Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Konto na forum co prawda troszkę już mam, parę postów też, a do tego Forbota przeglądałem jeszcze będąc w podstawówce (czyli już dawno temu 🙂), więc może warto w końcu się przywitać 😄.

Jestem Czarek, na ten moment studiuję Informatykę, dzięki czemu wydaję mi się, że mam całkiem dobre podstawy w C, liznąłem nieco programowania na niższym poziomie, już mam jakieś minimalne pojęcie jak działa procesor (napisałem w jakimś dawnym poście, że chciałbym właśnie to wiedzieć 😄), oraz potrafię coś tam napisać w Javie, C++ czy Pythonie. Do tego dzięki ogarnięciu podstaw C, poznawanie nowych języków idzie dość gładko - oczywiście mówię o podstawach 😉. Radzę sobie powiedzmy, na przykład z napisaniem od podstaw tego: https://cezaryhanczak.itch.io/jetris czy wielowątkowymi programami w C. Mimo tego i tak uważam, że wiem bardzo niedużo 😛.

Poza tym hobbystycznie zajmuję się modelarstwem, buduję od podstaw - lubię bawić się w drewnie, latam, a czasem nawet powstaje coś własnego projektu 🙂.

Tutaj można zobaczyć moje modele - https://pfmrc.eu/topic/73518-moja-kolekcja/

Kolejna rzecz to modelarskie silniki spalinowe - zakochałem się i mam ich już klikadziesiąt, odnawiam, naprawiam i odpalam 🙂. Tu znowu dokumentuję swoje dokonania i wszystkie odpalenia wrzucam na swój kanał, zainteresowanych zapraszam (mam też jeden film, w którym opisuje działanie rozkręconego silnika 4T 15ccm z pewnego rodzaju doładowaniem - jest mocno amatorski, ale lubiącym ciekawostki mogę polecić chociaż zerknięcie) - https://www.youtube.com/channel/UCovxrhDcgdLBuOHGQktMFVA

Udało mi się też ręcznie stworzyć kilka korbowodów do silników, które działają i żyją dalej przy obrotach rzędu 18 000 RPM 🙂.

Do tego od zawsze kręcą mnie roboty (stąd i dawno, dawno temu przeglądałem Forbota), mechanika i zwyczajne kombinowanie i tworzenie różnych rzeczy. Elektronika również jest w kręgu zainteresowań, ale w niej najsłabiej się czuję i nie potrafię tworzyć bardziej skompilkowanych rzeczy samodzielnie. 
Z tego wszystkiego czasem zastanawiam się, czy nie powinienem studiować czegoś bardziej manualnego, ale ciężko się rozdwoić, a jednak programowanie kręci mnie równie z ogólnie pojętą mechaniką.
No i właśnie, przeglądałem już dawno temu forum, kręcą mnie roboty, ale jakoś nigdy nie wszedłem w to na dobre. Być może przez brak wiedzy, a także trudności ze zdobyciem sprzętu jako dzieciak/nastolatek (koszty 🙂). Udało mi się jedynie wygrać parę razy konkursy na... stronie Lego Mindstorms, która już nie istnieje :D. 
Między innymi takim protoplastom robotów sprzątających 😛  - https://youtu.be/9S_40jSU67M

Od niedawna również stałem się posiadaczem drukarki 3D, co mam nadzieję, pozwoli mi jeszcze bardziej spełniać się we wszystkich zainteresowaniach i tworzyć choćby jakieś proste konstrkcje. No i jest to kolejne zainteresowanie i okazja do dłubania w sprzęcie 🙂.

Witam się, bo chciałbym wkrótce wziąć się do roboty za jakieś ciekawsze rzeczy, które mógłbym pokazać, niż loggery GPS czy proste sterowanie ledami w samolocie RC 🙂. Mam teraz troszkę lepszą wiedzę programistyczną, elektroniczną, większe doświadczenie w konstruowaniu różnych rzeczy więc może coś się uda 🙂.

Cześć! 🙂 

Edytowano przez czarobest
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

jestem Kamil, mam 31 lat i mieszkam w Rybniku (śląskie). Rok temu kupiłem drukarkę żywiczną (Anycubic Photon Mono SE) na chińskich wyprzedażach na Ali, a niedawno zaopatrzyłem się w drukarkę filamentową (Ender 5 Pro). Drukarek używam głównie do drukowania modeli i terenów do Warhammera 40k, w którego regularnie zdarzało mi się grywać. Po zakupie Endera przyszedł też czas na zakup Raspberry Pi 4B, którym interesowałem się już od dawna, w celu postawienia na niej Octoprinta do sterowania wydrukiem 3D. W ten sposób trafiłem na forum. Wybrałem zestaw z Maliną i akcesoriami do kursu, ponieważ pokrywał się z moimi potrzebami (malina+moduł z kamerą).

Interesuję się też programowaniem. Moja obecna praca w czarno-żółtym elektromarkecie zmęczyła mnie na tyle, że podjąłem decyzję o przekwalifikowaniu się na programistę i od jakiego czasu pykam sobie proste projekty Pythonie.

Miło was poznać!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Mam na imię Piotrek i trafiłem tu przez przypadek szukając czegoś czym mógłbym zainteresować swojego dziewięciolatka. Uznałem, że kursy są na tyle przystępnie napisane, że spróbuję z nim coś poeksperymentować. Zamówiłem zestawy do kursów Elektronika I i II oraz Technik Cyfrowych. Może uda się wreszcie zrobić tą pułapkę na Świętego Mikołaja. Dla siebie zamówiłem zestaw FPGA, bo nigdy nie miałem na to czasu i STM32 bo w sumie fajnie spróbować coś innego niż ATMega i ATTiny.

Pozdrawiam wszystkich i dam znać czy mój dziewięciolatek się wciągnął w elektronikę.

Piotrek

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Markiz witam serdecznie Arturze na naszym forum 🙂 Powodzenia w nauce!

@spawalnik również witam na naszym forum 🙂 Cieszymy się, że chcesz wniknąć w ten temat, powodzenia i zachęcam do aktywności na forum.

@MirekKlose witam Tomku 🙂 staramy się, żeby na forum była pozytywna atmosfera i wysokiej jakości pomoc, cieszymy się, że spodobało CI się tu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry,

Mam na imię Mariusz. Jestem początkującym elektronikiem. Chcę się nauczć tej specjalności, aby pożniej przejść na wyższy poziom i zająć się innymi kursami.

Trakuje naukę elektroniki jako moje początkujące hobby.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam ,mam na imię Grzegorz mam 43 lata i mieszkam w Sosnowcu. Zajmuję się obróbką skrawaniem a z elektroniką nie miałem wiele wspólnego, chyba że można do tego zaliczyć składanie komputerów którymi zajmuje się hobbystycznie.  Obecnie moje zainteresowania poszły w stronę sprzętu retro, które jak na swój wiek i często złe traktowanie wymagają naprawy. Kocham przywracać je do stanu swojej świetności. Mam nadzieję że te kursy pomogą mi wejść w świat elektroniki i rozwijać moją pasję .

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich:) Mam na imię Jarek i mam zamiar twórczo pobawić się z Rasp Pi. Niestety nie mam nic wspólnego z elektroniką ale jestem zapalonym gadżetowcem i chętnie poznam różne sposoby praktycznego wykorzystania w/w urządzenia w życiu codziennym. A jako że jestem nauczycielem postaram się przekazać to, czego się nauczę moim uczniom. Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.