Skocz do zawartości

[Kroczący] Hexapod MANIEK


xls

Pomocna odpowiedź

a jak jest z przyczepnością? pleksa się nie ślizga po gładkich powierzchniach?

Na fotkach nie mam zamontowanych końcówek ale rozwiązałem problem następująco

Wykorzystałem zabezpieczenia gumowe do nakrętek ( zabezpieczające przed urazem) pasują idealnie.

Nie mam też zresztą jeszcze dokręconej płyty dolnej robota bo jeszcze ciągle coś tam grzebię i na bierząco poprawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Gdzie kupiłeś te śrubki dystansowe?

Niestety nie ma takich śrub dystansowych w handlu (przynajmniej wszystkich długości). W związku z tym zastosowałem rozwiązanie autorskie 😉.

W OBI można kupić pręty gwintowane - w tym wypadku były to pręty fi 3 mm - pręt kosztuje ok. 2 zł (o ile pamiętam).

Do tego proponuję zastosować droższe nakrętki z wkładką (teflonową czy plastikową ?), która zapobiega odkręcaniu się - bardzo dobrze spełnia swe zadanie.

Do tego kupiłem rurki fi 6 mm ( wymiar zewnętrzny 6 mm, wewnętrzny 4 mm) aluminiowe - też OBI i też długości 1 mb.

Później krótka akcja z imadłem, piłką, pilnikiem i śruby dystansowe są gotowe.

Oczywiście można kupić w handlu specjalne gwintowane wewnętrznie rurki plastikowe i metalowe do elektroniki, ale z uwagi na to, że sklep który to sprzedaje jest na drugim końcu miasta oraz na to, że nie wszystkie wymiary są dostępne zastosowałem moje rozwiązanie (do OBI mam 5 minut 😉).

Na razie spełnia swoje zadanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Prace nad softem trwają choć muszę przyznać że ostatnio czasu miałem nie za wiele, a ponadto gdzieś mam zwarcie, które wyłącza mi port USB w komputerze jak podłączam zasilanie do serw. Ale pracuję nad tym i mam nadzieję, że sprawa się, że tak powiem wyjasni bardzo pilnie.

Mam plan zaprezentowania robota 28 listopada. Jeśli oczywiście wszystko zadziała. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Nie widzę żadnego problemu w udostepnieniu plików Corela.

Prześlij mi na priv adres mailowy skrzynki, która przyjmie bez problemów 30 MB to ci podeślę trochę materiałów.

Jednak zwracam uwagę na to że budowę robota takiego jak Maniek należało by rozpocząć od analizy stronek:

http://www.lynxmotion.com/ i http://www.hexapodrobot.com/index.html

Analizy zgromadzonych tam materiałów oraz przeczytania całego forum.

Mój plik w Corelu wynika z szczegółowej analizy tematu oraz dostosowania tam przedstawionych projektów do moich warunków (które nie koniecznie będą warunkami Twoimi) - zastosowałem tu inne rozwiązanie jeśli chodzi o logikę robota oraz jego sterowanie niż w projektach wyżej przywołanych.

Otwory w moich płytkach nie koniecznie będą pasować do Twoich, że nie wspomnę o wielkości nóg, których wielkość wynika z możliwości utrzymania robota przez moje serwa ( należy tu troszkę policzyć sobie momentów).

Itp itd.....

Przestrzegam przed bezpośrednim bez opamiętania wycinaniem w pleksi bez dogłędnej analizy tematu.

Aby się nie okazało że ok 1500 zł wydanych na wszystkie cześci robota wyrzucisz w kosz.

No takiej analizie ze zrozumieniem sam spokojnie będziesz w stanie zaprojektować sobie takiego robota.

Niemniej jednak serdecznie zapraszam do zadawania pytań i będę starał się na nie odpowiedzieć w ramach mej skromnej znajomości tematu.

Wracając do dodatkowych materiałów na temat mojego robota (filmy + prezentacja + dodatkowe fotki) to wszystko zamieszczę po 28 listopada aby dać możliwość niejako odkrywania mojego robota przez osoby, które przybędą na Robotic Arena we Wrocławiu gdzie wystawię robota we Freestyle.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.