Skocz do zawartości

Jestem dzieckiem i chce zacząc przygodę z robotami


cross1

Pomocna odpowiedź

Witam,
Jestem 13 letnim dzieckiem i chciałbym zbudować robota zdalnie sterowanego.

Mam cały zestaw sterowania który wziołem z połamanego samochodu rc .Chciałbym by był on czymś w rodzaju czołgu. Ale nie wiem z czego zrobić konstrukcję może ona być zrobiona z Lego Technic??. Czy może z jakiegoś metalu lub drewna ??

To ta elektronika:

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem 13 letnim dzieckiem i chciałbym zbudować robota zdalnie sterowanego.

Ja też mam 13 lat 😃. Do czołgu można dodać atmegę 8 z prostym programem. Obudowa musi być lekka więc drewno odpada, może laminat i lakier?

Link do komentarza
Share on other sites

Dla mnie najlepsze odbudowy = laminat taki jak do płytek drukowanych, łatwo się łączy (lutując) i jest lekki. Jedyna wada to to że przy obróbce strasznie pyli.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Powiem jeszcze tak:

Masz 13 lat więc nie jesteś już takim dzieckiem. Co do elektroniki która posiadasz: jest tam jeden silnik z zębatką, który służył pewnie do napędu modelu. Musi być jeszcze to coś (przypuszczalnie zębatka bądź jakaś obudowana przekładnia), NA CO ten napęd został przenoszony.

Widzę tak jakieś serwo z odkrytą przekładnia, służyło ono pewnie do sterowania kierownicą. Przyda ci się cały układ kierowniczy z tego samochodu RC.

Akumulator jest, odbiornik też więc o ile odbiornik działa to z elektroniką nie powinno być problemu.

Nie zrobisz z tych części czegoś w rodzaju czołgu. Dlaczego? Otóż czołg działa tak, że posiada niezależny napęd na każdą gąsienicę, to znaczy każda gąsienica jest napędzana oddzielnie. Na tej zasadzie czołg skręca (jedna gąsienica zatrzymuje się lub działą wstecz, druga jedzie do przodu). Do tego potrzebowałbyś dwóch identycznych silników, a masz tylko 1. Możesz jednak zrobić samochód działający tak jak twój poprzedni samochód, to znaczy napęd i oś skrętna (kierownica). Musisz więc wygrzebać z tego modelu rc jak najwięcej części mechanicznych.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie czy 2 serwy wystarczą do zrobienia czołgu.

Czy ten odbiornik jaki mam można wykorzystac do innych pojazdów.

Poniważ mi najbardziej podobają się roboty z programu Robotica na discavery.tzn sterowane analogowo. I jakiej uzyć płytki by to wszystko połączyć.

[ Dodano: 06 Lut 10 02:49 ]

A układ sterowniczy zbudowałem z lego element lego i tge wystajace z serwa zebatki zamierzam połaczyć poxipolem. Czy to dobry pomysł??

[ Dodano: 06 Lut 10 02:55 ]

A odbiorników mam jeszce bardzo dużo rodzajów :

ten pistolet widoczny na zdjeciu

zywykły od samochodu

i jeszcze od staktku gdzie 2 dzwignie chodza do przodu i tyłu

Link do komentarza
Share on other sites

Da się zrobić czołg. Budujesz to tak: wyjścia z odbiornika podłączasz do atmegi. Gdy na pilocie naciskasz "przycisk" skrętu np: w prawo, to z odbiornika, kabel odpowiedzialny za skręcanie w prawo wystawia "jedynkę" na wejście mikrokontrolera, i wtedy atmega automatycznie, załącza jeden silnik aby kręcił się do przodu, a drugi to tyłu. Więc tu problemów nie będzie. Większy problem z silnikami i gąsienicami.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale o jakie wyjścia z odbiornika chodzi?? odbiornik to płytka cczy pilot?? sorry za te pytania ale z robotyki jestem kompletnie zielony

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.