Skocz do zawartości

Pseudopod - czyli dwuserwowiec który udaje, że chodzi


ethanak

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

E tam  - tak to za proste. Zresztą widziałem takie konstrukcje z jeszcze mniejszą ilością serw, mianowicie zero  (Strandbeest) 🙂

Przy założeniu, że serwo to nie silnik tylko siłownik (tak to się chyba powinno nazywać), a pozycja dowolnej nogi jest funkcją wyłącznie położenia orczyka serwa raczej sobie tego nie wyobrażam... bo w przeciwnym razie można dokleić buty do samochodu i powiedzieć że to robot (bo przecież ma tylko jeden silnik, tupie, skręca , a takie drobiazgi jak kierownica to się nie liczą 🙂 )

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Swego czasu na Let's Make Robots był na to konkurs, pojawiło się kilka całkiem ciekawych konstrukcji (w tym robot pływający). I to ze skręcaniem. Oczywiście bardziej to było pełzanie, niż chodzenie.

Na szybko znalazłem takie coś:

https://www.thingiverse.com/thing:1080284

Wygląda na to, że Robotshop pokasował większość zawartości LMR po ich kupieniu, więc opisu konkursu już nie ma, zachował się tylko jeden robot: https://www.robotshop.com/community/robots/show/spidey-a-one-motor-walker-rc-version

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

8 godzin temu, Silver_1 napisał:

Zapytam tylko, co to jest „uint8_t” ? Miałem to w programie do modułu radiowego ale nie wiem za co to odpowiada

uint8_t to typ zmiennej analogiczny do byte. Nazwę można rozbić tak:

  • u - unsigned (liczba bez znaku)
  • int - liczba całkowita
  • 8 - 8 bitów, czyli 1 Bajt.

Analogicznie istnieją typu int8_t, uint16_t  itd.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.