Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Dnia 3.04.2018 o 21:40, Treker napisał:

Na licznych forach istnieje tradycja witania się nowych użytkowników z aktualnymi członkami społeczności. Ostatnio na Forbocie pojawia się coraz więcej nowych osób - głównie za sprawą naszych kursów elektroniki. W związku z tym zakładam oficjalny temat do takich powitań. Na pewno takie miejsce sprawi, że nasza społeczność będzie jeszcze lepsza 😉

Jesteś nowym użytkownikiem?

Jeśli chcesz możesz się przywitać z innymi. Napisz czym się zajmujesz, skąd zainteresowanie elektroniką. Nad czym teraz pracujesz itd.

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Mam na imię Krzysztof i mieszkam w Katowicach. Zaczynam przygodę z Raspberry Pi 4 i mam nadzieję że poszerzę swoją wiedzę z elektroniki dzięki wam. Zajmuję się serwisem komputerowym. W wolnych chwilach przenoszę się do świata artificial intelligence  i fizyki kwantowej. Mam taki cel aby zastosować RbPi4 i system Home Assistant do obsługi inteligentnych ogrodów. Pozdrawiam wszystkich . 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, Raph z tej strony.

W trakcie przekwalifikowania oraz powrotu do zainteresować z przed kilku lat. 

Właściwie to chciałem popracować z Raspberry Pi w celu rozbudowy umiejętności związanych z cyberbezpieczeństwem, ale stwierdziłem, że muszę ugruntować swoją wiedzę więc oprócz zestawu z Pi, kupiłem zestaw do nauki elektroniki i nie sądzę, żeby był to ostatni zakup.

 

Project Raspberry Pi

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam wszystkim forumowiczów.

Zakupiłem zestawy do kursów dla początkujących elektroników poziom I i II oraz techniki cyfrowej.
Jest to temat dla mnie ciekawy i chciałbym rozwijać swoje umiejętności jako hobbysta.
Docelowo chciałbym wykonywać projekty oparte o arduino oraz raspberry PI.
Z zawodu jestem programistą języków sieciowych wysokopoziomowych, więc będzie to fajne uzupełnienie wiedzy. Być może moje dotychczasowe zainteresowania oraz doświadczenie w pracy pomoże mi w szybszej nauce elektroniki oraz kurs pomoże mi być lepszym programistą.
Obecnie jestem na poziomie zerowym, i prawie wszystko z fizyki w szkole już zapomniałem 🙂

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Rammstein1988 witam Marcinie na forum 🙂 fajnie że zainteresowałeś się kursami, powodzenia!

@Panther witam serdecznie 🙂 myślę że będzie Ci łatwiej, ostatnio sam zajmuję się tematem programowania sieciowego i wiem że wychodząc od znajomości RPi i systemów wbudowanych w stronę programowania sieciowego jest łatwiej. Pewnie w drugą stronę będzie podobnie. Powodzenia.

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, mam na imię Maciek. Jestem studentem na kierunku fizyka techniczna. Na studiach mamy przedmioty związane z elektroniką. I chociaż przerobiliśmy już podstawy oraz wykonujemy już bardziej rozbudowane układy elektroniczne wciąż czuję potrzebę utrwalenia niektórych rzeczy. Dodatkowo przed studiami nigdy nie miałem styczności z elektroniką. Dopiero na zajęciach zobaczyłem z czym to się je i chciałbym nauczyć się też samemu wykonywać różnego rodzaju układy, wyrobić pewną intuicję bez ciągłej potrzeby powoływania się na instrukcje. Dlatego też wybrałem FORBOTA, ponieważ oferuje kursy przystępne dla każdego.

Pozdrawiam 🙂

Edytowano przez ManiekElektro
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, nazywam się Jacek. Jestem informatykiem w gminie. Zainteresowałem się elektroniką z przyczyn praktycznych w moim zawodzie. Chciałbym umieć diagnozować uszkodzone sprzęty i próbować je naprawić niskim kosztem.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.