Skocz do zawartości

Elebot - robot dla początkujących.


Treker

Pomocna odpowiedź

te minusy przy goldpinach to masz do modułów np. podłączasz + diody do procka a minus do minusa a te 3 goldpiny to jest po to są jakbyś chciał podłączyć moduły radiowe. pierwsze 2 goldy od procka to RxD i TxD a 3 to ground. Zworka to nie wiem po kiego grzyba ale jak potrzebujesz pomocy to możesz mi na gg napisać 5171334

myślę że Ci to pomoże

🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Poprzednie posty krążą gdzieś koło tego co mnie interesuje a mianowicie,
co jest podłączone pod PIN D.5, gdyż nie mogę dojść na podstawie opisu działania:

"W programie realizowana jest obsługa obu czujników, przełączenie się pomiędzy funkcjami programu następuje przez ustawienie stanu na Pind.5 (P3.5)..."

Z programów nie wynika co jest źródłem sygnału dla D.5.

Może nie jest do końca jasne o co mi chodzi to spróbuję rozwinąć moje pytanie.

Wg programu V2.bas (dot. Attiny2313) czujnik odbiciowy podłączony jest pod piny B.0, B.1, D.6 a czujnik linii pod piny D.2, D.3, D.4. Ponieważ warunkiem zadziałania podprogramu czujnika linii bądź czujnika odbicia jest stan pina D.5, stąd moje pytanie co jest podłączone pod D.5 ?

NO TAAAAAK, to zwykła zwora, dzięki temu można przełaczać : albo odbicie albo linia. A ja myślałem że to jakiś sposób na jednoczesne sprawdzanie czujników odbicia i linii. Sorki, za dużo bym chciał. Wykorzystam do tego licznik. Pozdr.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeśli użyjesz procesora attiny2313 to nie musisz montować drabinki rezystorów, gdyż ten procesor posiada rezystory podciągające i można je ustawić w razie potrzeby. Natomiast gdybyś użył procesora AT89C2051P to wtedy należy tą drabinkę wlutować do płytki.

Link do komentarza
Share on other sites

Odpowiadajac na pytania: zworka, zworka, 0 ohm (i nie jest to rezystor), włącznik jest prawdopodobnie na samym środku płytki, koło procka. I tak - twoje pytania świadczą o tym, że jesteś bardzo zielony, zworkę już byś mógł rozpoznać.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.