciałbym na poważnie zająć się IoT i budowa instalacji Smart House. Jestem zielony ale pełen optymizmu. Wszelkie sugestie jak zacząć i z czego korzystać do nauki mile widziane ;)

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Mariusz-S witam serdecznie na forum, dobrze że się przywitałeś 🙂 

@Niedzwiedz86 witaj Konradzie na naszym forum 🙂 dobrze, że tu trafiłeś i jesteś zmotywowany do nauki. To jest naprawdę długa droga ale bardzo ciekawa. Powodzenia!

@akloss widzę że akurat trafiłem na moment, gdy wysłałaś wpis 🙂 również serdecznie witam na forum!

Edytowano przez Gieneq
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, Gieneq napisał:

@Mariusz-S witam serdecznie na forum, dobrze że się przywitałeś 🙂 

@Niedzwiedz86 witaj Konradzie na naszym forum 🙂 dobrze, że tu trafiłeś i jesteś zmotywowany do nauki. To jest naprawdę długa droga ale bardzo ciekawa. Powodzenia!

@akloss widzę że akurat trafiłem na moment, gdy wysłałeś wpis 🙂 również serdecznie witam na forum!

wysłałaś 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.