Skocz do zawartości

Śledziuv.1


olek123456

Pomocna odpowiedź

Pewnie znowu ysłyszę coś w stylu "to nie jest robot!", zgadzam się z tym , lecz proszę o wyrozumiałość, ponieważ jeśli któś ma 11 lat, do do sharpów i innych czujników za bardzo nie ma dostępu.

W przyszłości chcę do niego zamontować L293D, aby wiatraczek kręcił się do przodu i do tyłu. Równierz planuję wsadzenie do niego atmei16 i zrobienia sterowania n apodczerwień.

Jakie jeszcze macie pomysły, co mogę w nim ulepszyć? Po pierwszej próbie odlutoałem wszystkie kabelki w celu zmienienia ich na grubsze, lecz do tej pory nie zdążyłem ich jeszcze zlutować.

983709675_Zdjcia-0019.thumb.jpg.d53f6cabff253e135036936090e1eac9.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Pewnie znowu ysłyszę coś w stylu "to nie jest robot!", zgadzam się z tym , lecz proszę o wyrozumiałość, ponieważ jeśli któś ma 11 lat, do do sharpów i innych czujników za bardzo nie ma dostępu.

Wszystko na prawdę rozumiemy.

Jakie jeszcze macie pomysły, co mogę w nim ulepszyć?

Wszystko! Przecież to ani nic nie robi, ani nawet nie wygląda. No sory ale to jest chyba jakaś dętka na to rzucony jakiś wydarty karton wentylator i bateria 9V.

Dla czego nie możesz zrobić czegoś prostego (np. światłoluba), wyszło by efektowniej (bo by działało!) i byś się więcej nauczył, a tak to się upierasz nad swoimi projektami to już chyba 3 wersja tego cuda, tak?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak się pytasz o upgrade'y to ci podpowiem, nie wsadzaj tam megi 16/32 tylko 8, bo po twoim wieku (co sam stwierdziłes) nie uda Ci się na nim zbyt wiele. Mógł byś tam dodać sdandardowo diody do światłolubienia, i jakieś krańcówki. Atmega, w roli kierowania do zaprogramowanej trasy, i do mrygania ledami, też standard. Dodatkowo poproś tatę o pakiet akumulatorów ni-mh, na około 8,4V, poniewarz, jesli to ma pływać na na zasadzie pędu powietrza, będzie potrzeba dużo rpm'ów.

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Popraw błędy w swoim poście.

Link do komentarza
Share on other sites

Nowy pomysł 😅 . Już to dawno rozmontowałem, kupiłem inne wentylatorki, krańcówki, tylko fototranzystory brat mi pogryzł i się brzydziłem tego dotykać to wywliłem.

Pomysł mam inny. ?Kupię jutro albo w najbliższym czasie deskę dość dużą, by to wszystko uciągnąć. Chcę, aby wiatraczki były tylko do skrętu, a silniczek będzie głównym napędem.

Przyczepię do niego turbinkę z zabawki już wspomnianego przedtem brata (gryzacza części rekord: 17 🙂 ) faktycznie trochę dużo to będzie potrzebowało prądu, więc chce tam włożyć te ni-mh, bo akurat wczoraj w lidlu widziałem i akumulatorek z samochodzika.

Krańcówki będą po to, by jak wall-i gdy o coś zaczepi, udrzy itd, to zakręci czy coś w tym stylu. Mój kolega z klasy, pomaga mi przy projekcie i chce on zamontować płtkę z megą8 na takiej płytce uniwersalnej z silniczkiem i podklejonej styropianem umiecić. Dzięki temu, gdy wydam polecenie pilotem ir kupionym w sklepie koło mojego domu(niestety tylko jeden guzik 😥 )"mózg" robota odpłynie w kierunku do którego będzie mu najbliżej do stacji dokującej, która też jest w budowie, tylko się zastanawiam, co by zrobić, aby ta mini-łódeczka znalazła tam drogę i nie moge już wytrzymać bo nie wiem jak to zrobić. Jeśli ma ktoś jakiś pomysł to proszę o pomoc.

Dodaje zdjęcie krańcówek itd.:

P.S dioda jest wielokolorowa, tylko aparat chwycił pomarańcz.

DSC00750.thumb.JPG.2c2aad281aa1d0a6394165ad05401323.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Nie za wiele zrozumiałem z twojego posta, mogę ci powiedzieć tylko tyle żebyś uważał na brata bo takie małe części łatwo połknąć, w zasadzie jesteś nieodpowiedzialny skoro je gryzie i ma do nich dostęp.

Link do komentarza
Share on other sites

Do wentylatorka nie podłączaj mostka H L293D bo ten wentylatorek napędzany jest silnikiem BLDC (bezszczotkowym) i odwrócenie napięcia zasilającego może go uszkodzić. Mostek H możesz wykorzystać za to do sterowania silnikiem DC na którym chcesz zamontować turbinę. Do serowania wentylatorkami które mają służyć do skręcania użyj tranzystorów, dzięki którym będziesz mógł mikrokontrolerem i pośrednio pilotem je włączać i wyłączać.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.