Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Czołem, to miejsce to fajowe kompendium wiedzy - w sam raz, aby przypomnieć i poszerzyć informacje pozyskane daaawno temu z serii książek "Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz" :). Szukałem rozwiązania konkretnych problemów (dobór tranzystora do prostego wyzwalacza czasowego, sterowanie wentylatorem 12V przez PWM), a wciągnęło mnie z butami 😉 i czytam po kolei (może prócz początku, bo lutowaniem "pająków" bawiłem się już w czasach szkolnych).

Budowa kursów ułatwia czytanie ich osobie borykającej się z chronicznym brakiem czasu, a więc po parę akapitów w przypadkowych momentach, jak czekając na coś albo siedząc na tronie 😉 - za to duży .

Edytowano przez kretoslav
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@kretoslav witam serdecznie 🙂 cieszymy się, że tu trafiłeś i dziękujemy za komentarz dotyczący kursów. Staramy się żeby treść była możliwie przejrzysta, tak aby każdy miał szansę czegoś się nauczyć. Powodzenia w dalszej lekturze 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć.

Na imię mi Tomasz, stąpam po tej ziemi już 55 lat i z zawodu jestem kamieniarzem więc w zasadzie zielony z elektroniki. Nigdy nie myślałem że pójdę w te stronę ale w chwili słabości postanowiłem zakupić zegar nixie do samodzielnego montażu (możliwość wykonania zmyślnej obudowy, lampy+ kamień 🙂), niestety nie jest to lutowanie kabli w samochodzie czy motocyklu, więc chcąc podszkolić się w bardziej precyzyjnym lutowaniu trafiłem na Forbota i jego kurs lutowania. Idąc za ciosem zamierzam również poznać podstawy elektroniki, kto wie może wciągnie mnie głębiej. No i tyle o mnie. Pozdrawiam wszystkich zjadaczy chleba na tym zacnym forum. 👋  

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Hermiod witam serdecznie 🙂 Fajnie, że napisałeś coś o sobie. Zawód naprawdę niepokrewny, ale widzę, że znalazłeś sposób na powiązanie. Sam przeglądałem filmy na YouTube gdzie wiele związanych jest z rzemiosłem np. stolarstwem wzbogacanym elektroniką. Powodzenia w nauce lutowania!

@Rafi11 również witam na naszym Forum 🙂 Widziałem pytanie, dobrze że skorzystałeś z podobnego tematu.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Hej, Stary pierdziel się wita - 52 lata. Kiedyś "gówniakiem" będąc, bawiłem się trochę lutowaniem, pamiętam wtedy taką książkę jakiegoś Niemca - "Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz". Niedawno będąc w delegacji podpatrzyłem jak mój kolega bawi się zestawem z Arduino czy Malinką i postanowiłem zaryzykować 300 PLN i pobawić się trochę. Pewnie będę tu zaglądał, a jak mi się spodoba to pójdę na podyplomową Mechatronikę, czy jak ... :-).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć mam na imię Patryk.

Mój Ś.P. Tata był elektronikiem i umiał robić wszystko z niczego,mam w spadku mnóstwo gadżetów i chciałem od czegoś zacząć... może jeszcze nie jest za późno...bo interesuje mnie prawie wszystko...😉 iii zawsze warto spróbować...

pozdrawiam wszystkich

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam

Mam 19 lat i od kilku miesięcy interesuje się Arduino i ogólnie elektroniką, odkąd przyjaciel polecił mi kursy tu na Forbocie. Bardzo mi się spodobały ze względu na proste tłumaczenie zagadnień i dość dużą ilość informacji w jednym miejscu.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Na imię mam Krzysiek. Posiadam znikomą wiedzę o elektronice i programowaniu co bardzo chciałbym zmienić. Chciałbym ogarnąć podstawy elektroniki i kupić podstawowe Arduino do edukacji. Mam dopiero 37 lat i, mam nadzieję, czas i chęci na edukację. 

Pozdrawiam 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@marder witam serdecznie 🙂 fajnie, że się przywitałeś. Zachęcam do dalszej aktywności!

@111sikor witam serdecznie Patryku na Forbocie 🙂 Pewnie, że można, próbuj a z czasem nabierzesz biegłości w tym temacie.

@RCman witam na forum 🙂 miło czytać, że wieść o kursach rozchodzi się "pocztą pantoflową", sam zresztą polecam znajomym jak ktoś chce się czegoś nauczyć od zera 😉 Powodzenia w nauce!

@chrissbe z tego co czytam masz spore ambicje i dużo zapału - tak trzymaj 🙂 wszystko po kolei ale trochę wytrwałości i na pewno się uda.

@majster1983 witam Michale na naszym forum, tak widziałem Twój temat.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.