Skocz do zawartości

Elebot - robot dla początkujących.


Treker

Pomocna odpowiedź

Armir: ty go nie strasz ryciem po dokumentacji. W Burn-o-macie wszystko jest w środku. Jedna z przewag tego programu nad innymi polecanymi. Które swoją drogą nie wiem dlaczego są polecane, np. taki SinaProg jest "goły", jak patrzyłem to do prawie wszystkich procesorów bity trzeba wpisywać samemu. A samemu to ja mogę sobie zrobić polecenie w konsoli, będzie może nawet wygodniej.

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull, SinaProg ma listę z predefiniowanymi ustawieniami dla najpopularniejszych uC (dwa kliknięcia), w Advanced (kiedy lista jest nieaktywna) wystarczy kliknąć "C" w każdej sekcji i są podane pola jak w BurnOMatic - bardzo łopatologiczne i trudno się pomylić

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Nawyk: słowo-klucz: najpopularniejszych. Zdaje się, że np. Atmega88 (albo 168) do tej listy nie należy(co jest dziwne) i trzeba wpisywać z palca. BoM nie ma tego problemu.

BartekNS, o ile nie przestawiłeś trybu na ekspercki (czy tam advanced) to niebezpieczne ustawienia są na czerwono i nie da sie ich zmienić. Trzeba jednak uważać na oscylator i wybrać prawidłowy, ale też jest ładna lista do wyboru.

__________

Komentarz dodany przez: Nawyk

Trzeba wpisywać z paca w takim samym stopniu jak w BoM - przecież też masz pola wyboru i rozwijane listy. A jeśli nie chcesz za każdym razem ustawiać fuse'ów, wystarczy drobna modyfikacja pliku Fuse.txt w katalogu SP:

Default.
[]

ATmega8.ATmega88.ATmega168.ATmega16.
[Int. 1 MHz	d9e1
Int. 2 MHz	d9e2
Int. 4 MHz	d9e3
Int. 8 MHz	d9e4
Ext. Crys.	d9ff]

ATmega32.
[Int. 1 MHz	d9e1
Int. 2 MHz	d9e2
Int. 4 MHz	d9e3
Int. 8 MHz	d9e4
Ext. Crys.	d9ff]

W ten sposób można dodać najróżniejsze predefiniowane konfiguracje dla każdego AVR osobno (nie tylko ust. rezonatora, ale także inne) i wybierać je dwoma kliknięciami.

[ Dodano: 16-04-2011, 10:59 ]

Nawyk: dwie sprawy:

- jeśli robisz dopiskę tej długości, to nie jest zbyt ładnie korzystać z cudzego posta

- z tego co pamiętam, SinaProg wymaga w wielu procesorach wpisywania ręcznie, dodatkowo nei zaznacza niebezpiecznych ustawień. BoM pozwala wyklikać. Nie wiem o co Ci chodzi z tym wybieraniem z listy - chyba tylko procka. Chwilowo nei sprawdzę, bo Sinaprog zaczął mi pokazywać, że wymaga LabView 2010 runtime Engine :o dziwne - ale tutaj wchodzi pewna przewaga BoM - jest zrobiony javie, dzięki czemu łatwiej ruszy, a taki program działa wystarczająco szybko i java nie przeszkadza.

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull, dopisałem się do Twojego posta przez pomyłkę i przepraszam Cię za to.

W kwestii SP nie miałem nigdy problemów z uruchomieniem - testowałem na Windows XP, 7 (x86 i x64) i zawsze ładnie śmigał, no i nie potrzebował do startu wirtualnej maszyny java 🙂 Nie trzeba go też instalować, wystarczy rozpakować i używać...

Nie wiem dla jakich mikrokontrolerów trzeba wpisywać ręcznie, z bardziej "nietypowych" testowałem tylko Atmegi 328 i 1251 - wszystko było ok.

Rozumiem, że wolisz BoM, ja po prostu sygnalizuję istnienie alternatywy, która może komuś bardziej przypaść do gustu - np. w kwestii konfigurowania programatora czy wspomnianej możliwości tworzenia listy predefiniowanych ustawień mikrokontrolera.

Link do komentarza
Share on other sites

Niestety mam jeszcze jeden problem. Po złożeniu całego robota czujnik odbicia wg nie reaguje oraz mostek l293 ma napięcie tylko na jednym wyjściu (ok 6V) natomiast na drugim jest 0V. luty też sprawdzałem i jest ok zwarć na płytce tez nie ma. Wiec co może by powodem tego ze ten mostek ma tylko na jednym wyjściu napięcie?

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, piszę pierwszy raz na forum więc warto się przywitać 😃, mam taki problem, scalak l293d na płytce głównej przekazuje napięcie tylko na jeden silnik, a na drugim jest cały czas 0V. Wszystko zaprogramowane, luty posprawdzane, wszędzie do scalaków używam podstawek. Co może być tego przyczyną? Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.