Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam Wszystkich. Mam na imię Mariusz. Obecnie mam 35 lat, zainteresowanie elektroniką raczej miałem od dzieciństwa, tak na swój sposób, każdy sprzęt w domu praktycznie był rozkręcony oraz sprawdzany jak to wszystko funkcjonuje, pamiętam jak z bratem odkupiliśmy Komputer ( na tamte czasy to był średni sprzęt za małe pieniądze pentium 233Mhz, 168mb ram, karta VGA S3 Trio + Akcelerator Voodoo 2 Glide) pierwszego dnia wiadomo było ostre granie a wieczorem już co innego siedziało mi w głowie;/ w każdym bądź razie mieliśmy wtedy po 14/15 lat, o czymś takim jak internet to mogliśmy sobie pomarzyć, wieczorem jak mój brat położył się spać to śrubokręt poszedł w ruch, cały komputer rozebrałem aby się dowiedzieć jak to wszystko jest połączone, wszystko było wyciągnięte z samej ciekawości, na szczęście udało się mi to poskładać do kupy no i działało TO NAJWAZNIEJSZE 🙂. Obecnie mam troszeczkę więcej czasu i chciałbym się dokształcić w tej dziedzinie. z Waszą pomocą na pewno pójdzie mi o wiele łatwiej. Pozdrawiam Wszystkich 🙂

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dnia 3.04.2018 o 21:40, Treker napisał:

Na licznych forach istnieje tradycja witania się nowych użytkowników z aktualnymi członkami społeczności. Ostatnio na Forbocie pojawia się coraz więcej nowych osób - głównie za sprawą naszych kursów elektroniki. W związku z tym zakładam oficjalny temat do takich powitań. Na pewno takie miejsce sprawi, że nasza społeczność będzie jeszcze lepsza 😉

Jesteś nowym użytkownikiem?

Jeśli chcesz możesz się przywitać z innymi. Napisz czym się zajmujesz, skąd zainteresowanie elektroniką. Nad czym teraz pracujesz itd.

Cześć, jestem Michał, mam 18 lat, układami elektrycznymi interesuję się praktycznie od zawsze, za dzieciaka tworząc proste jeżdżące pojazdy i rozbierając zepsute sprzęty elektroniczne. Obecnie uczęszczam do technikum elektrycznego i posiadam jakąś teoretyczną wiedzę elektroniczną, no właśnie... teoretyczną. Na zajęciach elektroniki klepaliśmy sztywną teorię nie tworząc ŻADNYCH fizycznych układów. W szkole nawet diody nie widzieliśmy na żywo. Fajnie że wiesz jak jest zbudowany tranzystor czy tyrystor i znasz definicję diody jak nie wiesz jak go praktycznie wykorzystać, przez co elektronika wydawała się strasznie nudna, ale materiały kursu Forbota na YouTube pokazały że może być to ciekawe. Dlatego m.in tu jestem by bardziej poznać to co "podobno" już znam ale tez rozwijać swoje zainteresowanie i edukować się w kierunku, który mnie ciekawi, bo od zawsze miałem zajawkę do majsterkowania

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam Wszystkich. Mam na imię Marek. Mam 41 lat. Mieszkam w Bełchatowie. Przygodę z elektroniką zacząłem już w wieku 14-u lat. Zazwyczaj były to zestawy do samodzielnego zestawu, które można było nabyć w sklepach z elektroniką. Lata lecą i nastąpiła duża przerwa z tym profilem. Ale od nowa zacząłem przygody z tą dziedziną. Kupiłem gotową płytkę Arduino UNO ( raczej jej klon ), oraz Arduino NANO ( również jej klon ).  Zabawy i zadowolenia z działających "gotowych" projektów jest co nie miara. Mam w swoim umyśle kilka projektów, które ruszą mam nadzieję w życie z pomocą TEGO forum 🙂 . Pozdrawiam Raz jeszcze.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Michlak03 cześć Michale, fajnie że trafiłeś na Forbota i chcesz rozwijać swoje pasje. Powodzenia 🙂 

@kasiekgos1 witamy serdecznie na naszej stronie 🙂 powodzenia w tym trudnym zajęciu, w razie pytań służymy pomocą.

@Egzekutor27 również witam serdecznie 🙂 

13 godzin temu, Egzekutor27 napisał:

Mam w swoim umyśle kilka projektów, które ruszą mam nadzieję w życie z pomocą TEGO forum

Koniecznie pochwal się swoimi projektami w dziale DIY 🛠️

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.