Skocz do zawartości

Atmega8 i cny70 (Line follwer)


profesorek

Pomocna odpowiedź

Nie przesadzajmy z tym rs232... Profesorek, jeśli to Twój pierwszy robot, to spróbuj najpierw uporać się najprostszą wersją - wierz mi, na pewno napotkasz parę trudności. rxd i txd zostaw sobie nie podpięte, a jak opanujesz podstawy, wystarczy ze dolutujesz sobie na przewodach płytkę uniwersalną z max232... choć nie wiem po co to właściwie komu w line followerze?

Link do komentarza
Share on other sites

I wyprowadź sobie piny txd, rxd, reset i gnd. Przyda Ci się to na pewno jak będziesz chciał odczytywać wartości z adc komputerem, lub jeśli będziesz chciał używać bootloadera.
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja tam zawsze wyprowadzam sobie goldpiny i zawsze, ale to zawsze tego używam. Bez tego musiałbym kupić lcd, a to już 'spory' wydatek (no, rzędu kilkunastu złotych, ale te wolę przeznaczyć na cos innego). Używam też bootloadera. Gdyby nie to to podejrzewam, że mój minisumo budowałby się duuużo dłużej, a tak mogłem podejrzeć wartości zmiennych, czy robot widzi przeciwnika i różne takie.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja nie używam bootloadera, mam LCD ale uważam że wyprowadzenie RXD i TXD to dobry pomysł, bo LCD zajmuje 8 pinów a RS232 tylko 2 piny.

Link do komentarza
Share on other sites

Po dłuższej przerwie zamieszczam w załączniku poprawiony schemat według waszych rad.

Jeśli by były jeszcze jakieś błędy to proszę bardzo pisać.

Czy kondensator ma być podłączony plusem do układu a minusem do gnd? Czy tak?

Pytam bo słyszałem o czymś takim jak zaporowe odłączenie?

[ Dodano: 05 Lut 10 10:13 ]

Który dławik wybrać z tego linku

http://www.tme.eu/pl/katalog/artykuly.phtml?search=1F&idp=1#%26search%3D10uh%26page%3D2%2C20 .

Czy mogę stosować w układzie dławiki o większej rezystacji i napięciu?

czujnik1.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.