Skocz do zawartości

Sterownik oświetlenia DIY


Masterpc96

Pomocna odpowiedź

3 minuty temu, JacekKWT napisał:

oczywiście hasło do twojego VPN jest nie do złamania?

Akurat stosuję klucze, które są bezpieczniejsze niż hasła. 😉

4 minuty temu, JacekKWT napisał:

Istotą inteligentnego domu jest by ułatwić życie, by nie musieć latać po piętrach by wyłączyć żelazko

A jak to się ma do tego, że będąc na drugim końcu świata jednym tapnięciem wpinasz telefon do VPNa i drugim gasisz światło w łazience? Będąc w domu, w swoim WiFi, w telefonie VPNa właczać nie musisz. Gdzie tu latanie po piętrach?

Link do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą, SOYER napisał:

Ciekawe czy też się tak zastanawiacie nad poziomem zabezpieczeń radiowej transmisji z pilotów do bram lub samochodów. Przecież do niedawna piloty zmiennokodowe to był szczyt techniki. 

A owszem. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 minutę temu, SOYER napisał:

Jaka więc odpowiedź na ten problem?? 

Ze swojej strony powiem jedynie, że jestem świadomy problemu i jeśli ktokolwiek z większą wiedzą ma jakieś wskazówki, to chętnie się z nimi zapoznam.

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, roger_z napisał:

Akurat stosuję klucze, które są bezpieczniejsze niż hasła. 😉

A jak to się ma do tego, że będąc na drugim końcu świata jednym tapnięciem wpinasz telefon do VPNa i drugim gasisz światło w łazience? Będąc w domu, w swoim WiFi, w telefonie VPNa właczać nie musisz. Gdzie tu latanie po piętrach?

Smartfony mają tą fajną cechę, że wiele rzeczy idzie włączyć i wyłączyć, sprawy bardziej drażliwe wysyłam (po mqtt) na prywatną stronę www .

Tak z ciekawości zapraszam do prób włamania (poważnie)  adres brokera jest publiczny , dla ułatwienia - okap w kuchni włączam komendą SW0=ON   😉  

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, ethanak napisał:

Wręcz zaje...ste rozwiązanie do sterowania np. piekarnikiem 😉

BTW czy jesteś na 100% pewien, że hivemq nie jest (i nigdy nie będzie) przejęty przez Googla (który uwielbia zbierać dane typu o której idziesz spać) i nigdy nie będzie zhackowany?

 

Nigdy nie wiadomo na co Google zapoluje 🙂  Czy zostanie zhakowany? - pytanie co ja jako haker mógłbym zyskać dowiadując się jaką masz wilgotność w sypialni  😉  Tak jak pisałem wyżej, chcesz większego bezpieczeństwa i dużego systemu - wydajesz kasę i kupujesz malinę, ale jeśli chcesz po prostu sterować lampką przez internet dajesz Wemosa lub jakieś esp8266 za parenaście zł  i to wszystko. W esp8266 zmiana brokera z hivemq na malinę to kwestia zmiany tylko jednej linijki kodu , zdolny programista na pewno poradzi sobie z połączeniem obu technologii. Przypominam, że ta dyskusja zaczęła się od stałego IP , dla początkującego programisty / elektronika na pewno dużo prostsze, bezpieczniejsze (i tańsze) będzie skorzystanie z hivemq niż otwieranie swojej sieci na świat i zabawa NO_IP  by dostać się do ESP . A malinę zostawić sobie na później , gdy system "spoważnieje"  🙂 Hivemq na swojej stronie nie obiecuje 100% bezawaryjności, malinę mam rok i miałem 2 awarie karty SD , cóż ... rozważam , gdy mój system się rozrośnie , zrezygnowanie z maliny i postawienie Mosquitto na jakimś starym notebooku - to tylko kilka Watt więcej niż malina.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie usuwaj kontekstu z cytatów - stwierdzenie o sterowaniu piekarnikiem odnosiło się do półgodzinnych awarii hivemq a nie do bezpieczeństwa danych.

A co do wilgotności... nie wiem, ale patrząc na wykres temperatury w domu z ostatnich paru godzin mogę stwierdzić, o której żona przyszła do domu czy wyszła z domu i czy gotuje obiad... a kwestia obecności/nieobecności domowników w stałych godzinach to bardzo duże ułatwienie dla różnego rodzaju amatorów cudzej własności. A wyobraż sobie ofertę hurtową takich informacji wystawioną gdzieś w darknecie... można nieźle zarobić.

Cóż - Twoje małpy, Twój cyrk.

Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, ethanak napisał:

Nie usuwaj kontekstu z cytatów - stwierdzenie o sterowaniu piekarnikiem odnosiło się do półgodzinnych awarii hivemq a nie do bezpieczeństwa danych.

A co do wilgotności... nie wiem, ale patrząc na wykres temperatury w domu z ostatnich paru godzin mogę stwierdzić, o której żona przyszła do domu czy wyszła z domu i czy gotuje obiad... a kwestia obecności/nieobecności domowników w stałych godzinach to bardzo duże ułatwienie dla różnego rodzaju amatorów cudzej własności. A wyobraż sobie ofertę hurtową takich informacji wystawioną gdzieś w darknecie... można nieźle zarobić.

Cóż - Twoje małpy, Twój cyrk.

Dobre 😁 Na prawdę , nie pomyślałem w ten sposób 😆 Może dla mojej żony bardziej motywująca będzie świadomość, że pół świata ją obserwuje 🤣 a i ja będę "spokojniejszy" 🤣🤣🤣

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Moją koncepcją jest wykonie otworu na puszkę obok włącznika światła i w nim zastosować układ sterująco zarządzany.  W internecie znalazłem takie rozwiązanie

https://www.leniwiec.org/2019/03/07/modul-dopuszkowy-iot-czyli-moje-podejscie-do-inteligentnego-domu/

W moim domu nie można ciągnąć kabli, bez kucia ścian - co oczywiście odpada, Automatykę Budynkową na popularnej skrętce.

Rozwiązaniem jest założenie sieci standardu IEEE 802.15.4 np. 6loWPAN lub Xbee czy ostatecznie ZigBee (najprościej)

Jednak na tą chwile takie są problemy z siecią bezprzewodową.

- nie mogę znaleźć na rynku routera obsługującego do 100 urządzeń IoT najlepiej w std 802.15.4

- budynek 2 piętrowy i na drugie piętro potrzebował bym wzmacniacz sygnału, tez nie mogę na rynku znaleźć.

Edytowano przez pvalue43
ortografia
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.