Skocz do zawartości

Elebot - robot dla początkujących.


Treker

Pomocna odpowiedź

No ok za pomocą programatora... Mogę kupić programator tyle ze czy starczy taki najtańszy za 20zl czy muszę kupić z tych droższych? Jaki ma on być dokładnie? Czy potrzebne będzie jakieś oprogramowanie dla komputera? I jak podłączyć ten programator pod tego robota?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No bardzo pomogłeś... Dzięki... Jaki polecali byście programator do tego robota z tych tańszych oczywiście? Jeśli to robi jakąś różnicę to robiłem robota na płytce 51

Link do komentarza
Share on other sites

Ech wybrałeś tę starszą rodzinę - z ciężej dostępnymi programatorami. Nie zauważyłem, standardowo podałem avr. Czyli jednak musisz szukać programatora do '51, przykład takiego do zrobienia w domu masz tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic376920.html , ale łatwiej (i nawet chyba taniej) będzie zrobić nową płytkę główną na attiny2313. Tylko oczywiście do powyższego programatora musisz mieć sprzętowy LPT (nie działają przejściówki lpt-usb!)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

xtimer, przynajmniej napisz na elektrodzie, że zapomniałeś o zaprogramowaniu mikrokontrolera, żeby ludzie się nie głowili co jest nie tak.

Jeszcze jedno, widzę, że nigdzie nie użyłeś ani jednej podstawki pod układy scalone (przynajmniej nie widać na zdjęciach). Jeśli faktycznie użyłeś mikrokontrolera AT89C2051 to proponuję od razu zrobić nową płytkę, bo nie zaprogramujesz go bez wyciągania z płytki. Nową zrób w wersji AVR.

Link do komentarza
Share on other sites

xtimer, jeśli mogę Ci coś pomóc to zobacz na mój post na początku 2. strony na płytce jeśli będziesz wykonywać moduł radiowy to w nadajniku musisz sobie obrócić kondensatory C6 i C3

Link do komentarza
Share on other sites

Mógłby ktoś wstawić płytke projektu m8 z wyswietlaczem wraz z elementami?

Już nie trzeba poradziłem sobie jakby ktos mial ten sam problem tu jest program do otworzenia pliku z rozszerzeniem .lay TUTAJ

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie schematu płytki z Atmega8. Wydaje mi się że nie jest on do końca z godny ze zdjęciami płytki.

Na schemacie górna ścieżka jest oznaczona jako +, natomiast na zdjęciu kondensatory biegunowe są do niej podpięte nóżką -. Trochę mnie to niepokoi gdyż zorientowałem się dopiero po przylutowaniu dwóch kondensatorów, prosiłbym o wytłumaczenie mi dlaczego tak jest 🙂

EDIT.

@down - najmocniej przepraszam, z rozpędu napisałem na początku + zamiast -

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.