Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

Hey,

zawsze, gdzieś ta elektronika wokół człowieka krążyła i chciałem się w końcu organoleptycznie nauczyć korzystać, dlatego zakupiłem kurs elektroniki.  😉

Chciałbym kiedyś móc wykorzystać te umiejętności z "inteligentnym domem", albo móc kiedyś naprawić jakąś pierdołe w domu 😉

• Lubię! 2

Witam, jestem Mietek, jestem 66-letnim emerytem, a kurs podstaw elektroniki nie robię z nudów (bo jak wiecie emeryt nie ma zbyt dużo wolnego czasu;)), ale od dawna chciałem poznać bliżej zasady działania urządzeń, które nas otaczają. Na dzień dzisiejszy wiem tyle jak to się mówi kolokwialnie, że prąd kopie. 😉 Pozostałe zagadnienia w tym obszarze to dla mnie przysłowiowa terra incognita. Mam nadzieję, że dowiem się tutaj wielu interesujących rzeczy. Pozdrawiam, Mietek. 

• Lubię! 2

Witam wszystkich.

Mam na imię Robert. Mam 65 lat. Piszę  programy komuterowe od czsów komputerów 8-bitowych. Interesuje mnie praktyczne zastosowanie rozwiązań elektronicznych w różnych projektach, którymi się zajmuję.

Konkretny powód, dla którego zarejestrowałem się na tym forum, to poszukiwanie pomocy w kwestii zastosowania elektroniki w problemie przekazywania informacji o położeniu kątowym. Dawno temu stosowano do tego selsyny, lub rozwiązania mechaniczne. W przypadku mojego projektu jest to nie praktyczne. Szukam porady, jak odwzorować kątowe położenie jednego obiektu, na drugi. Dokładnie tak, jak robiły to selsyny. Przeczytałem trochę o enkoderach i myślę, że to jest jakieś rozwiązanie. Nie wiem tylko, jak zastosować je w przaktyce. A może ktoś podpowie lepsze rozwiązanie? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Robert   

• Lubię! 1

Witam wszystkich forumowiczów, mam 40 lat, kupiłem zestaw Arduino i spróbuje się nauczyć programowania. Mam w głowie kilka projektów i spróbuje je zrobić. Nie wiem tylko czy poradzę sobie z nauka programowania. 

• Lubię! 1
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Anihilat witam na forum 🙂 Powodzenia w nauce, myślę że z czasem nabierzesz wprawy i projekt elektroniki do inteligentnego domu nie będzie tak trudny 😉 

@Mi1 witam serdecznie Mietku na naszym forum 🙂 dobrze, że szukasz sobie zajęć, elektronika jak się w nią wpadnie jest bardzo szeroką dziedziną i może stać się pasją na lata, zwłaszcza, że ta ziemia jest nie tyle niezbadana co wciąż się poszerza.

@bopsy witaj Robercie na Forbocie, dobrze że się przywitałeś 🙂 Enkoder najpewniej będziesz musiał połączyć z układem programowalnym, który zinterpretuje przebiegi na wyjściach. Najlepiej załóż osobny temat na forum to pomyślimy co dalej 😉

@juzek witaj Juzku na forum 🙂 

@karolek55 witam serdecznie na forum 🙂 z programowaniem jak z każdym językiem - początki mogą być trudne, ale jak już się podłapie zapas "słów" i "gramatykę" to już jest z górki 🙂 

• Lubię! 1

@KateFLubelskiSz witam serdecznie 🙂 

4 godziny temu, KateFLubelskiSz napisał:

lecz mam nadzieje że dzięki Forbot sytuacja się zmieni.

Myślę, że tak 🙂 Powodzenia!

• Lubię! 1

Siema wszystkim.
Zacząłem się interesować na początku roku sprzętem HiFi. W pewnym momencie postanowiłem przygotować się do zbudowania z wzmacniacza na podzespołach hypex (to w zasadzie składanie gotowych klocków) i głośników podstawkowych na bazie projektu Helios by Jeff Bagby.

Zanim zacznę budować powyższe, zacząłem się edukować i ćwiczyć po tym jak trafiłem na kurs i zamówiłem zestaw dla początkujących.

Mój pierwszy mały, użyteczny cel, to zmienić brzmienie domofonu, bo za bardzo się wszystkim domownikom myli z dźwiękiem dzwonka 😄
Programuję od kilkunastu lat i chodzi mi też po głowie zrobienie sprzętu, który będzie wysyłac sms po tym jak coś trafi do skrzynki na listy.

• Lubię! 1

@Kiahaggr witam serdecznie na forum 🙂 

@mikolaj85 również serdecznie witam Cię na forum 🙂 Dobrze, że chcesz dowiedzieć się czegoś więcej. Cele które sobie postawiłeś są stosunkowo proste i na początek do osiągniecia, później pojawią się na pewno dużo trudniejsze wyzwania. 😉 Powodzenia! 

Witam. Mam na imię Robert. Elektroniką zajmuje się hobbystycznie. Na co dzień pracuję w wentylacji. Będąc na tym forum liczę na Waszą pomoc gdy czegoś nie będę wiedział:)

• Lubię! 1

@cihyxx witaj Robercie na naszym forum 🙂 

13 godzin temu, cihyxx napisał:

Będąc na tym forum liczę na Waszą pomoc gdy czegoś nie będę wiedział:)

Śmiało pisz i pytaj, postaramy się doradzić 🙂 Powodzenia w nauce!

• Lubię! 1