Skocz do zawartości

La Frite alternatywa dla Raspberry Pi za 40 zł?


Komentator

Pomocna odpowiedź

La Frite alternatywa dla Raspberry Pi za 40 zł?

Wielu producentów komputerów SBC wzoruje się na popularnym Raspberry Pi. Nowy La Frite to kolejny moduł tego typu, który dodatkowo kusi atrakcyjną ceną. Na płytce nie znajdziemy miejsca na kartę SD. Na szczęście system można uruchomić z USB lub z opcjonalnego modułu eMMC.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Duży plus za możliwość podłączenia modułu eMMC. Przyznam jednak, że jestem zaskoczony tym jak wiele osób wsparło ten projekt w tak krótkim czasie. Ciekawe skąd takie zainteresowanie i gdzie ten moduł będzie najczęściej wykorzystywany. Chyba, że zwyczajnie ludzie chętnie wspierają przez niską cenę z założeniem "później jakoś się wykorzysta" 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Tak mnie zastanawiało, jak oni za 10$ chcą na tym zarabiać. Na szczęście wystarczy wejść na kickstartera, żeby wszystko się wyjaśniło:

"Kickstarter only pricing below production cost! Better performance than Raspberry Pi 3 Model B+ in GeekBench and more compact. Quantities limited!"

Czyli 10$ to tylko żeby mieć reklamę, później będą inne ceny... Jak widać wszyscy chcą mieć własne Raspberry Pi Zero.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie zauważyłem tego wcześniej - czyli to wyjaśnia pośrednio moje pytanie z poprzedniego posta 😉 Niestety chyba coraz więcej firm traktuje Kickstartera głównie jako reklamę. W przypadku małych firm jestem jeszcze w stanie to zrozumieć, ale trochę dziwnie to wygląda, gdy duża firma robi coś podobnego. Zdarzały się już projekty, ze śmiesznie niskimi progami, a później wszędzie było widać artykuły prasowe jak to ich innowacyjny produkt zebrał XX razy więcej niż było potrzebne...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

14 minut temu, Gieneq napisał:

Mogli przynajmniej dodać komunikację WiFi (jak w RPi 0 W), wiadomo cena wzrośnie, ale i tak trzeba liczyć się z zakupem adaptera.

To nie jest tylko kwestia ceny. W momencie, kiedy twój projekt ma komunikację bezprzewodową znacznie trudniejsze staje się uzyskanie certyfikacji — nie tylko w postaci większych kosztów niezbędnych do wykonania testów, ale także dłuższego czasu i konieczności wnoszenia poprawek w prototypach. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.