Skocz do zawartości

Domowy system powiadamiania


slon

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

@slon, właśnie zaakceptowałem Twój opis, możesz go teraz zgłosić do akcji rabatowej umieszczając link w temacie zbiorczym. Dziękuję za przedstawienie ciekawego projektu, zachęcam do prezentowania kolejnych DIY oraz aktywności na naszym forum 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Projekt bardzo dobry - zwłaszcza pod względem estetycznym dobranych obudów. Czy mógłbyś zdradzić jaki typ budowy wykorzystałeś do LCD ? Napisałeś kradexa ale tej drugiej już nie. Ogólnie ciekawy pomysł.

Link do komentarza
Share on other sites

Pewnie. Obudowa DT-065 pod wyświetlacz. Występuje w dwóch wersjach kolorystycznych i jest tylko w jednym sklepie internetowym z logiem lisa :). Szkoda , że niema jej w botlandzie no ale to już inna kwestia. Jak by to dobrze wszystko zaprojektować to można by do tej obudowy zmieścić cały mój projekt. Miałem tak zrobić i zastąpić klawiaturę membranową na analogową pozbył bym się wtedy wszystkich tych kabli i zwolnił bym 8 pinów cyfrowych kosztem jednego analogowego. Z tym, że trzeba by wtedy nawiercać otwory w tej obudowie z lcd i od strony programowej trzeba by było zmienić trochę kodu. 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam. Super projekt. Miałbym wielka prośbę. Mógłbyś podesłać schemat zasilania? Chodzi mi o to przełączanie (+kondensatory) między zasilaniem z sieci a bateria np 18650 li ion. Szukam od dłuższego czasu dobrego rozwiązania. 

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chciał byś zasilić ten projekt z ogniwa 18650 to wystarczy ładowarka do smartfona połączona przez ten przewód  i wpięta w ten układ.  Na końcu tego modułu są cztery pady. Do wewnętrznych podłączasz + i - od ogniwa zgodnie z oznaczeniami na płytce. Do zewnętrznych wyjście zasilania opisane OUT i zgodnie z biegunami podłączasz na wejście przetwornicy (IN) podnoszącej napięcie na 5V (lub regulowana jak wolisz). Wyjście z przetwornicy podłączasz do pinu 5v arduino oraz GND i to tyle. 

Generalnie to w sekcji zasilanie jest sporo informacji na ten temat. Warto tam zerknąć i poczytać.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Rozumiem. Ja chciałbym ogólnie zobaczyć schemat twojego podłączenia i przełączanie za pomocą przekaźnika i kondensatorów. Dasz radę narysować ten schemat? Bardzo by mi pomógł. 

Moduł tp4056 znam i używam. Chciałbym taki układ jak ty że przełącza się przy zaniku napięcia sieciowego. 

Edytowano przez hashpl
Link do komentarza
Share on other sites

zasilanie.thumb.jpg.3961a513f9cd154645889ee31bc85bac.jpg

tak dokładnie u mnie to wygląda. Natomiast do poprawnego działania potrzebny jest zasilacz o "odpowiedniej budowie". Mam tu na myśli taki , który po odłączeniu z sieci i odczekaniu kilku sekund nie spowoduje chwilowego przełączenia pomiędzy stykami NO NC. Możesz to łatwo sprawdzić podłączając zasilacz do cewki przekaźnika(sam zasilacz nic więcej). Jeśli po wyjęciu zasilacza z gniazdka usłyszysz tylko jedno "cyknięcie" to jet ok jeśli natomiast po paru sekundach usłyszysz dodatkowo "cyk cyk" to takiego zasilacza nie należy stosować do tego schematu.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Kondensatory widać na zdjęciu. Trzy przed Vin arduino i pięć na +5V OUT arduino. Co do pojemności to tak je dobrałem aby w momencie przełączania przekaźnika na zasilanie z baterii napięcie +5V na arduino było stabilne (dokładnie to zmienia się o 0.01-0.02V) Dzięki temu wszystko stabilnie pracuje i pir nie "szaleje". 

Link do komentarza
Share on other sites

Treker już udzielił ci odpowiedzi ale jeśli by cię interesowało jakie dopuszczalne napięcie jest na kondensatorach z mojego projektu to jest to : ~25V (takie  miałem ) na Vin i bodajże 16V na Vout. Zwróć uwagę na to, że im większe maksymalne napięcie tym większe  rozmiary kondensatora przy tej samej pojemności a co za tym idzie inny rozstaw wyprowadzeń kondensatora.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.