Skocz do zawartości

Kilka rad dla początkujących


narbej

Pomocna odpowiedź

Jestem, nie wiem czy mogę tak napisać, szczęśliwym, kolejnym posiadaczem klona Arduino Uno i naiwnie wydaje mi się, że już wiem na tyle dużo, że mogę się podzielić moimi przemyśleniami i unikatowymi [moimi] pomysłami i spostrzeżeniami.

  1. Jeśli używasz Arduino IDE lokalnie na swoim komputerze, zainteresuj się Arduino Web Edytor'em --> www.arduino.cc /  Software / Online tools. --> https://create.arduino.cc Wymienię zalety - aktualna, bieżąca wersja, przechowywanie swoich szkiców w sieci, z dostępem z dowolnego miejsca, przykłady otwierają się w kilku zakładkach [jeżeli są tak przygotowane], między innymi jest schemat .....    
  2. Jeżeli jeszcze nie używasz żadnego innego, zainteresuj się koniecznie [i natychmiast] programem fritzing -->http://fritzing.org/home/

Czy chciał[a]byś dowiedzieć się więcej o debounce, podłączaniu przycisku i diody? Więcej niż z kursów czy innych źródeł? A co z dokładnością odmierzania czasu twojego Arduino i czy można z tym coś zrobić? Ja nie znalazłem odpowiedzi na te pytania ani w kursach ani necie i sam doszedłem do pewnych przemyśleń. Może te przemyślenia są tylko dla mnie unikatowe, a dla doświadczonego użytkownika Arduino są to oczywiste sprawy. 

Oprócz Arduino IDE, jest dużo innych: https://playground.arduino.cc/Main/DevelopmentTools, a i to nie wszystko, https://atom.io, a i do samego Arduino IDE można "przyczepić" inny, zewnętrzny edytor.

Edytowano przez narbej
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

8 minut temu, narbej napisał:

Oprócz Arduino IDE, jest dużo innych: https://playground.arduino.cc/Main/DevelopmentTools, a i to nie wszystko, https://atom.io, a i do samego Arduino IDE można "przyczepić" inny, zewnętrzny edytor.

To ja przy okazji podlinkuje przydatne artykuły z bloga:

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Przyznaję się, że nie zgłębiłem jeszcze całości forum, nie mówiąc o nieskończonej głębi [tego nigdy nie dokonam] internetu i ciągle pływam po wierzchu i przy brzegu. Dlatego też zaznaczyłem, że moje spostrzeżenia są/mogą być unikatowe tylko dla początkujących i pływających i zagubionych w bezmiarze oceanu wiedzy, tak jak ja. 😉

Edytowano przez narbej
Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, narbej napisał:

wystarczy, że "zbiorę" odpowiednią ilość serduszek, a na pewno zmotywuje mnie to do podzielenia się w/w tematami

Chyba coś Ci się pomyliło. Tutaj a) nie płacimy z góry, b) nie robimy tego dla "serduszek". Chcesz to piszesz co wiesz, nie chcesz to nie, łaski nie robisz. Moim zdaniem za takie naciąganie należy się raczej ta żółta, skrzywiona buźka niż serduszko, ale tym razem potraktuję to jak potknięcie rzeczywiście początkującego.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)
23 minuty temu, marek1707 napisał:

a) nie płacimy z góry

Jak zawsze masz rację, ale nie chodziło mi o żadną zapłatę z góry ani z dołu. Po prostu jestem tutaj nowy i nawet nie mam pojęcia, czy takie tematy były czy nie tutaj poruszane. Oczywiście mogę się nie odzywać, a poświęcić czas na przeczytanie, czy przejrzenie całego forum, blogu, kursów itd. Okazało się, że na przykład o różnych IDE, czy serialach były już wątki, więc powinienem się tyko podpiąć z komentarzem pod odpowiedni. W taki sposób chciałem [serduszka] sprawdzić czy jest zainteresowanie-zapotrzebowanie na tego typu "sensacje". Przecież ja jestem ciągle początkujący i zielony jak ten liść na drzewie. Mam na przykład taki niedosyt wiedzy, czy mogę podłączyć więcej niż jedną diodę i ile maksymalnie do jednego wyjścia. No i było to poruszane na kursie elektroniki, czy w oddzielnym artykule ..... i powinienem już to umieć obliczyć i stwierdzić ... ale ja jestem bardziej praktykiem niż teoretykiem, więc mądry polak po szkodzie.

 

PS

Wykasowałem odpowiedni fragment, z wcześniejszego postu, bo z drugiej strony, początkujący pewnie i tak tu rzadko zaglądają, a raczej powinni oni pilnie uczyć się z kursów.

Edytowano przez narbej
Link do komentarza
Share on other sites

Z mojego doświadczenia na różnych forach wynika, że tego typu głosowanie na tematy nie sprawdza się za dobrze. Ludzie zawsze będą faworyzować tematy, które już znają (bo taka jest ludzka natura), zamiast tych, które rzeczywiście by ich czegoś nauczyły. Z drugiej strony przydatność artykułu znacznie bardziej zależy od tego jak dobrze jest napisany i jak dobrze tłumaczy dany problem, niż od tematu który porusza — nawet na zupełnie trywialne tematy można napisać naprawdę dobre i przydatne artykuły.

Zatem wydaje mi się, że nie ma co się przejmować czy danym tematem jest zainteresowanie, tylko po prostu napisać najlepiej jak się potrafi o tym, co się wie i czym się interesujemy.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

4 minuty temu, deshipu napisał:

Zatem wydaje mi się, że nie ma co się przejmować czy danym tematem jest zainteresowanie, tylko po prostu napisać najlepiej jak się potrafi o tym, co się wie i czym się interesujemy.

Dokładnie tak, jak artykuł będzie ciekawy, to "serduszka" same wpadną 😉

33 minuty temu, marek1707 napisał:

Chyba coś Ci się pomyliło. Tutaj a) nie płacimy z góry, b) nie robimy tego dla "serduszek". Chcesz to piszesz co wiesz, nie chcesz to nie, łaski nie robisz. Moim zdaniem za takie naciąganie należy się raczej ta żółta, skrzywiona buźka niż serduszko, ale tym razem potraktuję to jak potknięcie rzeczywiście początkującego.

Może Marek trochę ostudził Twój zapał, ale po prostu wielu tutaj było, którzy obiecywali - warto po prostu pokazać efekt. Wtedy wszyscy na pewno docenią 😉

Link do komentarza
Share on other sites

5 minut temu, Treker napisał:

Marek trochę ostudził Twój zapał

Sam nie wiem, może trochę, ale jeżeli uda mi się coś  napisać, to nie po to aby dostać serduszko czy dwa. Jak bym chciał jakiejś zapłaty, to przecież mógłbym zrobić jakikolwiek projekt, w opakowaniu z papieru toaletowego i jeżeli byłby pod innymi względami wystarczająco ciekawy, możliwe, że dostałbym bon. Może więc powinienem skupić się na ukończeniu projektu, zamiast pisaniu, i oczywiście z tym papierem to taki żart. Zapakowałbym go w pozłacane pudełko po perfumach. Żeby to znowu nie było źle odebrane, wszystkie projekty zgłoszone do konkursu, zrobiły na mnie wrażenie i były/są dużą inspiracją. A przecież nie każdy ma pod ręką wyrzynarkę [wycinarkę] laserową czy drukarkę 3d, aby zrobić sobie super obudowę, czy też zrobić projekt na własnoręcznie zaprojektowanym i polutowanym  PCB.  

Link do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, narbej napisał:

super obudowę

4 godziny temu, narbej napisał:

z papieru toaletowego

4 godziny temu, narbej napisał:

Zapakowałbym go w pozłacane pudełko po perfumach

4 godziny temu, narbej napisał:

A przecież nie każdy ma pod ręką wyrzynarkę [wycinarkę] laserową czy drukarkę 3d

Może to trochę OT, ale do akcji nie można zgłaszać projektów w obudowie z kartonu 🙂 Jest bardzo dużo metod na wykonanie ładnej obudowy, do której nie wymagane jest specjalne narzędzia, można: a) kupić gotową; b) wykorzystać mydelniczkę lub śniadaniówkę; c) wyciąć ręcznie prostokąty z plexi lub drewna i skleić 

Pozdrawiam 🙂

 

 

Edytowano przez wn2001
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.