Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Siema, jestem Marcin, mam 30 lat i do elektroniki ciągnęło mnie "od małego". Głównie do tej niechlujnej, typu rozkręcanie wszystkiego co popadnie albo lutowanie różnych kabelków. Ten kurs przekonał mnie żeby zrobić to w końcu na poważnie. Swoją drogą... w kursie zachęcacie czytelnika do kupna "zestawu startowego" tyle razy, że każdy się skusi 😉 I z Waszym kursem nie jest to wcale trudne!

W przyszłości chciałbym zbudować łazik kosmiczny 🤖 A tak bardziej przyziemnie to chcę dopełnić swoją wiedzę w programowaniu i zbudować może jakiegoś robota z rozbudowanymi możliwościami rozmowy z człowiekiem.

Moje pytanie do Was: ile w elektronice procentowo to teoria, a ile praktyka? 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Gemza witam serdecznie Joachimie 🙂 powodzenia w nauce! W razie trudności zachęcam do zadawania pytań na forum.

@piotruchk również witam Cię Piotrze na naszym forum 🙂 powodzenia!

@Halo witam Grzegorzu na forum 🙂 Fajnie, że napisałeś coś o sobie. Dużo wytrwałości w nauce i zachęcam do dalszej aktywności.

@JarekKisluk witam Jarku na Forbocie 🙂 Teraz w szkołach sporo uczy się o elektronice takiej jak Arduino czy Raspberry Pi, fajnie że chcesz dzielić się zdobywaną wiedzą.

@tata_sisiola witam Marcinie na forum. Widzę, że masz spore plany, ale jak to się mówi "Sky is the limit.", więc jest to realne 🙂 

10 godzin temu, tata_sisiola napisał:

Moje pytanie do Was: ile w elektronice procentowo to teoria, a ile praktyka? 

Chyba nikt tego nie zmierzył i nie wyznaczył procentowo, ale ze swojego doświadczenia to na początku masz głównie zabawę (podobno badania bez zapisywania wniosków to zabawa). Jak już zapoznasz się z podzespołami, modułami itp to wchodzi druga część, dużooooo większa. Polega na dociekaniu jak coś działa i ta dziedzina jest obwarowania dokumentacjami. Dla modułów i układów scalonych są to głównie ustawienia, dla elementów "dyskretnych" czyli tych prostszych są to różne parametry. Sam temat tranzystora jest bardzo szeroki i wymaga dobrej znajomości matematyki na poziomie ogólniaka. 

Także im dalej wlas tym więcej matmy 🙂 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Gieneq napisał:
12 godzin temu, tata_sisiola napisał:

Moje pytanie do Was: ile w elektronice procentowo to teoria, a ile praktyka? 

Chyba nikt tego nie zmierzył i nie wyznaczył procentowo, ale ze swojego doświadczenia to na początku masz głównie zabawę (podobno badania bez zapisywania wniosków to zabawa). Jak już zapoznasz się z podzespołami, modułami itp to wchodzi druga część, dużooooo większa. Polega na dociekaniu jak coś działa i ta dziedzina jest obwarowania dokumentacjami. Dla modułów i układów scalonych są to głównie ustawienia, dla elementów "dyskretnych" czyli tych prostszych są to różne parametry. Sam temat tranzystora jest bardzo szeroki i wymaga dobrej znajomości matematyki na poziomie ogólniaka. 

Także im dalej wlas tym więcej matmy 🙂 

Myślę, że dużo zależy od danej osoby i jej podejścia. Możesz dokładnie zrozumieć takie zjawiska jak przebicie lawinowe i przebicie Zenera. Lub po prostu użyć diody Zenera jako stabilizator i przyjąć, że ma taką fajną właściwość. Oczywiście im bardziej wyspecjalizowany (nie koniecznie złożony) projekt się robi tym więcej wiedzy jest potrzebne. To jest chyba jeden z elementów tej zabawy...

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@jirajamgo witam serdecznie Andrzeju 🙂 dobrze, że się przedstawiłeś. Powodzenia w realizacji projektu!

@petro56 również serdecznie witam Cię Piotrze na naszym forum 🙂 Cieszymy się, że chcesz dobrze wykorzystać wolny czas. Życzę dużo zapału i radości z nauki – elektronika to naprawdę pasjonujące zajęcie.

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć Wszystkim. Jestem Jacek, mam 29 lat i postanowiłem spróbować swoich sił w elektronice - wydaje się to być MEGA ciekawe  (otwieram właśnie swój zestaw). Jednocześnie kieruję serdeczne podziękowania do Damiana i każdego kto mu pomaga za ogrom pracy, którą niewątpliwie wkładacie w to przedsięwzięcie. Nie mogę się doczekać nowych odkryć w tej dziedzinie, tym bardziej że już od jakiegoś czasu szukałem czegoś, co pochłonie mnie bez reszty.

Pozdrawiam!

Edytowano przez JacaM39
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@JacaM39 dziękujemy bardzo Jacku za słowa uznania 🙂 Powodzenia w nauce! Elektronika to dobre hobby, w które naprawdę można wpaść na bardzo długo i ciągle odkrywać coś nowego.

@Merti witam serdecznie Marcelu na naszym forum 🙂 

@pgoreczny również serdecznie witam Cię Piotrze. Powodzenia dla Ciebie i syna w nauce, tak trzymajcie 💪🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam forumowiczów . Mam na imię Jerzy i jestem już emerytem .Elektroniką interesuję się od dziewiątego roku życia .Pamiętam ,kupiłem "Lampy elektronowe " prof. Henela - podręcznik dla wydziału elektroniki .Trochę mało wtedy rozumiałem 🙂 .  Wzdycham gdy myślę ,że współczesne pokolenie ma takie fajowe zabawki a nas to ominęło. Aktualnie pracuję z młodym pokoleniem  i staram się skierować Ich zainteresowania na takie układy jak Arduino . To piękna  i mądra nauka , która zaszczepia techniczne podejście do świata . Życzę wytrwałości i ciekawych pomysłów . Potrzebni są ludzie tacy jak: Tesla,Czochralski ,Turing ,Bardeen,Gary Kildall ,Linus Torvalds  .     

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@jerzyk2wx witam Cię Jerzy na naszym forum 🙂 Faktycznie to trzeba przyzna, że współczesna elektronika jest niesamowita, choć znajomość zagadnień sprzed kilkudziesięciu lat też jest potrzebne. 

10 godzin temu, jerzyk2wx napisał:

Aktualnie pracuję z młodym pokoleniem  i staram się skierować Ich zainteresowania na takie układy jak Arduino

Powodzenia! Uczenie młodzieży jak być twórcą, a nie tylko konsumentem elektroniki to ważne zadanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.